Strona Główna

Ankieta randkowa

Fotorandka

Lifestyle magazyn

Zarejestruj się teraz

Pierwsza randka – jak dobrze wypaść

23.wrzesień 2015
Pierwsza randka – jak dobrze wypaść

Wiecie, co wpływa na sukces pierwszej randki? W końcu chodzi o pierwsze, najważniejsze spotkanie, które może zakończyć się związkiem lub nawet miłością na całe życie, o pierwsze chwile, momenty, o których nigdy nie zapomnimy. Jak należy się zachowywać, dokąd się udać i jakie uczucia można po sobie zdradzić już na samym początku? Na pierwszym spotkaniu łatwo o błędy, które w efekcie mogą przekreślić nasze szanse u potencjalnego partnera czy partnerki.

Kiedy uda Ci się umówić z kobietą na pierwsze spotkanie, częściowo jesteś już na wygranej pozycji. Pierwsza meta jest za Tobą. Jeżeli jesteś urodzonym uwodzicielem, z pewnością wiesz jak należy zachowywać się na pierwszej randce. Jednakże nigdy nie wiadomo co się może wydarzyć. Cokolwiek by się nie stało na pierwszej randce, najważniejsze to umiejętne wybrnięcie z sytuacji.  Może akurat przyjdzie jej sms od byłego chłopaka i będziesz miał po spotkaniu. A co jeśli ewidentnie będzie się z Tobą nudzić? Od czego zależy sukces pierwszej randki?

Wyluzuj się

Przed pierwszym spotkaniem dobrze znaleźć trochę czasu dla siebie. Odpocząć w najprzyjemniejszy dla nas sposób. To Ciebie zależy czy będzie to gorąca kąpiel, spacer, smaczne jedzenie, książka czy spotkanie z przyjaciółmi. Postaraj się wyluzować i nie myśleć o tym co na Ciebie czeka. Spróbuj wprowadzić się w odpowiedni nastrój.

Komunikacja i postawa

Najważniejsze na pierwszym spotkaniu jest Twoje zachowanie i postawa. Obejmuje to wszystkie Twoje poczynania w trakcie spotkania. Ludzie najbardziej zwracają uwagę na tzw. komunikację niewerbalną, czyli mimikę i gesty, które wykonujemy nieświadomie. Kobiety chcą czuć od mężczyzny pewność. Nie szukają „indywidualności”, ale jeśli będziesz się zachowywać pewnie, masz większą szansę na sukces. Przez panowanie nad swoją komunikacją niewerbalną rozumie się na przykład to, że wybierze wam idealne miejsca do siedzenia bez zawahania. Nie pocą ani nie trzęsą się mu ręce, wyraz twarzy ma spokojny, ma pewny chód i płynne ruchy. Znaczenie ma również użyty przez niego perfum. Mowa tutaj zatem o wszelkiego rodzaju niewerbalnych zachowaniach. Oczywiście niemożliwością jest pilnowanie każdego swego ruchu i kontrolowanie tego co niekontrolowane, ale możesz trochę sobie dopomóc. Czym bliżej będziesz ideału, tym większe są Twoje szanse. Jeżeli uda Ci się kontrolować niewerbalną część waszej komunikacji, pozostaje skupić się na tej werbalnej. Część werbalna czyli tematy do rozmowy. Należy wybierać te mniej wymagające tematy. Pierwsza randka polega przecież przede wszystkim na poznawaniu się. Zdecydowanie nie powinno się wówczas zdradzać wszystkich sekretów ze swego życia prywatnego. Kobiety lubią zagadkowych i niedostępnych mężczyzn. Pociąga je to, o co muszą walczyć. Lepiej zatem pozwolić kobiecie mówić o sobie. Im lepiej ją poznasz podczas pierwszego spotkania, tym więcej będziesz o niej wiedział na następnym, które możesz zaplanować w oryginalny sposób  aby zainteresować ją jeszcze bardziej. W trakcie spotkania uważnie słuchaj i bądź spostrzegawczy. Staraj się zadawać neutralne pytania, abyś dowiedział się czegoś o jej poglądach i nastawieniu wobec partnerów. Wtedy będziesz już mógł stwierdzić czy pasujesz do niej czy też nie.

 

Pozycja społeczna

Tzw. pozycja społeczna również jest bardzo ważna, nawet jeżeli każdy/każda twierdzi, że pieniądze nie mają dla niego/niej znaczenia. Daj jej do zrozumienia, że jesteś postawiony troszeczkę wyżej, będzie ją to bardziej pociągało. Jednym ze znaków świadczących o pozycji społecznej może być na przykład samochód, którym przyjedziesz, czy też sposób w jaki przywita Cię obsługa restauracji, którą regularnie odwiedzasz, a w której czujesz się dobrze i w której będziesz wyluzowany, dzięki czemu nie będą Ci się trzęsły ręce.

Kiedy możesz być pewny sukcesu?

Jeżeli kobieta ma przechyloną głowę i uwydatnia swoją szyję, lub też ukazuje wewnętrzną stronę dłoni, podpiera głowę, a do tego jeszcze bawi się włosami, oznacza to, że jest całkowicie otwarta na rozmowę, a dany mężczyzna ją zainteresował. Gdyby wówczas zdecydował się ją pocałować, nie byłoby z tym problemu. Rozszerzone źrenice sygnalizują seksualne napięcie, a lekki uśmiech zaciekawienie.

randka

Miejsce pierwszego spotkania

Ważne jest wybranie odpowiedniego miejsca, w które chcemy naszego potencjalnego partnera zabrać. Nadal jest aktualny pogląd, że miejsca takie jak: restauracja, kino, kawiarnia czy park są najodpowiedniejsze na pierwszą randkę. Istotne też, aby miejsce spotkania było łatwe do znalezienia i swobodne. Przy wyborze miejsca ważna jest pora roku. Ciężko będzie siedzieć w restauracji bez klimatyzacji, kiedy na zewnątrz panuje straszny upał. Jeśli decyzja zależy od Ciebie, wybierz jakieś neutralne miejsce, w którym będziesz czuć się dobrze. Zdecyduj się na swój ulubiony bar, restaurację lub kawiarnię, gdzie wzrośnie Twoja pewność siebie.

Nastrój na spotkaniu

Nastrój oczywiście jest bardzo istotny i może zaważyć na sukcesie spotkania. Niekiedy naprawdę lepiej odwołać lub przesunąć spotkanie jeżeli którakolwiek ze stron czuje się nie najlepiej lub po prostu nie ma ochoty na rozmowę.  

Pierwsze wrażenie

Pierwsze wrażenie i pierwsze trzy sekundy są decydujące, ale na ogólny wynik spotkania  mają mało znaczący wpływ. Dobrze zatem odpowiednio wszystko rozegrać. Abyś przypadkiem się nie podłożył/a ani też sam/a nie zaszufladkowała od razu tej drugiej osoby, twierdząc np. że ten co ma zielone oczy to oszust itd. Należy na to uważać. Kiedy już zauważysz, że nie zrobiłeś/łaś dobrego pierwszego wrażenia, możesz tę sytuację obrócić w żart lub w prostu sposób jakimś sposobem obejść.

Co robi z pierwszej randki koszmar?

Wiesz jakie są najczęstsze błędy, które przytrafiają się zazwyczaj tym mniej doświadczonym uwodzicielom? Jest ich całkiem sporo. Przestudiuj uważnie następujące rady abyś nie zepsuł wszystkiego już na samym początku.

Wybór miejsca

Nie staraj się za każdą cenę być oryginalny, może się to na Tobie zemścić. Wybranie niezwykłego miejsca w celu tzw. oczarowania kobiety jest dość częstym błędem. Uświadom sobie, że kobieta, która pójdzie z Tobą na randkę tylko i wyłącznie po to abyś zabrał ją na bajeczną wycieczkę, raczej nie jest zbytnio zainteresowana samym Tobą. Twoje starania będą wówczas bez sensu. Jeszcze gorzej jeżeli kobieta na początku była Tobą zainteresowana, ale przez Twoją wielką potrzebę oryginalności, na koniec by to zainteresowanie straciła i nie chciała się z Tobą już więcej umówić.

Zachowanie na spotkaniu

O sukcesie pierwszego spotkania decyduje w największym stopniu Twoja postawa, a nie wybrane przez Ciebie miejsce. Jeżeli nie będziesz wiedzieć gdzie ją zaprosić, wybierz cukiernię, restaurację, park, herbaciarnię. Po prostu klasykę, oryginalny możesz być na następnym spotkaniu.

Nie spóźnij się

Niespokojna osoba, która wciąż zerka na zegarek i czeka, z pewnością nie będzie w dobrym nastroju na spotkanie z Tobą. Uważaj na to abyś nie kazał partnerce czekać na siebie więcej niż 15 minut. W przypadku brzydkiej pogody 10 minut. Dobrze jednak przyjść na miejsce kilka minut wcześniej niż planowane spotkanie. Możesz się gdzieś wówczas ukryć i poczekać na to kto tak naprawdę przyjdzie. Jest to również dobry sposób na wcześniejsze rozpoznanie po wyrazie twarzy jej nastroju i odpowiednie nastawienie się.

Ulubione dowcipy

Każdy z nas ma tendencję, w momencie ciszy, wypełniać ją dowcipami czy zabawnymi historyjkami z życia. Jest to w porządku tylko jeżeli wywiąże się z nich dłuższa rozmowa. Niekiedy partner udaje zainteresowanie, a w rzeczywistości mogą go te opowieści nudzić. Co gorzej może zacząć uważać Cię za bezwstydnika. Jest naprawdę całkiem normalne, że na pierwszym spotkaniu trochę się milczy. Większość kobiet jest bardzo rozgadana i kiedy zaczną mówić lepiej uważnie słuchać każdego jej słowa. Możesz przygotować sobie jakieś pytania dopełniające. Pamiętaj też aby nie mówić tylko o sobie!

Wchodzenie w zdanie

Jeżeli wiesz, że nie ma racji albo gada głupoty, nie wyprowadzaj go lub jej z błędu. Ugryź się w język. Każdy ma swoją dumę i chce zabłysnąć. Mamy przez to tendencję do wchodzenia komuś w zdanie czy dopowiadanie czegoś. Pamiętaj, że kiedy opowiada nam o jakimś doświadczeniu czy przemyśleniach, nie życzy sobie abyś jej przerywał. Tobie by się to podobało? Nie dopowiadaj również do jej opowieści stwierdzeń typu: „Myślę, że gdybyś zrobiła w ten sposób to...”  

pierwsze spotkanie

Naturalność przede wszystkim

Oczywiście, że chęć zaimponowania będzie wielka, ale uważaj żebyś nie wydawał się zbyt konwulsyjny lub nienaturalny. Dobrego wrażenia tym nie zrobisz. Kobiety mają tendencję do zbytniego starania się o swój wygląd, jednakże później mogą czuć się nieswojo. Postaraj się być sobą i ubrać w swoim stylu. Dżinsy i bluzka nikogo nie obrażą. Ważne jest bycie sobą. Jeżeli wyszliście na kawę, możecie później wybrać się na spacer. Cenna uwaga dla pań: nie zakładajcie butów na obcasie jeżeli na co dzień nosicie trampki.

Nerwowość

Każdy jest nerwowy z pierwszego spotkania, a kto twierdzi, że nie, ten kłamie! Uważaj na oznaki swego zdenerwowania.

Bądź optymistycznie nastawiony/a

Unikaj nieprzyjemnych i smutnych tematów. Nikt nie chce już od pierwszego spotkania wysłuchiwać o czyiś problemach. Każdy ma wystarczająco swoich. Z pewnością jednak pojawi się temat poprzednich związków. Tego raczej nie unikniesz, lecz jak tylko do tego dojdzie, staraj się jak najszybciej uciec od tej rozmowy. Nie rozpatrujcie tego tematu. Rozmawiajcie o swoich zainteresowaniach, o planach na nadchodzące dni czy po prostu o muzyce. Tylko nie myl spotkania z przesłuchaniem, nie musisz wymieniać każdej/każdego ze swoich byłych. Aby wszystko było na dobrej drodze, trzeba wytworzyć między wami przyjemną atmosferę do debaty. Tematów do rozmowy nie wymyślaj naprzód. Jeżeli będziecie się rozumieć, przyjemna konwersacja przyjdzie sama.

Uśmiech proszę

Mówi się, że oczy są zwierciadłem duszy a uśmiech kluczem do sukcesu. Uśmiech doda Ci iskry a przede wszystkim dobrego humoru. Jeśli się uśmiechasz, dajesz do zrozumienia, że czujesz się dobrze. Uśmiechaj się a będzie to znakiem, że Twój/Twoja wybranka/wybranek Ci się podoba. W momencie gdy się uśmiechnie, też się uśmiechnij. Jeżeli bardzo zależy Ci na spotkaniu, obserwuj jego/jej reakcje i przystosuj się. Nie bądź jednak zbyt nadgorliwy/a, wtedy będzie to miało odwrotny skutek.

Wyłącz telefon

Wyłącz swój telefon, przecież nie będziesz w takiej chwili czytać wiadomości od swojej/swego byłego partnera/byłej partnerki. Po za tym raczej nie poprawiło by Ci to humoru. Jednakże jeśli naprawdę nie możesz go wyłączyć, to przynajmniej zmień ten straszny dzwonek połączeń przychodzących i smsów. Nie będzie to nic przyjemnego kiedy w trakcie spotkania Twój telefon zakracze by oznajmić Ci, że dostałeś wiadomość. Nie daj Boże od ex lub też coś „ważniejszego”, co mogłoby Cię wybić z rytmu i zepsuć całą randkę.

Płacenie

Płacić powinien oczywiście mężczyzna. Nie odrzucaj tego jako staromodnego zwyczaju, przecież dlaczego nie, naprawdę możesz ze spokojnym sercem pozostawić płacenie jemu. Kiedy jednak to kobieta zaproponuje, że zapłaci, otwiera to szansę na kolejne spotkanie, tyle że kolej na płacenie przypadać będzie na mężczyznę. Możecie od razu zatem ustalić termin kolejnego spotkania.

Chwalenie się kolegom i koleżankom

Koledzy i koleżanki są zakazani. Nie chwalcie się im swoim potencjalnym partnerem/partnerką, kiedy jesteście jeszcze na etapie randkowania a nie jesteście razem. Ciągle niestety jest możliwość, że nic z tego nie wyjdzie.

Pytasz: „Czy mi się uda?”

Kiedy uda Ci się dostosować chociaż połowicznie do naszych rad, masz wielkie szanse. Koniecznie zrób wszystko, aby było jak najlepiej, nie lekceważ sygnałów niewerbalnych i wyboru odpowiedniego miejsca. W każdym razie my trzymamy za Ciebie kciuki!

[kač]

 

Udostępnij ten artykuł na: