Strona Główna

Ankieta randkowa

Fotorandka

Lifestyle magazyn

Zarejestruj się teraz

Miłość w pracy

27.marzec 2020
Miłość w pracy

Stało się, zakochałaś się. Wszystko było by cudownie, gdyby nie to, że tym, z kim chcesz budować swoją przyszłość jest twój współpracownik, albo co gorsza - szef. W dzisiejszym artykule przygotowaliśmy dla ciebie kilka zasad, którymi powinni kierować się zakochani w pracy.

Miłość nie zna granic, ani tych na mapie, ani społecznych. Może się przecież stać, że zakochasz się w swojej koleżance/swoim koledze z pracy. Jeżeli miłość jest odwzajemniona to nie pozostaje nam już nic innego jak tylko pogratulować szcześcia. Niezależnie jednak od tego, czy dopiero zaczynacie się spotykać, czy spotykacie się już od dłuższego czasu, musicie ustalić między sobą pewne zasady. Dlaczego i w jakich przypadkach?

Zakochana w swoim szefie

Im większa różnica pomiędzy pozycjami, które zajmujecie, tym większy odstęp od siebie powinniście zachować. Oczywiście mówimy tutaj o odstępie w miejscu pracy, przecież kiedy będziecie w domu lub na randce poza firmą, nikogo nie musi interesować, czy trzymacie się za ręce i szepczecie słodkie słówka, czy nie. Miłość w pracy może mieć poważne konsekwencje przede wszystkim dla tego z was, który zajmuje wyższą pozycję.

Ostrożnie na imprezach firmowych

Uważajcie na imprezach firmowych, na których łatwo stracić panowanie nad emocjami.Takie spotkania pełne są dwuznacznych sytuacji, więc ostrożnie, aby nie doszło do żadnych scen zazdrości. Nie chcecie przecież być już na zawsze pośmiewiskiem dla całego biura.

Kobietom, które są w związku ze współpracownikiem najczęściej przeszkadzają: niestosowne żarty, dwuznaczne sytuacje, niechciany dotyk, nagie zdjęcia na wygaszaczach ekranu i wpólne zdjęcia, które mogą zobaczyć inni pracownicy lub szef.

Mężczyznom, którzy są w związku ze współpracownicą najczęściej przeszkadza: kiedy kobiety rozmawiają w miejscu pracy o swoich problemach i uczuciach.

Jeżeli zdecydowaliście się na stworzenie związku z kolegą/koleżanką z pracy, ustalcie na co możecie sobie w pracy pozwolić, a na co nie. Należy brać tu pod uwagę nie tylko otoczenie i to, jak może na was reagować, ale również wasze wzajemne odczucia. Być może nie podoba Ci się zachowanie partnera/ki w stosunku do Ciebie, kiedy znajdujecie się w pracy. Okazuje Ci zbyt wiele uczucia i czujesz się tym skrępowany? A może zbyt mało i masz wrażenie, że mu/jej na Tobie nie zależy tak bardzo, jak twierdzi? Porozmawiajcie o tym, komunikacja to klucz do sukcesu.

Jeżeli staracie się utrzymać wasz związek w sekrecie, pamiętajcie o zachowaniu całkowitej dyskrecji. Istnieje jednak kilka rzeczy, których należy unikać mimo wszystko:

  • rozmów na tematy intymne
  • publicznego całowania i obściskiwania się
  • zaniedbywania swoich obowiązków na rzecz czasu spędzonego z partnerem – będziecie przecież mieli wystarczająco dużo czasu dla siebie po pracy
  • scen zazdrości- jeżeli nie podoba Ci się zachowanie partnera w pracy, porozmawiaj z nim o tym

zakochani w pracy

Zasady związku w pracy

Bądźcie dyskretni

Jak wspomnieliśmy już wyżej, ustalcie między sobą jasne zasady i zachowajcie maksimum dyskrecji.

Uważajcie na szefa

Oczywiście całowanie się na oczach kogokolwiek z pracy to nie najlepszy pomysł, jednakże najgorszym, co może was spotkać, jest okazywanie sobie uczuć na oczach szefa. Nie ważne, czy to był tylko buziak w policzek, czy trzymanie się za ręce – takich sytuacji należy unikać jak ognia. A jeżeli Twój partner jest Twoim szefem, musicie zachować ostrożność przed jego podwładnymi. Nie chcecie przecież, aby stracił autorytet?

Rozum kontra serce

Zastanówcie się, czy na pewno tego właśnie chcecie. Czy ryzyko nie są zbyt wielkie?

Miejcie się na baczności

Każdy zachowuje się inaczej w biurze i inaczej poza nim. Obserwuj, jak zmienia się zachowanie Twojego partnera po przyjściu do domu. Jak się zachowuje w stosunku do Ciebie? Traktuje Cie dobrze?

Uzgodnijcie szczegóły

To, jak będzie wyglądał wasz związek, zależy tylko od was, dlatego już na samym początku uzgodnijcie szczegóły. Czy chcecie oficjalnie przyznać, że jesteście razem? A może wolicie zachować to w całkowitej tajemnicy? Zastanówcie się nad tym, jakie to będzie miało dla was konsekwencje, jeżeli przyznacie się do bycia razem.

Ograniczcie okazywanie uczuć

Okazywanie uczuć to wasza prywatna sprawa. Okazywanie uczuć w miejscach publicznych nigdy nie jest najlpszym pomysłem.

Jeszcze nie masz partnera/ki? Zarejestruj się na naszym portalu randkowym i znajdź miłość już teraz!

[Lil]

Udostępnij ten artykuł na: