Strona Główna

Ankieta randkowa

Fotorandka

Lifestyle magazyn

Zarejestruj się teraz

Zakochani w pracy

6.maj 2015
Zakochani w pracy

Szukasz drugiej połowy, z którą się będziecie dobrze rozumieć. Wiele jest miast, w których możecie się spotkać, ale praca jest miejsce gdzie najwięcej czasu przebywacie. Bardzo możliwe jest, że właśnie tutaj spotkacie kogoś sympatycznego, i zauroczy was. Co dalej? Czy ma to przyszłość i może skończyć się dobrze?

Jeśli pragniemy takiego związku, istotne jest wyznaczyć granice. Nie zawsze taki związek się musi skończyć dobrze, a może to rzutować na waszą karierę. Oczywiście, tutaj jest ważna zasada, że im macie wyższą pozycje, tym większy respekt macie i tym samym większy odstęp musicie zachować. Uwaga na firmowe akcje, gdzie ludzie się bawią swobodnie. Uwaga na dwuznaczne sytuacje i wyzywające ubrania, jeżeli jesteście kobietą. W pewnych sytuacjach może bardzo łatwo dojść do nieporozumienia. Jedni pochlebstwa łatwo zniosą, innych mogą zirytować. Jedni nie mają problemu z ekscentrycznym ubiorem, a czasami i to może spowodować w przyszłości problemy. W biurze, istotne jest aby używać języka nie nazbyt formalnego, ale też nie zupełnie mowy potocznej. Jeśli mężczyzna z kobietą by się zaczeli dotykać, może wywołać to pytania i podejrzenia innych. W niewielu miejscach tolerowane lub przyjęte zostanie aby w przypadku związku dwóch pracowników, obydwoje pracowali nadal w tej samej firmie. Nie wszystkie związki kończą się małżeństwem, powrót do rzeczywistości po waszym firmowym związku może być zbyt trudny. Jedyne możliwe rozwiązanie, które może być brane pod uwagę to rozejście się was do innych firm i utrata kontaktu.

Kobietą najczęściej przeszkadzają drażliwe dowcipy, dwuznaczne sytuacje, niechciany dotyk, nagie zdjęcia na wygaszaczach ekranu, podlizywanie się, i jakiekolwiek seksualne obrazki.

Mężczyzną natomiast najczęściej przeszkadza kiedy kobiety rozmawiają w miejscu pracy o swoich problemach.

Już na samym początku trzeba określić granice, dokąd można sobie pozwolić. Już na samym początku trzeba poinformować o tym, czego nie lubimy, a co nas denerwuje. Istotne jest szukać niewerbalnej komunikacji, odpowiednich sygnałów, które wysyłacie swoim ciałem. Pokud budete jediná žena v kolektivu mužů, určitě nebude vhodné chodit každý den v minisukni pod zadek. Jeśli będziesz jedyną kobietą spośród pracowników w biurze, nie będzie dobrze chodzić w minispódniczce codziennie. Nie możecie wtedy oczekiwać, że ktoś nie skusi się na was w takiej sytuacji. Jeśli dojdzie już do związku z kolegą z pracy, oczywiście nie mówcie o tym innym kolegą. Możecie trafić na zawistnego współpracownika, a to może mieć negatywny wpływ nie tylko na was, ale na wyniki waszej pracy. Zaczeły by się pomówienia, plotki, a potem oczywiście, co by mogło się stać..... To nie jest etyczne ani profesjonalne, aby o intymnych sprawach mówić przed waszymi kolegami z pracy.

miłość w pracy

Co robić, jeśli już się zakochacie w pracy?

Bądźcie dyskretni

Wyznaczcie jasne zasady i bądźcie maksymalnie dyskretni.

Uważajcie na szefa

Przedewszystkim, nie zakochuj się w szefie. Najgorsze jest połączenie podrzędności z nadrzędnością. Jeśli już do tego dojdzie, grajcie fer! Unikajcie utylitaryzmu.

Idźcie do tego z głową

Przemyśl sobie, czy odpowiada wam to wszystko. Czy ryzyko i skutki nie są zbyt duże.

Wierzcie, ale obserwujcie

W biurze i poza nim każdy zachowuje się troche inaczej. Obserwujcie partnera także poza pracą.

Umówcie się

Dobrze jest się umówić, żeby wasz związek pozostał tajemnicą. Związek może przynosić problemy, które jednak nie bądą tak wielkie jeśli nikt o was nie będzie wiedział.

Ograniczcie uczucia

Uważajcie na uczucia. Dobrze jest to ograniczyć do życia prywatnego.

Ostatnia zasada

Jeśli się nieuda, nikogo nie obwiniajcie za to, co was spotkało. Efekty i skutki można było przewidzieć.

[kač]

Udostępnij ten artykuł na: