Strona Główna

Ankieta randkowa

Fotorandka

Lifestyle magazyn

Zarejestruj się teraz

Masz wiadomość - Randkowanie przez Internet

11.maj 2022
Masz wiadomość - Randkowanie przez Internet

W tytule tego artykułu użyliśmy nazwę sławnego filmu "Masz wiadomość" (z ang. "You've got mail"). Internet daje nam wiele wygód, międzyinnymi pozwala bardzo łatwo poznawać nowe wiadomości, szukać informacje, randkować, poznawać nowych ludzi. Internet posiada wiele zalet, ale także ma swoje wady.

Wróćmy na chwilę do romantycznego filmu, który się zasławił między innymi dzięki wspaniałej gre aktorskiej Toma Hanksa i Meg Ryan. W tamtych czasach wysyłanie e-maili było początkiem czatów i portali randkowych. Dzisiaj szukanie partnera życiowego przez Internet jest już totalnie rutynowym sposobem randkowania, a ludzie otwarcie o tym mówią.

„Wytworzyłam sobie dzisiaj tabelki w MS Excelu, a już mój małżonek do nich idealnie pasował. Dlatego wysłałam mu wiadomość na jego profil“ - mówi z uśmiechem Jana.
Dodaje, że na pierwszą randkę szła bardzo niepewnie i pełna obaw. „Siostra, kryła moje tyły“, miała strach, żeby się nie okazało, że to jakiś przestępca. Jej siostra przez całe spotkanie była wpobliżu, a o umówionej godzinie przyszła do kawiarni. „Ostatecznie musiałam jeszcze z nimi spędzić jeszcze pare godzin i zrobić im chrzan. Nie mieli zamiaru się rozstawać“ - dopowiada z uśmiechem Marketa, siostra Jany.

randkowanie, związek przez internet, Internet, miłość

Dzięki Internetowi dzisiejszy świat zmienił się nie do poznania i jest w zasięgu ręki, podobnie jak nasze laptopy, tablety czy iPhony. Pozwala na łatwą komunikację ze znajomymi z zzagranicy. Ostatecznie nosimy swoją miłość, przyjaciół i rodzinę w kieszeni. Kiedykolwiek i gdziekolwiek chcemy z nimi utrzymać kontakt, jesteśmy online.

„Dzięki czatowaniu, Skype i innym pośrednikom komunikacji przeżyłam razem ze swoim partnerem półroczny staż w Anglii“ - tłumaczy Irena. Z przyjacielem znała się mniej niż pół roku, a już musiała odlecieć na dłuższy czas zagranicę. „Było to wspaniałe przeżycie, ale uznaliśmy ze związkiem jeszcze trochę poczekamy“ - wyznaje z uśmiechem Karol.

Ufaj, ale bądź czujny

Najważniejsza jest nieustanna czujność. Główna zasada głosi: "Nie podawajcie o sobie wrażliwych informacji takich jak adres zamieszkania, szczegóły dotyczące rodziny nikomu kogo nie w ogóle nie znacie!" Na wszystkich portalach towarzyskich sprawdzaj profile, ponieważ nie zawsze łatwo wykryć potencjalnego przestępce. Nawet jeśli on albo ona jest właśnie tą odpowiednią osobą, nie koniecznie trzeba odrazu ryzykować aby sprawdzić jego lub jej prawdomówność. Jeśli macie razem spędzić resztę swojego życia, dojdzie do tego i to bez wystawiania się na niebezpieczeństwo. Zachowajcie ostrożność i czujność! Milosnykontakt.pl!

Udostępnij ten artykuł na: