Strona Główna

Ankieta randkowa

Fotorandka

Lifestyle magazyn

Zarejestruj się teraz

Mam dziecko, więc nie zaznam miłości

3.czerwiec 2015
Mam dziecko, więc nie zaznam miłości

Mam dziecko, jestem rozwiedziona, rozwiedziony. To są dwie odpowiedzi, które mogą sprawić, że się zamyślicie. Co robić dalej? Ludzie, którzy się rozwiedli są nadal postrzegani jak ludzie, którzy sobie nie poradzili, jak osoby, które mają jakąś wadę. Prawda jest taka, że obie strony popełniły błędy. Nikt przecież nie wie co się może stać za parę lat. Jeśli już do tego dojdzie, co dalej?

To, że miałeś plany i sny z osobą, z którą nie wyszło nie znaczy że nigdy nie zaznasz szczęścia. Jest takie powiedzenie „Widziały gały co brały” lub „Wiedziałeś z kim robisz dziecko?”. Każdy z nas ma wybór, ale czasami trudno ocenić czy nasz partner, z którym chcemy dziecko zachowa się odpowiedzialnie, że zależy mu na szczęściu rodziny. Czy myślisz, że rozwód nie ma perspektyw? Przeciwnie! Większość ludzi, która się rozwiodła była atrakcyjniejsza, ponieważ mają już jakieś doświadczenie, poglądy i wiedzą czego chcą.

Jakie są powody rozwodu?

Nigdy nie jest to wina tylko jednej strony, ale obydwojga. Warto poznać powód, który spowodował rozwód. Jeśli powodem była niewierność, bardzo prawdopodobne, że uczyni to ponownie. Powodów może być bardzo dużo, wszystko zależy od was i waszej oceny, czy będzie to wam przeszkadzać czy nie. Jeśli przyczyną rozwodu były długi, alkohol, czy inne problemy, to ręce trzymajcie daleka. Człowieka nie zmienicie.

Rozwodnicy się nie boją związku

Raz byli już w związku, nie mają powodu przed wami uciekać gdy zaczniecie snuć plany na przyszłość. Ludzie tego typu dążą do celu, dobrze wiedzą co od życia oczekują i czego chcą.
Nie wyszło im za pierwszym razem, ale mają doświadczenie, a nie jest powiedziane, że nie wyjdzie też i za drugim razem. Rozwiedzieni ludzie nauczyli się żyć we dwoje i ustępować kiedy trzeba. Kobiety, które się rozwiodły, będą dużo więcej gotować mężczyzną i nie będą robić histerycznych scen, gdy zapomnicie o świecie w barze. Mężczyzna natomiast będzie lepiej rozumiał kobietę, więcej ją tulić.

Wnioski z porażek

Popełnili błąd, dlatego ich związek się rozpadł. Snuli wiele planów na przyszłość. Wiedzą już, czego oczekują od związku. Ich żądania nie są przesadzone, cieszą się chwilą. Jeden związek im nie wyszedł, dlatego jest większe prawdopodobieństwo, że kolejny będzie udany. Rozwodnicy wyciągają wnioski z błędów, dlatego będą bardziej ostrożni.

mam dziecko
Jeśli jesteś już mamusią lub tatusiem z dzieckiem w domu, to nie szukajcie partnera dla siebie, ale nowego „ojca lub matkę”. Dlatego, że macie w domu dziecko, nie macie dużo czasu, a jeśli jesteście z dzieckiem sami, to również nie macie pieniędzy. Sytuacja taka jest dla was bardziej skomplikowana. Pytanie, gdzie takiego nowego rodzica spotkać, w dzisiejszych czasach, gdzie wszyscy się śpieszą. W dzisiejszych elektronicznych czasach.

Daj sobie czas, nie szukaj partnera zaraz po rozpadzie związku

Jeśli jesteś świeżo po nieudanym związku, daj sobie trochę czasu na otwarcie się ponownie. Najpierw rozwiąż swoje problemy finansowe, sytuacje mieszkaniową, pracę, zainteresowania, hobby, a przede wszystkim przeznacz czas dla siebie. Jeśli wy będziecie zadowoleni, to wasze dziecko też będzie zadowolone.  Jeśli będziecie pozytywnie nastawieni, będziecie nawiązywać łatwiej kontakty. Najpierw spróbujcie poświęcić czas dla siebie i swojego dziecka, a dopiero potem nawiązujcie znajomości. Nie rozwiążecie problemów łowiąc kogoś, a potem męcząc się z tą osobą. Tylko sobie sprawicie więcej problemów. Postarajcie się o własne potrzeby. Randkowaniu jako takowemu poświęczcie więcej czasu, poznawaj powoli. Nie musisz sobie udowadniać niczego. Nie musisz wchodzić w kolejne związki jeden za drugim. Chcesz przecież związku na całe życie.

Nic nie szkodzi, że jesteście sami

Oczywiście, że na początku będzie to dla was ciężkie, daj sobie kilka dni na opłakiwanie do poduszki. Jednak potem podnieś głowę i przestań płakać. Życie toczy się dalej, czas na coś nowego. Jak się to podoba twojemu dziecku? Wyjdź z dzieckiem na spacer i zajmij się czymś. Odwiedź swoich znajomych.

Uważaj na swoją ocene

Zmień swoje wymagania co do przyszłego partnera. Nie porównuj go ciągle ze swoim „ex”, a już na pewno nie próbuj znaleźć nikogo kto jest lepszy niż on.

Gdzie szukać partnera?

Nie masz nikogo w swojej okolicy, kto jest sam? Przyjaciele, znajomi? Oni też nie znają nikogo ciekawego? A w pracy? Nie ma w waszej firmie nikogo z kim fajnie by było nawiązać miłosny kontakt? Jeśli lubisz jeździć na rowerze, spróbuj spinning. Jeśli lubisz czytać, spróbuj przyjść do księgarni. Przemyślcie, jakie macie zainteresowania, a jakie możecie mieć wspólne zainteresowania razem z partnerem. Następnie, pomyślcie gdzie ludzie o takich zainteresowaniach się zbierają i pójdźcie tam. A może internetowa randka? Jeśli nie macie dużo czasu na chodzenie po barach lub nie sprawia wam to przyjemności, spróbujcie Internet. W dzisiejszym elektronicznym świecie jest to jeden z najlepszych sposobów na poznawanie ludzi. Tutaj możecie poznać mnóstwo interesujących ludzi i jest to łatwe.

brzemienna_randkowanie

Randka, a wasze dziecko

Jeśli kogoś interesującego spotkacie, nie idźcie na randkę z waszym dzieckiem. Nie zapoznawajcie go od razu z każdym. Jeśli już zdecydujecie się przedstawić swoje dziecko, wybierzcie odpowiednie miejsce jak zoo lub cukiernia. Wybierzcie dobre miejsce, w którym wasze dziecko nie będzie się nudzić, będzie zadowolone i nie będzie się złościć. Przygotujcie go na nowego członka rodziny, niech jednak wie, że ma tylko jednego tatusia lub mamusie. Nowy partner musi kochać was oboje.

[kač]

Udostępnij ten artykuł na: