Strona Główna

Ankieta randkowa

Fotorandka

Lifestyle magazyn

Zarejestruj się teraz

Wpływy Księżyca (Horoskop)

22.lipiec 2015
Wpływy Księżyca (Horoskop)

Nie możecie w nocy spać i przewracacie się z boku na boku? Być może jest to spowodowane pełnią. Czy wiecie, że pełnie możecie wykorzystać korzystnie? Ma pozytywny wpływ?! W jednej fazie będą wam lepiej rosły włosy, a w innej będziecie lepiej chudnąć.

Zgodnie z horoskopem księżyc na nas wpływa. Księżyc wpływa różnie w zależności od tego o kogo chodzi i w jakiej jest fazie. Jeśli księżyc „dorasta”, będzie się wam powodzić. Jeśli jednak go „ubywa”, wówczas jest to najlepszy okres na oczyszczanie organizmu, czyli usuwanie szkodliwych toksyn z ciała. To już nawet Hipokrates, nauczyciel wszystkich lekarzy, wiedział o siłach Księżyca i wyraźnie uczył swoich podopiecznych: „Kto wykonuje medyczne powołanie, nie biorąc pod uwagę położenie gwiazd, jest głupcem.” Twierdził: „Nie operujcie tą część ciała, która jest pod wpływem znaku zodiaku, przez którą przechodzi Księżyc.” Jeśli Księżyc przechodzi na przykład przez dwudzielną fazę znaku Barana, nie wolno przeprowadzać operacji oczu. Głowa i wszystkie organy są z nim powiązane, więc pozostają pod władzą tego ogniowego znaku. Czy wiecie, że przez parę dni polecane są okłady, które łagodzą ból głowy?

Lista części ciała, która są we władzy odpowiednich znaków horoskopu:

Baran

głowa, mózg, oczy

Byk

gardło, zęby, szczęka, szyja, migdały, uszy

Bliżnięta

ramiona, pachwiny, ręce, palce

Rak

sutki, płuca, żołądek, wątroba, pęcherzyk żółciowy

Lew

serce, plecy, przepona, krwioobieg, tętnice

Panna

organy trawienne, nerwy, śledziona, trzustka

Waga

biodro, nerki, pęcherz

Skorpion

organy rozrodcze, moczowód

Strzelec

uda, żyły

Koziorożec

kolana, biodro, stawy, skóra

Wodnik

żyły

Ryby

nogi

Ubywający Księżyc wpływa na i symbolizuje aktywność.
Przybywający planuje, przyciąga, przybiera, absorbuje i zbiera siły i energię, symbolizuje odpoczynek i relaks.

pełnia

Fazę księżyca można odpowiednio wykorzystywać, np. do redukcji masy ciała. Na początek, najlepiej jest pierwszego dnia zaraz po pełni, gdy kształt Księżyca jest jak litera C, a Księżyc zaczyna nowy cykl, przynosząc razem z nim nową energię, która pobudzi naszą wolę.

Spróbuj zmienić swój jadłospis, jeść przede wszystkim więcej warzyw i zup warzywnych. Dobre też są i owoce, które zawierają korzystne cukry. Warto też utrzymać taką dietę i po tym okresie, jest to teraz bardzo modne. Przede wszystkim słuchaj potrzeb własnego organizmu. Post jest jednym z najlepszych lekarstw. Pozbądźcie się złych nawyków żywieniowych, niektóre z nich jest bardzo trudno się pozbyć, ale to się opłaci! Post warto trzymać tylko chwilę, raz na jakiś czas, rozsądnie. Jeśli będziecie pić przy ubywającym księżycu herbatę z pokrzywy to oczyścicie swoją krew. Jeśli się czujcie źle, dobrze jest po tych 14 dniach, kiedy Księżyca „ubywa” tą kuracje zastosować znowu.

Wesprzecie tym funkcjonowanie nerek i układu trawiennego. Dostarczycie do ciała potrzebne minerały i witaminy. Układ Księżyca i jego fazę przechodzenia przez poszczególne znaki zodiaku mają zasadnicze znaczenie przy zbieraniu różnych ziół. Do codziennego stosowania można stosować zioła i mieszanki dostępne w aptece.

Jeśli zabierasz się na zbieranie ziół leczniczych, do wyleczenia odpowiednich części ciała, tak Księżyc powinien być w odpowiednim położeniu i znaku zodiaku, które odpowiada danemu organu, który chcecie uzdrowić. Należy zbierać wyłącznie podczas dobrej pogody. Zioła należy zbierać przy pełni lub gdy Księżyca „ubywającym”, bowiem legenda głosi, że wtedy mają większą moc. Liście i kwiaty należy zbierać gdy Księżyc wygląda jak litera D i jest w fazie przybywającej. Popularnie stosowane maseczki i okłady należy stosować gdy księżyc ubywa. W tych dniach praktycznie nie tworzą się blizny.

Księżyc powinien najlepiej znajdować się w pozycji znaku Koziorożca, władcy skóry. Gdy mamy skórze dostarczać cennych substancji, najkorzystniejsza jest faza „przybywania” Księżyca. Jeśli wybieracie się do dentysty, zalecamy aby plomby i aparaty zakładać podczas „ubywania” Księżyca. Podczas borowania zębów lepiej by Księżyc „ubywał”. Zalecamy by Księżyc był w pozycji Byka. Włosów nie należy obcinać w dniach Lwa i Panny. Jeśli już będziecie obcinać włosy w dniach Ryby, będziecie mieć łupież. Włosy obcięte w fazie Raka, nie utrzymują kształtu i brudzą się. Jeśli potrzebujecie i chcecie pozbyć się włosów na ciele, najlepsza będzie faza „ubywającego” Księżyca. Nie będą wam rosnąć tak szybko. Wszystkie środki do pielęgnacji włosów, ich barwienia i obcinania najlepiej stosować bezpośrednio po menstruacji. Dbać o paznokcie należy w fazie Koziorożca. Paznokcie będą mocne i wytrzymałe, nie będą się łamać. Problemy z paznokciami, problemy z pleśnią i brodawkami nigdy nie należy rozwiązywać przy ubywającym Księżycu lub gdy jest on w fazie znaku Ryby, nigdy nie pozbędziecie się problemu. Na dobre masaże, które was uwolnią od bólu oraz na oczyszczanie organizmu należy przeznaczyć czas gdy Księżyca ubywa. Jeśli masaż ma was regenerować, najlepsze efekty osiągniecie gdy Księżyca przybywa. Przy wszystkich transakcjach bankowych, dbajcie o to by Księżyc przybywał, najlepiej w znaku Raka. Pełnia księżyca nie wpływa źle nawet pod znakiem Koziorożca, jeśli nie będziecie ryzykować. Inwestujcie gdy Księżyc jest w Byku. Praca będzie układać się pomyślnie, gdy Księżyc będzie w znaku Koziorożca. Owoce i plony przechowujcie przy przybywaniu Księżyca, wytrzymają wam dłużej. Jeśli Księżyca ubywa, przechowujcie przyprawy. Zamykajcie ogródek gdy Księżyc zachodzi. Gdy Księżyc będzie w pełni, to najlepszy moment do nawożenia i nie dobry czas do zbierania plonów. Krzewy i drzewa by mogły wam uschnąć.


Zachodzący Księżyc: Bliźnięta, Rak, Lew, Panna, Waga, Skorpion (Strzelec).
Wchodzący Księżyc: Strzelec, Koziorożec, Wodnik, Ryby, Baran, Byk, (bliźnięta).
Bliźnięta i Strzelec to punkty węzłowe, gdzie wznoszące się i opadają siły zawsze zmieniają kierunek

Magia miłości

Najlepszy czas na miłość to piątek wieczór, między 18, a 19, podczas fazy przybywającego księżyca. Potrzebować będziecie długą białą świeczkę, którą posmarujecie Kolendrowym olejem, także zdjęcie swojego wyśnionego partnera, a to najlepiej na normalnym papierze, cienką wstążkę zawiązaną na supełek wokół cienkiego patyczka. Najpierw owińcie zdjęciem świeczkę, a po chwili ją odwińcie. Włóż świece do świecznika i połóż przed nią obrazek partnera, weź kijek do prawej ręki, w tym samym czasie zapal prawą ręką świeczkę. Poproś Wenus o błogosławieństwo. Spójrz w płomienie i wyobraź sobie jak jesteś z ukochaną osobą. Pozwól świeci płonąc i co każde pół godziny podchodźcie do świeczki i myślcie o ukochanej osobie. Ponieważ to może potrwać dość długo, warto użyć krótszej świeczki. Gdy już świeca się wypali, schowajcie gałązkę do kieszeni i noście ją przy sobie przez 24 godziny, później możecie węzeł rozwiązać. W ciągu miesiąca życzenie się spełni.


Źródło:http://www.zijemenaplno.cz/Clanky/a44-Vliv-fazi-Mesice-na-cloveka.aspx

http://www.horoskopy-ec.cz/index.php/vlivy-mesice

[kač]

Udostępnij ten artykuł na: