Strona Główna

Ankieta randkowa

Fotorandka

Lifestyle magazyn

Zarejestruj się teraz

Zdążysz jeszcze przed latem!

21.maj 2015
Zdążysz jeszcze przed latem!

Sezon kąpielowy już tuż tuż, czy słyszeliście przykładowo już o bananowej diecie? Diecie na „na każdy drugi dzień” lub o diecie paleolitu? Nigdy nie jest za późno by zacząć się odchudzać. Najważniejsze jest to, aby wytrwać w diecie jeśli już ją zaczniemy, a nie poprzestawać przy pierwszych niepowodzeniach.

Przez ostatni tydzień ukazywały się nowe typy kąpielówek we wszystkich reklamach, czasopismach oraz w sklepach. Większość z nas nadal nie jest zadowolona ze swojej figury, a sezonu kąpielowego się obawia, chcąc na ostatnią chwilę coś zmienić, ale jak tego dokonać? Przede wszystkim należy zacząć od wyobrażenia sobie zmian we własnej głowie. Należy postawić sobie realne cele, których się będziemy trzymać. Najlepiej zmienić swoje nawyki żywieniowe, bez tego nie zajdziemy daleko. Należy jeść co najmniej trzy razy dziennie i pić dużo płynów. Istnieje wiele diet, dla wielu ludzi stają się trendem samym w sobie. Poniżej przedstawiamy kilka propozycji:

Dieta bananowa

Dieta bananowa to typ krótkookresowej diety. Dietę należy stosować przez około pięć dni, nie zaleca się jej stosować dłużej, ponieważ opiera się ona na niewielkiej ilości produktów przez co nie gwarantuje ona dostarczenia organizmowi wszystkich niezbędnych mikroelementów i składników odżywczych niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu.Przez 5 dni, możecie schudnąć do 2 kg. Aby osiągnąć takie rezultaty musicie dużo pić i nie zapominać o codziennych ćwiczeniach. Istotne jest aby spożywać sporo płynów oraz ćwiczyć. Należy ograniczyć słodkie napoje. Bez ćwiczeń nigdy nie schudniecie. 

Banan i jego historia

Banan jest tropikalnym owocem, idealnym dla celów schudnięcia, ponieważ posiada znikomą ilość tłuszczu, pomimo niskiej zawartości tłuszczy pozwala łatwo się nasycić, a do tego jak smakuje. Pierwszy bananowy sad został opisany w Chinach w roku 200 n.e.. W 650 roku Maurowie przywieźli ten owoc do Egiptu i Palestyny. Z biegiem czasu Arabscy kupcy rozprowadzili go po Afrykańskim kontynencie. W 1502 roku Portugalscy koloniści wybudowali pierwsze bananowe sady na Wyspach Kanaryjskich oraz w Ameryce Środkowej. Obecnie największym eksporterem bananów jest Ekwador, Kostaryka, Kolumbia i Filipiny. Banany rosną w kiściach na drzewie bananowca. Rośliny te osiągają rozmiary aż do 16 metrów wzwyż i uznawane są za największe na świecie. Jest to jeden z najsłodszych owoców, co więcej dzisiaj jest on dostępny wszędzie. 

Jeśli będziecie jeść tyle bananów, ile wasz organizm potrzebuje, a nie więcej to nie przytyjecie. Oczywiście, dotyczy to każdego pożywienia, które spożywacie każdego dnia. Średniej wielkości banan ma według dostępnych informacji i różnych tabel około 462kJ. Waga jednego banana waha się między 120 - 200g. Wartość energetyczna w 100g surowego banana to około 90 kcal (380 kJ). Banan zawiera 22,84g węglowodanów (z tego 12,23g cukru), 0,33g tłuszczu, 1 g białka i 2,6g włókien. Zawiera mnóstwo minerałów i witamin. Do najważniejszych z nich należy magnez, cynk, potas. Dieta bananowa jest doskonała do zwalczania zakwaszenia organizmu. Poprawia krążenie krwi, udowodniono naukowo także, że przeciwdziała wypadaniu włosów i pomaga zwalczyć poranne zmęczenie. Dzięki magnezowi działa również antystresowo.

Porady

Polecamy tydzień ćwiczyć przez co najmniej godzinę, później jeszcze dwa razy po 20 minut. Zgodnie z jadłospisem do diety, należy spożyć minimum dwa banany dziennie. Dozwolone jest jedzenie świeżych sałatek, mlecznych wyrobów i pełnoziarnistego pieczywa, mięsa na parze i oleju z oliwek.

Jadłospis

Śniadanie: 1 krompka pełnoziarnistego chleba, 1 jajko, 1 banan
Przekąska: biały jogurt z bananem
Obiad: 100 g smażonego filetu rybnego, przyprawy, 1 banan
Deser: 5 kółeczek suszonego bananu
Kolacja: świerza sałatka, 1 banán

Przemienna dieta

Dieta znana również pod nazwą „na każdy drugi dzień”, przy której można schudnąć aż do 5kg co miesiąc. Ta dieta należy do grupy diet długoterminowych, której podstawą jest ograniczenie dziennego kalorycznego spożycia. Dieta ta została przedstawiona przez Dr. Krystynę Waydową. Ponieważ jest to dieta przemienna, ciało nie zdąży się przyzwyczaić do obniżonego spożycia kalorii, jednocześnie podczas aktywności fizycznej będzie efektywnie spalać kalorie. Dzięki temu wyniki są lepsze i unikamy tzw. „efektu jojo”. Podstawą diety jest ograniczenie spożycia kalorii w dni parzyste lub nieparzyste. Wybierzcie które dni będą przeznaczone na dietę, a które nie będą. W te dni należy spożyć max. 500 kalorii.

zdrowa_zywnosc

Dieta paleolitu

To nie tylko dieta, ale i styl życia. Dieta paleolitu jest do stosowania przez całe życie, a nie tylko na schudnięcie. Dieta ta jest idealna dla osób z nadciśnieniem. Dieta wyklucza spożywanie białej mąki, pieczywa i produktów na bazie białej maki, wyrobów mlecznych, wyrobów zawierających w sobie cukry oraz alkoholu. Dieta ta wymaga aby kłaść się spać gdy słońce zachodzi oraz żyć aktywnie za dnia, unikania sztucznego światła. Zgodnie z tą dietą należy jeść ryby, mięso, owoce morza, warzywa i owoce, grzyby, jaja, zioła, nasiona i orzechy, tłuszcze i jedynie od czasu do czasu mleko. Dozwolone jest również spożywanie morskiej soli oraz owadów. Z napojów dozwolona jest jedynie czysta woda, świeżo-wyciśnięte soki z owoców lub warzyw oraz herbatki ziołowe. Należy wystrzegać się produktów mlecznych, ziemniaków, soli, cukru, soi, oleją roślinnym i słonecznikowym, potraw z glutaminianem oraz wszystkich tych produktów, które zostały przemysłowo przetworzone. Kawa, herbata (inna niż podane powyżej) oraz alkohol są zakazane.


Jadłospis

Śniadanie: jajecznica ze słoniną i warzywami
Przekąska: sałatka owocowa z pestkami i olejem
Obiad: wołowy stek z zieloną sałatką
Deser: garść orzechów
Kolacja: grilowany łosoś z zieloną sałatką

[kač]

http://www.seznamdiet.cz/diety/
http://www.viviente.cz/banan/

Udostępnij ten artykuł na: