Strona Główna

Ankieta randkowa

Fotorandka

Lifestyle magazyn

Zarejestruj się teraz

Związki na odległość

24.marzec 2015
Związki na odległość

Pytacie się sami siebie, czy można utrzymać związek na odległość? Czy potraficie przeżyć dzień, kiedy ukochanej osoby nie widzicie, czy możliwe jest aby związek wytrzymał tysiące kilometrów, miał szansę się dalej rozwijać? Dla niektórych, związki na odległość są normalne, a dla innych są straszne.

Jeśli randkujecie przez internet, jest bardzo prawdopodobne, że znajdziecie kogoś z innego kraju. Nie pozwólcie, aby strach zatrzymał Was w drodze do waszego szcześcia. Jeśli chcecie spróbować związku na odległość, nie wachajcie się.

Związki na odległość mają swoje zalety, ale także swoje wady

Niezaprzeczalną zaletą związków na odległość jest to, że odległość "zakonserwuje" wasz związek. Stereotyp codzienności, nie będzie miał żadnej roli, uczucia między partnerami pozostaną nadal intensywne, bez naruszenia rutyny codzienności. Od poniedziałku do piątku możecie zajmować się swoim hobby, spotykać z przyjaciółmi, częściowo jesteście sami, ale nie dokońca. W weekend możecie poczuć ulgę, jedziecie do swojego partnera, albo on jedzie do was - to jest Wasz weekend.
Wadą jest to, że dłużej trwa poznanie i zrozumienie partnera, niż gdybyście se sobą naprawdę żyli. Z każdego spotkania w weekend, każde z nich ma swoje własne oczekiwania, które nie muszą byc spełnione, następuje zakłamanie, a przez kolejny tydzień obawa i przemyślenia. Nawet jeśli nie macie ochoty się już z partnerem spotykać, warto zarezerwować dla niego/dla niej swój czas.

zwiazek_na_odleglosc_pociag


Co z tego wynika?

Decyzje o tym, że związek jest dla was priorytetem, musicie podjąć wspólnie. Jeśli obydwoje czujecie miłość, a traktujecie związek poważnie, zobaczycie, że zaczniecie myśleć inaczej. Obydwoje będziecie uzupełniać swój program, zaprzestacie pewnych czynności, a to dlatego, że będziecie spędzać więcej czasu ze soba. Niezapomniejcie ochronić swojej osobowości. Jesli się zdecydowaliście na związek i koniecznie chcecie być razem, konieczne jest aby zacząć tworzyć atmosferę już od początku, w której będziecie się czuć dobrze. Żyjcie tak jak dotychczas, zachowajcie swoich przyjaciół. Uświadomcie sobie, że jesteście w związku dobrowolnie i że naprawdę tego chcecie. Nie możecie jednak zachowywać się jako dwie niezależne jednostki, ponieważ wkrótce przestaniecie mieć ze sobą wiele wspólnego, a to was łączy. Spróbujcie ocenić i powiedzieć otwarcie czego od związku oczekujecie. Jeśli partnerowi nie powiecie co was zamartwia, czego oczekujecie, co chcielibyście w przyszłości, będziecie stale obydwoje czegoś oczekiwać. Będziecie tylko oczekiwać od związku tego co sobie wyobrażacie. Wszystko się określi, jeśli z partnerem porozmawiacie, zaczniecie swój związek budować. W związku na odległość, komunikacja jest bardzo istotna i to nawet przez tydzień jak nie jesteście razem. Bardzo dobrze jest utworzyć sobie rytuały takie jak przykładowo wieczorne telefonowanie, smski, ranne pozdrowienia, krótkie telefony w ciągu dnia. Wspólnie planujcie wakacje, lub długi weekend, a możecie również ustalać swoje finanse, to buduje zaufanie. Kolejnym bardzo istotnym krokiem dla waszego związku jest wierność. Według dostępnych badań, męźczyźni, którzy nie widzą swojej partnerki często, są wierniejsi niż Ci, którzy żyją pod jednym dachem. Nawet podczas związku na odległość, razem planujcie wspólną przyszłość. W przeciwnym wypadku, wasz związek straci swoją magie i powage. Powiedźcie otwarcie czego od siebie oczekujecie. Warto jest posiadać związek na odległość, ale również istotne jest planowanie przyszłości razem, związki na odległość nie trwają wiecznie.

zwiazek_przez_internet

Pare porad dla utrzymania związków na odległość:

• Dbaj o samotność 
Dbaj o to, aby zachować swoją przestrzeń. Poznawaj ludzi jak dotychczas..
• Komunikacja
Rozmawiajcie otwarcie o tym co się u was dzieje, kogo spotkaliście, jakie miejsce poznaliście, gdzie chodziliście, co robiliście.
• O ile to możliwe, rozmawiaj każdego tygodnia, nawet jeśli miało by to być tylko kilka minut, pomoże wam to pozostać razem. Korzystaj z dostępnych środków komunikacji: e-maile, czaty, fotografie, sms.
• Zrozumienie
Odrzucił połączenie? Nie denerwuj się. Odbierzesz później? Oznajmij to.
• Nie bój się, nie denerwuj. Pare odrzuconych połączeń to nie rozpad związku.
• Nie zapominajcie o intymnej stronie 
Związek można pobudzić gorącymi zdjęciami. Od czasu do czasu warto porandkować w innym hotelu, w innym mieście.
• Nie czekaj
Cały tydzień się niewidzicie i czekacie. Nie wszystko musi się ułożyć tak jak sobie to zaplanujesz, nie wszystko będzie idealne. Nie czekaj, aby uniknąć przypadkowych kłamstw.
• Równowaga 
Żyj chwilą, kiedy jesteście sami i kiedy spędzacie czas z partnerem. Powiedźcie mu, czego wam brakuje. Ale nie zapeszajcie go. Jeśli się czujecie sami, a boli was rozłąka, niezapominajcie, ze tak samo cieżko jak jest dla Ciebie, tak samo źle czuje się i wasz partner
• Razem
 Słowo RAZEM jest w związku kluczowe i bardzo istotne.

[kač]

Udostępnij ten artykuł na: