Strona Główna

Ankieta randkowa

Fotorandka

Lifestyle magazyn

Zarejestruj się teraz

Pastelem i ołówkiem walcz ze stresem

2.marzec 2017
Pastelem i ołówkiem walcz ze stresem

Większość z nas ma w ciągu dnia do czynienia ze stresowymi sytuacjami. Każdy ma czasem wrażenie przeciążenia i zmęczenia. Jak efektywnie i kreatywnie pozbyć się stresu, który wpływa negatywnie na nasze zdrowie?

Jakie są objawy stresu?

  • wzrasta ciśnienie krwi
  • spadek odporności
  • bezsenność
  • przyśpieszone tętno
  • spowolnione trawienie

Jak pozbyć się stresu w prosty i szybki sposób?

Krzyżówki

Krzyżówki są jedną z najstarszych rozrywek i do dziś są bardzo lubiane. W każdej gazecie znajduje się przynajmniej jedna. Ma pozytywny wpływ na naszą pamięć i bystrość umysłu. Rozwiązaniem krzyżówki są najczęściej cytaty, dowcipy ale też przysłowia.

Wykreślanki

Wykreślanki pojawiły się tuż po krzyżówkach. Ponoć tym, kto je wymyślił jest Pedro Ocón de Oro, pochodzący z Hiszpanii. Mówimy tutaj o zabawie słownej, polegającej na odnajdywaniu i wykreślaniu ukrytych w diagramach słów, które najczęściej podano obok bloku z literami. Hasłem może być krótkie powiedzonko, czy przysłowie, tak samo jak w krzyżówkach.

Puzzle

Kolejna gra doskonale nadająca się na chwilę relaksu. Pierwsze informacje o nich pochodzą już ze starożytnych Chin. Pierwsze puzzle powstały z mapy przyklejonej do drewna a następnie poucinanej. Później udoskonalono ten sposób, do formy znanej do dzisiaj. Stało się to w drugiej połowie XIX w. Na początku XX wieku zaczęto je produkować w fabrykach, dzięki czemu ich cena spadła, a puzzle stały się ogólnodostępne. Największe puzzle ułożono w 2008 roku, we wrześniu. Układało je ponad 15 tysięcy ludzi, miłośników puzzli. Miały wielkość prawie 600 metrów kwadratowych i składały się z 100 tysięcy kawałków. Co roku odbywają się zawody w układaniu puzzli, tak samo jak w rozwiązywaniu krzyżówek, sudoku i wykreślanek.

Musimy nauczyć się relaksować, jedni za sposób na zwalczenie stresu uważają sport, inni gotowanie, ktoś jeszcze inny powiedziałby, że najlepiej odpocznie łowiąc ryby, ale są przecież też i tacy, którzy wolą odpoczynek w swoich własnych czterech ścianach. Dla nich najlepszym sposobem na rozładowanie negatywnych emocji będą kolorowanki, krzyżówki, wykreślanki, sudoku lub puzzle. Mogą przy tym popijać herbatę, kawę, czy nawet wino. Jest to świetny sposób na spędzenie wolnego czasu, odpoczynek oraz przy okazji – poszerzanie swoich horyzontów. To, co wybierzesz zależy tylko od Ciebie. Nie ważne, czy jesteś z Warszawy, Krakowa, czy innego miasta, wszystko co będziesz potrzebować bez problemu kupisz za niewielką cenę w każdym sklepie. Kto wie, być może dzięki takiemu nowemu zainteresowaniu będziesz mieć szansę na poznanie kogoś nowego, z kim złapiesz wpólny język i będziesz mógł porozmawiać o swoim hobby.

Idź zatem już dziś do sklepu i kup swoją krzyżówkę/ sudoku/ wykreślankę/ kolorowankę, wybór jest naprawdę ogromny.

[kač]

Udostępnij ten artykuł na: