Strona Główna

Ankieta randkowa

Fotorandka

Lifestyle magazyn

Zarejestruj się teraz

Czy pieniądze zmieniają charakter?

4.czerwiec 2015
Czy pieniądze zmieniają charakter?

"Pieniądze rządzą światem, za pieniądze można kupić wszystko, bez pieniędzy nie da się żyć, pieniądze przynoszą szczęście." Nie ma chyba wielu osób, które by nie zazdrościły niedawnym zwycięzcą ogromnych pieniędzy w loterii. Każdy kto chociaż trochę zazdrościł zadał sobie pytanie: "Co zrobić z tymi pieniędzmi?". Opinii i odpowiedzi jest mnóstwo od zakupu domu, przeprowadzki, poprzez przepuszczenie ich na grę w karty… tak, i taką odpowiedź słyszałam.

Jedni są zazdrośni, a inni po prostu zdenerwowani, że sami nie zagrali, bo oni mogli być tymi wygranymi, pozostali są zazdrośni, a zwycięzcę spróbują przynajmniej zaatakować. Jednak wygrana przynosi ze sobą wiele problemów, a co jeśli ktoś się dowie, że to właśnie wy wygraliście? Co jeśli się ktoś dowie? Wtedy będziecie mieć kolejnego przyjaciela. Każdy z nas chciałby nie chodzić do pracy, odejść od stereotypów, nie mieć „żadnych” problemów, kupić sobie wszystko co chce. Pytanie tylko czy jest to prawdziwe szczęście. Myślisz sobie, że wygranie takich pieniędzy wyeliminuje wszystkie problemy w życiu. Nie będzie wam niczego wtedy brakować? Nie będziecie wtedy sami? Czy nie przyniesie wam to więcej problemów niż szczęścia?Na początku, każdy będzie próbował się z wami zaprzyjaźnić, o spokojnym życiu możecie sobie tylko pomarzyć. 

Jak je zdobyć?

Jeśli nie jesteście szczęśliwcami, którzy mogą żyć z własnego majątku nie pracując. To będziecie w grupie ludzi, która pracuje na pieniądze całe życie. Być może wpadniecie na genialny pomysł jak zyskać pieniądze łatwo, lub wymyślicie jakiś projekt i rozpoczniecie działalność gospodarczą. Oczywiście jest tez możliwość, że jesteście dziedzicami majątku po cieczce z Ameryki, ale takich osób jest naprawdę bardzo mało. Szybciej trafi was piorun niż trafi się wam taka ciocia.

pieniadze

Jest też możliwość, że złowicie bogatego partnera, bogatego kochanka lub kochanke. Pozostaje tylko jedno pytanie, czy się to wam opłaca. Będziecie o niego lub o nią walczyć z innymi poszukiwaczami i poszukiwaczkami złota i będziecie się bać czy to właśnie wam się uda go przekonać, nie będzie to łatwe, będziecie musieli być bardzo cierpliwi, wytrzymali, ale w nagrodę będzie was czekało życie w złotej klatce. Oczywiście, jest różnica jak do tych pieniędzy wasza połówka doszła, jeśli własną pracą czy innymi sposobami. Kolejnym pytaniem jest, czy będzie sama korzystać ze znanego imienia czy też podzieli się z wami…Jest wiele rzeczy, których za pieniądze nie kupicie. Niektórzy twierdzą, że w dzisiejszych czasach można kupić tez zdrowie, ale nie jest to prawda, możecie sobie kupić maksymalnie drogie leki lub mieć lepsze możliwości leczenia. Czy nie będzie wam brakować piękna miłości, spokojnego małżeństwa czy żartów dzieci w mieszkaniu?

Czy wypaczają charakter?

Nadal jednak nie ma odpowiedzi na najważniejsze pytanie, czy pieniądze naprawdę wypaczają charakter czy też nie? A co jeśli nie wypaczają, ale tylko pokazują ten prawdziwy? Jeśli macie mało, możecie żyć z małą ich ilością, pomagacie innym jeśli chcecie, ale co jeśli macie ich wystarczająco lub dużo? Możecie je wydawać na przyjemności, ale pomożecie też i komuś innemu kto tego naprawdę potrzebuje? W takim momencie pokazujecie kim naprawdę jesteście.

pieniadze_charakter

Bez pieniędzy nie można żyć w społeczeństwie, na pewno nie w dzisiejszym. Płacimy pieniędzmi, pracujemy i dostajemy za to pieniądze, które potrzebujemy do przeżycia. W przeszłości było wiele możliwości zdobycia rzeczy poprzez pracę, człowiek zamiast płacić odpracowywał to. W dzisiejszych czasach nie ma takiej możliwości, musicie gdzieś mieszkać, mieć ubezpieczenie, odzież, musicie coś jeść czyli wszystko. Całe wasze życie to walka o zdobycie majątku, abyście mili więcej i więcej. Jeśli będziecie pracować, będziecie mieć w zamian lepiej i lepiej. W dzisiejszych czasach jest też możliwość wziąć cokolwiek na kredyt lub raty. Zanim jednak to zrobicie, dobrze przemyślcie i zadajcie sobie pytanie, czy tego naprawdę tego potrzebujecie w swoim życiu. Dobrze jest mieć wspaniały dom i najlepszy typ telewizora, ale co jeśli nie będziecie spłacić raty, że wam będzie grozić zabranie mieszkania, a z nim ten telewizor? Każdy z nas podejmuje własne decyzje, ale trzeba je podejmować naprzód.

[kač]

Udostępnij ten artykuł na: