Niebieski księżyc to astronomiczna właściwość, która ma wyjątkową moc. To szansa na zmianę i miłosny restart, pomyślność w związkach. Jak dobrze wiadomo, pojęcie niebieski księżyc nie ma nic wspólnego z kolorem Księżyca. Wiecie, co oznacza? Chodzi o drugą pełnie w tym samym miesiącu kalendarzowym.
Niebieski księżyc jest trzecią pełnią w ciągu roku, w którym to występują cztery pełnie. (Zwykle w roku występują tylko trzy, a w miesiącu tylko jedna). Nastapić to może w maju, sierpniu lub listopadzie. Ten fenomen powtarza się cyklicznie. Osoby, którze dbają o odpowiednią fazę księżyca, a utrzymanie odpowiedniej diety, powinni zwrócić na to uwage. Jego intensywne działanie, tym razem poczują wszyscy, nie tylko Ci, którzy nie mogą podczas pełni spać.
Jan Wesoły, entuzjasta astronomii i pracownik planetarium, opowiada: „Zdanie „once in a Blue Moon” było wygłaszane już za czasów Shakespeara, a oznacza dokładnie to samo co „raz od wielkiego dzwonu”. To było abstrakcyjne określenie na pewne zjawiska (nie koniecznie astronomiczne). Już na początku 19 stulecia, pojęcie Blue Moon nabrało konkretnego astronomicznego znaczenia. W amerykańskich farmerskich rocznikach znajdziemy do dzisiaj mnóstwo odwołań do astronomii. Nie ma się więc czemu dziwić, przecież czas mierzymy za pomocą cykli przyrody i konsekwencji zdarzeń, które obserwujemy, a według nich planujemy prace rolne, są związane z ruchem ziemi oraz fazą Księżyca. Odpowiednie fazę księżyca mają swoje nazwy. Na każdy rok kalendarzowy, wypadają trzy pełnie. W obecnym kalendarzu, z którego korzystamy, czasami zdarza się, że pojawią się cztery pełnie. W takim przypadku jednej pełni brakuje nazwy. Ponieważ z pełnią związane są inny wydarzenia czy święta (na przykład Wielkanoc), w takim systemue potrzebne jest, aby rok kończył się zawsze tą samą nazwą pełni, dlatego za dodatkową pełnę uważa się tą przecią w danym roku.”
Aby pełnia ta nie pozostała bezimienna, w 19 wieku w środowisku farmerskim zaczeła być nazywana Blue Moon. Według Jana Wesołego, powinno się mówić o Niebieskiej pełni, a nie księżycu, aby było jasne, że chodzi o konkretną fazę Księżyca, a nie o cały rok kalendarzowy. Poprzedni system Niebieskich pełni była, jak opowiadają Farmerskie rodziny, skomplikowana. Doszło do pomyłki. W Roku 1946 we marcowym wydaniu amerykańskiego czasopismu dla astronomów amatorów Sky&Telescope artykuł „Once in a Blue Moon“, który wszystko przewrócił do góry nogami. To w nim potwierdziło się, że Niebieski księżyc to miesiąc, w którym pojawiają się pełnie dwa razy. Informacja się przyjeła i zostąła rozpowszechniona na całym świecie, weszła do tradycji, większość ludzi uważało to za prawdę. O tym, ze chodzi o fałszywy Niebieski Księżyc czy pełnie, nikt nie pisał. Po sześciedzięciu latach redaktorzy czasopisma Sky&Telescope pomyłkę dawnego kolegi odkryli, a by ją naprawić stworzy stworzyli omyl stworzyli artykuł „What’s a Blue Moon?“ (wydany w lipcu 2006). Na naprawdę jednak już było za późno, nie poprawna definicja Niebieskiej pełni zbyt głęboko się już zakorzeniła.
Jeśli rozważasz zmianę w swoim życiu, czy po prostu chęć znalezienia miłości, leczenia, zmiany miejsca pracy lub cokolwiek innego,, niebieski księżyc ma właściwą energię by dać wam "kopa" w dobrym kierunku. Odpowiednią medytacją osiągniecie równowagę między ciałem, a duszą, wtedy to co chcesz, i to, w jakim kierunku podażasz. Największy wpływ niebieski księżyc ma na miłosne związki, gdy już któryś musi się rozwinąć, zakończyć czy zmienić kierunek. Indianie, wchodnie kultury i nowoczesne alternatywne wierzenia przypisują niebieskiemu księżycowi zdolności transformacyjne. Buddyści, hinduiści i Jogini są zdania, że wszystkie zablokowane czakry energii lub pola sił można usunąć lub wyczyścić siłą pełni księżyca. Największą moc ma właśnie niebieski księżyc, który występuje raz na trzy lata. W tym miesiącu była pierwsza pełnia Księżyca 2. 7. a w nocy z piątku 31/07 na sobotę, 01/08 pojawiła się druga = niebieski księżyc. Charakterystyczny niebieski kolor księżyca nie występuje.
Taki niebieski księżyc występuje rzadko, stąd wzieło się oznaczenie "Once in a blue moon".
Źródło: http://doplnek.com/content/modry-mesic