Strona Główna

Ankieta randkowa

Fotorandka

Lifestyle magazyn

Zarejestruj się teraz

Odrzucenie - jak sobie z nim poradzić

17.kwiecień 2015
Odrzucenie - jak sobie z nim poradzić

W przyjaźni, w związku, podczas rozmowy kwalifikacyjnej, nowej pracy czy cokolwiek innego, odrzucenie zawsze może nas spotkać. Czy wiecie jak sobie z nim poradzić, aby jak najkrótcej je przeżywać, aby nie zaburzyło waszej pewności siebie i nadal mieli ochotę spróbować znowu? Nie przejmować się, że pierwsze próby są nieudane?

Każde odrzucenie bywa ciężkie. Każde odrzucenie pozostaje w pamięci. Każdy na odrzucenie reaguje inaczej. Niektórzy są podekscytowani, a po odrzuceniu próbują znowu nie przejmując się. Inni przyjmie to do siebie i po odrzuceniu wszystko rzuci, a jego ulubionym zdaniem stanie się.... to nie ma sensu.

Najważniejsze jest nie szukać winnych. To bardzo ciężkie, ale potrzeba z odrzuceniem sobie poradzić i nie szukać błędów w sobie czy innych. Nie chce was, nic nie szkodzi, będą inni! Nie zasłużył na mnie! Nie zapomnijcie, co was nie zabije to was wzmocni!

Rodzaje odrzucenia

Istotne jest rozróżniać rodzaje odrzucenia. Czym innym jest jak przykładowo w partnerskim związku, zostaniecie odrzuceni po wieloletnim stażu czy też dopiero co się spotkaliście, tak samo z resztą jak w przyjaźni, a czym innym jest to jak w ogóle nic o sobie nie wiecie.

Jeśli natomiast zdarzy się wam to w długoterminowym związku, trzeba rozróżnić czy było to naprawdę odrzucenie, a może możecie pozostać przyjaciółmi. Być może między wami nie zaiskrzyło, i nie jest znaleźliście jeszcze tego odpowiedniego partnera. W krótkoterminowym związku, trzeba pomyśleć, czy was odrzucił, ale was w ogóle nie znał i nie wie co stracił. Ocenia was wtedy po paru spotkaniach, pary słowach, a głębiej was jeszcze nie poznał. Jednak nie należy się tym przejmować, kiedy już jutro spotkacie wiele innych, lepszych i ciekawszych ludzi.

przypadkowe_spotkanie

Nie wstydź się i uśmiechnij się.

W ramach treningu powiedźcie komuś komplement, dobre słowo, kogoś kim się nie interesujecie, ale też nie będzie wasz odrzucał, tak abyście próbowali utrzymać rozmowę. Potem spróbujcie kilka razy porozmawiać z tą osobą, a dopiero potem możecie próbować randkować. Potem możecie prawić komplementy związane z zainteresowaniami. Zobaczycie, że to się uda.

Najważniejsze to nie poddawać się, nie strać szansy na nowy związek, nową prace, nowych przyjaciół, nowe biznesowe zależności. Idźcie do tego! Być może wasze wymagania są zbyt wysokie i nigdy nie osiągnięcie pełnego sukcesu. Spróbujcie urealnić swoje cele, zmniejszyć swoje wymagania. Wtedy nieosiągnięty cel nie będzie tak bolał, a każdy sukces doda wam sił by dalej walczyć. Próbujcie nowych możliwości i innych metod, aby przybliżyć i dojść do wyznaczonego celu.

[kač]

Udostępnij ten artykuł na: