Strona Główna

Ankieta randkowa

Fotorandka

Lifestyle magazyn

Zarejestruj się teraz

Szukamy kochanka/kochanki?

5.czerwiec 2015
Szukamy kochanka/kochanki?

Jeśli szukacie związku, to również szukacie przyjaciela, ponieważ wasz partner musi być również najlepszym przyjacielem. Będziecie razem dzielić resztę swojego życia, codzienne problemy i pozytywne przeżycia. Jeśli nie będziecie mieć obok siebie „najlepszego” przyjaciela, to związek będzie ciężko funkcjonować.

Dobrze jest mieć kilka wspólnych zainteresowań. Jeżeli nie będziecie mieć wspólne zainteresowania, to nie będziecie tego człowieka szukać, ani nie będziecie chcieli z nim spędzać wspólnie czasu. Na początku związku będziecie rozentuzjowani, ale ten entuzjazm z biegiem czasu zaniknie, i co wtedy? Ciężko będzie spędzać czas i energię z kimś, kto nie jest przyjacielem. Nie możecie mu powiedzieć wszystkiego, ani rozwiązywać wspólnie problemów, aby mógł wam pomóc.

A może mały test? Wystarczy tylko abyście wypełniali test oddzielnie. Celem testu będzie rozpoznanie na początku waszych słabych stron. Każdy na swoją kartkę papieru napisze, jak chcielibyście, aby wasz związek wyglądał, co oczekujecie od związku. Wystarczy, jeżeli zapiszecie to hasłami lub krótkich zdaniach. Jeśli niechcenie pisać co wam przyjdzie od razu do głowy, możecie to sobie ułatwić i napisać najpierw pytania, na które potem każdy odpowie, a odpowiedzi potem porównacie.

Pytania mogą wyglądać przykładowo tak:

Za czym tęsknie?

Czego brakuje mnie w życiu?

Czy wierność jest dla mnie ważna i jak bardzo?

Jakie mam plany?

Jakie mam priorytety, miłość, zdrowie, pieniądze, praca, rodziny itp.?

Jakie mam marzenia, czego oczekuje od życia?

Odpowiedzi na te pytania potem możecie posortować według ważności. Porównajcie z odpowiedziami waszego partnera. Skupcie się na odpowiedziach, które macie na waszej skali jako pierwsze, na pierwszych trzech miejscach. To wam pomoże ocenić szansę waszego związku.

zgodność

Zasady, które pomagają utrzymać związek

Dbajcie o swój związek

Może się tak zdarzyć, że przez rutynę życia codziennego, wasz partner może się od was oddalać. Jeśli jesteście zakochani, poświęcajcie sobie maksimum czasu, czasami jest to bardzo trudne. We wszystkich związkach pokazują się stereotypy, ale dobrze jest czasami próbować je przełamać.  Jeśli macie coś wspólnego ze sobą, pracujcie nad tym. Spróbujcie odwracać szarość życia codziennego.

Nie obgadujcie swojego partnera

Należy sobie uświadomić, że o partnerze należy mówić z miłością i uczuciem, nie wolno mówić o nim źle, nie obgadujcie go. Oczywiste jest, że od czasu do czasu każdy z nas ma ochotę porozmawiać o swoim partnerze. Jednak jeśli o nim będziecie rozmawiać, to inni zaczną na niego patrzeć krytycznie, ostatecznie mu tym bardzo zaszkodzicie. Bardzo istotne jest aby o waszym partnerze mówić pozytywnie, uważać na niego i cieszyć się każdą chwilą.

Wspomóż go

Nie mówcie o nim jako o kimś słabym. Chcecie mieć w domu perfekcyjnego partnera? Pomóżcie mu. Wspierajcie go w jego osiągnięciach i nie brońcie mu w samodzielnym planowaniu sobie dnia.

Jest taki jak ja

Być może to dziwne, ale wybieramy sobie partnerów według własnego charakteru i emocji. Dlatego często jest podobny do nas. Zwykle jest to więcej niż 50% naszych emocji. To oczywiste, że przyciągamy ludzi podobnych do nas. Związane jest to z naszym zachowaniem i z doświadczeniami z dzieciństwa. Zanim zaczniecie narzekać na partnera, że jest taki albo inny, spróbujcie popatrzyć na świat jego wzrokiem. Wczuwanie się w sytuacje drugiej osoby dotyczą wielu sytuacji życiowych, nie tylko tych partnerskich.

Dawaj i bierz

Należy utrzymywać równowagę między dawaniem, a braniem, czasem może to być trudne, ale zawsze macie wybór między dwoma opcjami. Jeśli coś się tobie nie podoba, zawsze masz możliwość przeczekania, że być może to się samo zmieni, bądź zrobienia na ten temat awantury. Nie masz nic do stracenia, spróbuj zachowywać się przeciwnie, zachowuj się spontanicznie, ale pamiętaj, że wszystko w przesadzie szkodzi. Nikt nie lubi awanturników. Interesujcie się nim, ale także zadajcie sobie sami pytanie czy jakby ktoś to zrobił wam czy by się wam to podobało. Chcecie aby się bardziej interesował, to zacznijcie się nim bardziej interesować, róbcie to co chcecie aby robił on.

godzimy_sie

Nie porównujcie się

Nie rozglądajcie się w około w poszukiwaniu kto ma lepiej. Każdy ma jakieś problemy, nawet jeśli tego nie widać. Być może partner lub partnerka waszego sąsiada czy znajomego jest ładniejsza, milsza, bardziej opiekuńcza, szczuplejsza… ale wierzcie, że po jakimś czasie by wam ta przesadna opieka zaczęła działać na nerwy i nie mówię o wiecznej diecie, ale o codziennej, zdrowej żywności. Każdy jest inny i każdy oczekuje czegoś innego. A księżniczki i książęta na białych koniach wymarli!

Nie oceniaj ani nie przywłaszczaj

Wasz partner ma prawo do wolności, a to nawet po małżeństwie. Po ślubie, większość uważa, że ma na drugiego papier i nic się nie może stać. Problem w tym, że to nie jest prawda. Dzisiaj, jeśli nie macie dzieci, rozwód mogą wam dać w przeciągu miesiąca. Każdy związek czy partnerstwo wymaga wiary, pewne reguły, które trzeba ustalić, otwartą komunikację i kompromisy. Należy temu drugiemu dać dostatecznie dużo wolności, aby chętnie wracał, a głównie, by chciał wracać. Im bardziej będziecie się narzucać, tym bardziej będziecie się oddalać od siebie. Ufajcie sobie i partnerowi, będzie się wam żyło lepiej.

Respektuj partnera 

Na początku wasz partner czymś was zainteresował. Zapamiętajcie to, miejcie to w pamięci, co się wam podobało. Nie traktujcie tego jako oczywistość, nie próbujcie go przerobić. Przeciwnie, zamiast go zmienić, może się wasz partner przestraszyć i ucieknie.

Gdy nadedzie kryzys

Każdy wznak ma wzloty i upadki. Należy popatrzyć na to obiektywnie i je rozwiązywać. Każda kłótnia i wspólne rozwiązywanie problemów popchnie wasz związek do przodu.

Rozmawiajcie ze sobą

Komunikacja jest podstawą związku, jeśli on o czymś mówi, to wy też rozmawiajcie. Rozmawiajcie o swoich uczuciach. Jeśli tego nie zrobicie, to w przyszłości będą z tytułu problemy, a wasz związek może przemienić się do takiego stopnia, że nie będzie można go już utrzymać.

[kač]

Udostępnij ten artykuł na: