Strona Główna

Ankieta randkowa

Fotorandka

Lifestyle magazyn

Zarejestruj się teraz

Pielęgnuj swój związek

28.maj 2015
Pielęgnuj swój związek

Niezależnie od tego czy mówimy o związku pracowniczym czy miłosnym, wszystkie związki są dla nas ważne, należy się trzymać pewnych reguł i zalecań, aby funkcjonowały najlepiej. W niniejszym artykule znajdziecie kilka przykładowych reguł, które warto stosować.

Hara Estroff Marano jest kobietą, która jest specjalistką od zdrowych międzyludzkich związków. Związek międzyludzki to największy skarb człowieka. Istnieje nawet przysłowie, mówiące o tym, aby traktować innych tak jak my sami chcemy być traktowani. Wszyscy żyjemy w społeczeństwie ludzi, ale tylko zależy od nas jak będziemy innych traktować oraz jak inni będą traktować nas. Hara daje kilka porad i reguł, które pozwalają na wytworzenie zdrowych związków.

Wybieraj mądrze swojego partnera

Wszyscy chcemy mieć najlepszego partnera według naszych wizji i oczekiwań. W życiu nasze doświadczenia wpływają na nasze zachowanie i ocenę sytuacji. Dokonacie najlepszej decyzji według was w danym momencie, lecz za parę dni lub tygodni stwierdzicie, że można było inaczej. Do takiego stopnia, że w przyszłości możecie się sami siebie pytać czemu podjęliście taką a nie inną decyzje. Przy wyborze partnera patrzcie na niego/nią jak by to był wasz przyjaciel, popatrzcie na jego charakter, czyny, życiowe cele, związki z ludźmi z jego okolicy.

Dowiedź się co myśli o związku wasz partner

Istotne jest zdawać sobie sprawę o priorytetach i związkach partnera, w przeciwnym wypadku ryzykuje się konfliktami, które będzie trzeba razem rozwiązywać.  Każdy z nas ma własne zdanie o tym jak ma wyglądać związek zarówno na zewnątrz jak i wewnątrz niego. Niektórzy potrzebują wolności, inni odwrotnie, stałą obecność partnera. Bardzo ważne jest wiedzieć o tym co myśli każdy z was dwojga.

Miłość to nie tylko kochanie

Na początku jakiegokolwiek związku jest wasza zwierzęcość, które wraz z biegiem czasu po intymnych chwilach się zmniejsza. Partner musi się podobać, a to nawet po tym gdy już się fizycznie nie podoba. Jest przecież wielu ludzi, którzy bez „tego” również są szczęśliwi.

Rozmawiajcie otwarcie o swoich potrzebach

Umiesz czytać w myślach? Nie? Wasz partner z pewnością też tego nie potrafi. Dlaczego więc nie rozmawiać otwarcie? Jeśli masz jakąś potrzebę, rozmawiaj o tym otwarcie. Jeśli nie będziesz razem z partnerem rozmawiać o swoich potrzebach, nikt oprócz ciebie nie będzie wiedział o nich i nie zostaną rozwiązane. Wtedy będziecie tylko obwiniać swojego partnera, że tego albo tamtego nie zrobił. Problem w tym, że on o tym nawet nie wie.

Nie jesteście zespołem

Każdy człowiek jest inny, każdy ma swój własny styl ubierania się, uczesania się, zachowywania się itd. Trzeba sobie uświadomić, że ja to jestem ja, a każdy jest samym sobą, jeśli uda się stworzyć zespół partnerski, będziecie silniejsi. Jeśli jednak zaczniecie się upodabniać do partnera, stracicie swoją indywidualność, przez co przestaniecie być interesujący.

Respektujcie się wzajemnie, nie bójcie się różnic

Różnice nie są wadą, ani błędem. Różnice nie są też żadną przeszkodą. Różnice są korzystne, choćby w tym że co jednemu brakuje, to drugi dopełni. Nie bójcie się rozmawiać o różnicach.

Nie rozumiecie partnera, zapytajcie się go

Jeśli nie podoba się wam coś, co robi wasz partner, a nie wiecie co go kieruje w takich działaniach, zapytajcie się go. Pytajcie się go od razu, nauczcie się nie odkładać pytań na później.

Problemy są od tego, aby je rozwiązywać

dbaj_o_zwiazek

Jeśli się pojawi problem – rozwiąż go. Jeśli pojawi się problem, a partner was okłamie, utracisz wiarę w niego, i zaczniecie się oddalać od siebie. Wtedy ciężko będzie rozwiązywać problemy. Próbujcie rozwiązywać problemy i rozmawiać o nich razem, nie zawsze jest to łatwe, jednak nierozwiązane doprowadzą wasz związek do gorzkiego końca dwóch ludzi co staną się wrogami.

Kompromisy

Związek partnerski to nieustanne kompromisy. Jeśli chcecie pójść na kompromis, oraz partner chce iść na kompromis, to już wygraliście. Jeśli zajdzie taka konieczność, należy zmienić wcześniej podjętą decyzje. Gdy dokonujemy zmiany, należy skonsultować to ze swoim partnerem, aby nowo podjęta decyzja nie stała się zalążkiem konfliktu i problemów dla obojga.

Słuchajcie

Waszego partnera męczy coś? Wysłuchajcie go, tak samo jak on wysłuchuje was. Każdy z nas od czasu do czasu potrzebuje pomarudzić, a któż inny będzie chciał was słuchać niż wasz partner. To on najlepiej wie jakie są twoje słabości, poglądy, stanowiska, cechy charakteru oraz sytuacje w jakich się znajdujecie.

Pracujcie nad swoim związkiem

Pracujcie nad waszym związkiem i rozwijajcie go, wierzcie że to się opłaci. Pracujcie nad nim cały czas, próbujcie go utrzymać, doskonalić.

Myślcie o przyszłości

Snujcie razem plany o przyszłości, planujcie przyszłość razem i regularnie. Nieustannie sprawdzajcie czy idziecie tą samą drogą do celu. Małżeństwo wszystkiego nie kończy.

Dbajcie o sebe

Dbajcie o siebie i swój wygląd, dla waszego partnera jest to bardzo ważne, nawet jeśli mówi, że tak nie jest. Oczywiście, nie znaczy to że od razu musisz chodzić po domu w drogich markowych ubraniach, ale nie chodź z brudną głową po domu.

Intymność

Istotne jest, aby pokazać i swoją słabą stronę, i uronić łzy jeśli się tak czujecie. Natomiast jeśli chodzi o fizyczną intymność, wymagane jest zaufanie, uprzejmość, cierpliwość i emocje.

Jeśli się pokłócicie, nie idźcie spać razem

Zamiast spania, spróbuj dać pozytywny pojednawczy sygnał, wystarczy lekki dotyk lub pogłaskanie.

Nie bój się powiedzieć, przepraszam

Wszyscy jesteśmy tylko ludźmi i popełniamy błędy. Warto pomyśleć o przeprosinach, nawet jeśli nie ma powodu przepraszać.

Zależność jest wygodna, ale....

Dobrze jest być troszkę zależnym, jednak zbytnia zależność od partnera to bilet do zakończenia związku. Postaw się w skórze drugiego partnera. Czy chciałabyś, aby twój partner był od Ciebie zależny i skakał w okół Ciebie jak oddany piesek?

Szanujcie się, wierz w siebie

Jak będziesz kochać samą siebie, będzie Ciebie kochać także i partner. Bądźcie sami sobą!

Ożyw związek i szukaj

Szukaj wspólnych zainteresowań, nigdy dość wspólnego spędzania czasu. Nawet jeśli tylko jedno z was jest w czymś dobre, spędzając czas razem z partnerem napełni was nową energią, w domu będziecie weselsi i pełni sił.

Współpraca

Współpracujcie ze sobą, a nie walczcie, pamiętajcie złotą zasadę, że dajesz tyle samo ile bierzesz. W przeciwnym wypadku, związek nie będzia działać poprawnie.

Bądźcie spontaniczni

Tutaj nie jest potrzebny żadny dodatkowy komentarz, od czasu do czasu dobrze jest nie kontrolować swojego zachowania. Zróbcie razem dowcip. Zróbcie razem coś spontanicznego i wyjedźcie gdzieś razem w świat za godzinę.

Utrzymujcie pozytywne nastawienie do życia

Oczywiście, dbajcie o swoje zdrowie, zarówno fizyczne jak i psychiczne, gdyż jest to potrzebne do poprawnego funkcjonowania waszego związku.

wygląd

Pamiętajcie, że w każdym związku są lepsze i gorsze chwile

Żaden związek nie może być cały czas doskonały. Prędzej czy póxniej pojawią się pewne skazy i problemy, to normalne. Każdy kryzys, kłótnia czy nieporozumienie, które się pojawi, a je rozwiązecie, przybliży was do siebie. Każdy rozwiązany problem doda wan siły i nowego wiatru do naszego związku, aby skazy szybciej odeszły.

Nieuciekajcie ze związku

Jeśli już coś będzie w waszym związku nie w porządku, to nie uciekajcie, a rozwiążcie problem. Ucieczka to nie rozwiązanie, postawcie sobie cel i rozwiążcie problem. Jeśli uciekniecie, a będziecie mieć następny związek, a potem znowu nadejdzie kryzys, to znowu uciekniecie? Będziecie tak robić całe życie? Lepiej chyba wytrwać w związku, jeśli związek ma się rozpaść to i tak się rozpadnie, jeśli uciekniecie nie będziecie wiedzieć jednak dlaczego. Jeśli wytrwacie, a związek się rozpadnie, będziecie mieli lekcje na następne związki. Spróbujcie zamiast związku zmienić siebie.

Nie możecie być pewni, że będziecie mieć miłość partnera na całe życie, jeśli w ogóle dostaniecie jakąkolwiek miłość czy w ogóle będziecie mieć partnera. Wszystko zależy od tego, jak się wzajemnie tolerujecie, komunikujecie, czy idziecie razem przez życie czy osobno. Należy nauczyć się kompromisów i tolerancji, aby związek stawał się coraz to silniejszym i silniejszym.

Źródło:https://www.psychologytoday.com/experts/hara-estroff-marano

http://www.vedeme.cz/pro-vedeni/inspirace/104-dobre-vztahy.html

[kač]

Udostępnij ten artykuł na: