Strona Główna

Ankieta randkowa

Fotorandka

Lifestyle magazyn

Zarejestruj się teraz

Historia jednej "niewiernej" miłości

7.lipiec 2015
Historia jednej "niewiernej" miłości

Ze wszystkich stron słyszysz propozycje o rękę, same mamusie, same śluby, motywuje Cię to do działania. Zegar biologiczny tyka, popatrzysz na swój wiek i zdecydujesz się przystąpić do radykalnego kroku, założyć rodzinę. Po paru latach pojawi się niewierność.

Spotykacie przyjaciela/przyjaciółkę z dzieciństwa, spotykacie tego jedynego/tą jedyną, z którym nie udało się, spotkacie się przy szklance i będzie wam razem miło. Parę dni, tygodni, miesięcy będziecie się trzymać za ręce. Zegar biologiczny zacznie tykać. Poczujecie, że ten człowiek z wami chce założyć rodzinę, wyobrażacie sobie, na rekach was nosi, przynosi darki, będzie z niego dobry rodzic. Co dalej? Zgodzicie się, klasycznie z entuzjazmem. Zaczniecie organizować ślub. Pobierzecie się. Wszystko będzie piękne, skąpane w słońcu, a po jakimś czasie „Buch”! Zaczniecie być podejrzliwi, że coś jest nie tak z waszą drugą połową. Przyłapanie na zdradzie jest dla każdego wielkim szokiem, człowiek jest dosłownie sparaliżowany. Chodzi o szok psychiczny, który jest wywołany przez zdradę a poczuciem braku pewności nie tylko z samego siebie, ale i z partner(a/ki).

To także szok, który ma swoje następstwa fizyczne, objawia się bólem ciała, nie możemy spać przez samą myśl o tym, jesteśmy wyczerpani. Boli nas serce, macie napady gorąca lub odwrotnie czujecie zimno w całym ciele. Najczęściej nasze zachowanie jest wtedy bezmyślne i roztargnione. Kobiety w stosunku do dzieci, jeżeli już są w związku, musza działać i działają w większości automatycznie. Chodzą do pracy, wożą dzieci, interesują się ich hobby, kupują, sprzątają. Jeśli kobieta zacznie płakać, to się schowa, ale potem będzie musiała wyjaśniać czemu ma makijaż rozmazany, posprząta, zajmie się pracą, aby tylko nie tłumaczyć się dlaczego.

zdrada

Niektóre z nich mogą stać się agresywne, to obronny mechanizm, podczas którego dochodzi do rozładowania napięcia w ciele.Gdy zdradzicie wy, wasza zdrada będzie wyglądać dla was jak gdyby usprawiedliwiona, wynikająca z zaniedbania drugiej strony, zrozumiała. W odwrotnej sytuacji, zdradzon(ej/ego), bierzecie ją jako wielki błąd.Mężczyźni decydują się do zdrady z pasją, dla „ciała”, kobiety robią to z premedytacją, z głową, a to jest bardzo niebezpieczne. Wszyscy mówią, że zdradę można przeżyć. Ale jak? Czy istnieje jakiś złoty środek?

Jakie są powody do zdrady?
Istnieje 5 podstawowych powodów:

• pożądanie po zmianie seksualnego stereotypu
• przypadkowy sex z atrakcyjnym partnerem/partnerką
• podbudowanie samego siebie (pokazanie, że się jeszcze potrafi)
• zemsta na partnerze, psychiczne znęcanie się
• nasz partner nas seksualnie nie pobudza lub nie zaspokaja

Istnieje wiele "typów" zdrady

Zdrada małżeńska

Nikt nie ma perfekcyjnego małżeństwa, zawsze są jakieś problemy. To jednak nie jest powód do tego, abyście partnera oszukiwali, tak wygląda rzeczywistość. Gdy pojawią się problemy, mogą dotyczyć one pieniędzy, niewystarczającej ilości seksu, braku uwagi i wiele innych powodów. Niektórzy decydują się to przeżywać i nie rozwodzić się, inni odwrotnie, starają się rozwiązać problem w taki sposób, że szukają kogoś innego. Gdy już kogoś takiego mają, przestają rozwiązywać problemy w domu. Istnieje wiele rodzajów związków, w których może to być tolerowane, przykładowo z powodu innej orientacji jednego z partnerów, lub , gdy chodzi o małżeński trójkącik, w którym są już dzieci, a partnerzy boją się ich reakcji.

Przypadkowa zdrada

Chodzi o zdradę dokonanej pod wpływem alkoholu, bez wiednie. Jedziecie gdzieś i spotykacie kogoś, napijecie się o parę szklanek za dużo, i nagle rodzi się problem. Jeśli naprawdę oszukacie, wasz związek i pogląd na niego się zmieni. Zależy to od was czy zdołacie ten błąd naprawić. Warto przemyśleć, dlaczego do tego doszło? Spróbować rozwiązać przyczynę problemu. W efekcie możecie dojść do konkluzji, że nic w zasadzie się nie stało. Czy gdyby twój partner był odpowiedni/odpowiednia, zrobił(a)byś to? Warto było

Zdrada w zemście

Jedno zdradziło, drugie zdradzi, oko za oko, ząb za ząb. To także jest pewne rozwiązanie. Tylko czy warto?

zdrada

Skok w bok

To był tylko skok w bok, czyli coś podobnego jak przypadkowa zdrada, z taką różnicą, że przypadkowa zdrada może wymknął się spod kontroli. Ten typ zdrady odznacza się krótkoterminowością, tzw. związkiem na jedną noc. To się na was może zemścić jeśli drugiej osoby nie znacie dostatecznie dobrze. A jako bonus, do domu wprowadzicie nieprzyjemne choroby. Przy zaliczaniu kobiet trzeba pomyśleć.

Zalotnicy i Zalotnice

Niektórzy mają to po prostu we krwi. Atrakcyjne, niezależne kobiety mają skłonności do zdrady, a doprowadza je do tego hormon estrogen. Oczywiście, wszystko zależy też od indywidualnych cech i możliwościach. W większości przypadków do zdrady dochodzi, wtedy gdy jesteśmy na nią przygotowani, w partnerstwie źle się powodzi, a my myślimy jak sobie uprzyjemnić życie. Zaczniecie uciekać przed problemami, wtedy myśląc o zdradzie. Nie jest to umyślne, ale okoliczności was do tego popychają. Jeśli jesteście niezadowoleni sami ze sobą, może być to jeden z powodów do zdrady by wesprzeć swoje ego.

Co zrobić ze zdradą? Jak się po tym odnaleźć?

Zadajesz sobie pytanie, z kim żyłam cały ten czas? Jak mogł/a to mi zrobić? Mam mu/jej jeszcze wierzyć? Czy nie zrobi tego znowu? Dlaczego to się stało? Cały czas mieliście związek zbudowany na wierze, a pomimo to związek rozpadł się jak domek z kart. Będziecie podejrzliwi, podenerwowani, wszystko będzie was denerwować, będziecie się kłócić, jedno na drugiego. Trudno będzie powrócić do normalności, gdzie będziecie sobie mówić, że się nic nie dzieje, że wszystko jest w porządku, że nie ma powodów…. Będziecie udawać, że się nic nie dzieje, będziecie pracować, robić zakupy, uprawiać sport, ale nie będzie się w tym spełniać. Wasza pewność siebie będzie coraz mniejsza i mniejsza. Będziecie szukać przyczyny, a siebie obwiniać za to. Spowodujecie swoją małą samo destrukcje. Zdrada zdarza się wśród ¾ małżeństw. U kobiet zdarza się w pierwszej fazie podczas zmiany decyzji w stylu: „Nie chce już być taka sama, chce być inna.”. Zaczynają zasadniczo zmieniać swój image, kolor swoich włosów, dokonają zmiany swojego ubrania, zaczną stosować najróżniejsze diety. Czy wiecie, że gdy kobieta jest na polowaniu to woli czerwoną barwę włosów? Innym sposobem na załagodzenie sytuacji jest zwiększone zaangażowanie w pracy, w sporcie, spróbować ożywić związek, większe zainteresowanie. Większa szansa jest na to, że kobieta wybaczy jednorazowy skok w bok, mężczyźni są na tym punkcie mniej tolerancyjni. Olbrzymie znaczenie tutaj ma to jak są sobie bliscy, oraz czy jedno z nich nie stanie się ojcem.

zdrada

Koniec związku czy przebaczenie?

Niemal każdy w takiej sytuacji reaguje tym, że daje ultimatum: „Wybieraj, albo ja albo on/ona”. Jest to forma wołania o pomoc, próba ułożenia związku od początku. Taka decyzja wpłynie nie tylko na was, ale i na wasze potomstwo. Zdradę można albo tolerować albo nie. Jeżeli zdradę akceptujecie, a nie będziecie chcieć nic więcej, popatrzcie na siebie i spróbujcie o partnera zawalczyć, pamiętajcie jednak, że wówczas emocje są złym doradcą. Jeśli zdecydujecie się na rozwód i zakończenie związku, pamiętajcie, że błąd jest zawsze po obu stronach. Jeśli macie dzieci, tę będą cierpieć najbardziej, nigdy się nie pogodzą z tym, że się rozwiedliście.

Jak zdrady uniknąć?

Mężczyźni od czasu do czasu powinny czymś miłym zaskoczyć swoją partnerkę, pomóc jej w pracy od czasu do czasu, w pracach domowych, rodzinnych. Jeżeli macie wrodzoną skłonność do zdrady, usuwajcie te SMSy, dopóki nie rozumiecie co jest w waszym życiu najlepsze.

Kobiety powinny być pewne siebie, atrakcyjne, spokojne i wyrozumiałe. Takie są ich konkurentki. Jeśli pomimo tego doszło już do zdrady, nie martwcie się, nie był tego wart, a wy jeszcze będziecie potencjalnych partnerów musieli odganiać od siebie. Jeśli się nad tym zastanowicie, a zaczniecie szukać, czy naprawdę was zdradził, a on o tym nie wie, doprowadzicie do tego same.


[kač]

Udostępnij ten artykuł na: