Strona Główna

Ankieta randkowa

Fotorandka

Lifestyle magazyn

Zarejestruj się teraz

Nie mów "Kocham Cię" dopóki...

22.marzec 2017
Nie mów "Kocham Cię" dopóki...

Poznasz kogoś nowego, spędzacie wspólne chwile i powoli zaczynasz się zastanawiać nad tym, czy to miłość... Kiedy powiedzieć temu drugiemu, że go kochamy? Dla jednego to puste słowa, dla kogoś innego zaś znaczą bardzo wiele, dlatego powinniśmy wiedzieć, kiedy jest ten odpowiedni moment, a kiedy jeszcze nie.

Dwa słowa z powodu których możemy znaleźć się w bardzo trudnej sytuacji. Ponieważ związek tworzą dwie osoby, któreś z was będzie musiało powiedzieć to jako pierwsze. Nie powinno się jednak zbytecznie śpieszyć, należy dobrze się nad tym zastanowić, w jakiej fazie znajduje się wasz związek i czy nie jest jeszcze na te słowa zbyt wcześnie. Niestety jednak nie masz wpływu na to, co powie Twój partner.

Chyba większość z nas spotkała się kiedyś z sytuacją, kiedy po tygodniu chodzenia usłyszeliśmy „Tak bardzo Cię kocham!” lub po prostu „Kocham Cię...”, człowiek wówczas nie wie co ma na to odpowiedzieć, tylko stoi i patrzy. Tak naprawdę mamy wtedy do wyboru jedną z następujących reakcji: przytaknąć, choć nie jesteśmy o tym przekonani, albo zapytać się, czy na pewno się nad tym dobrze zastanowił, czy powiedział to ot tak, bez namysłu.

Nie ważne, czy poznaliście się w barze, na urodzinach kolegi, czy na portalu randkowym. Chodzi o to, czy to, co jest między wami nie jest jedynie żądzą (w sensie pożądania seksualnego, lub potrzeby przebywania w towarzystwie tego drugiego). Aczkolwiek te dwa znaczenia można połączyć w różny sposób (miłość przecież obejmuje również seks), najważniejszym jest umieć odróżnić od siebie te dwie rzeczy. 

"Kocham Cię" nie powinno być błahą frazą, którą powiemy komukolwiek, kiedy jesteśmy pijani. Obudź w sobie romantyzm i najpierw zastanów się nad tym, czy naprawdę tego kogoś kochasz. Czy na pewno jest to to uczucie, które będziesz żywić ku tej osobie kolejnych kilka (albo kilkanaście) następnych lat?

Jakie pytania należy sobie zadać zanim powiemy wyznamy swoje uczucia?

To tylko seks?

Nawet ta najbardziej zakochana para musi czuć w łóżku jakąś chemię. Lecz co jeśli wasz związek oparty jest wyłącznie na seksie? W takim przypadku musisz sobie uświadomić, że seks z czasem się wam znudzi, lub zacznie mu brakować tej iskry, która na początku tak bardzo was nakręcała. Co wówczas pozostanie z tego związku? Jeśli zależi wam na sobie istnieje szansa, że mogłoby wam to wyjść. Jeżeli jednak jesteście pewni, że chodzi tylko o seks, lepiej nie zmieniajcie statusów i unikajcie słów „Kocham Cię”.

Rozmawiacie o swoich sekretach?

Jeśli chcesz aby związek, w którym się obecnie znajdujesz, stał się długotrwałym, powinieneś się zastanowić nad tym, jakie sekrety skrywasz. Długotrwałe związki są założone na szczerości i choć nie wszystko tak łatwo wyjawić, zdecydowanie lepiej jest się przyznać, niezależnie od wagi sprawy. Drobnostki również mają znaczenie. Jeśli czujesz, że nie chcesz się nimi podzielić z partnerem, najprawdopodobniej nie jest to ten, z którym mógłbyś stworzyć coś poważniejszego. To samo dotyczy również drugiej strony – powiedział Ci kiedyś partner o swoich sekretach?

Kocham Cię

Przyjaźniliście się wcześniej?

Nie jest to aż tak ważna kwestia. Jednakże statystycznie najdłużej utrzymują się związki ludzi, których z początku łączyła tylko przyjaźń. Mamy bowiem o wiele więcej czasu na poznanie tej drugiej osoby. Kiedy więc któreś z was powie „Kocham Cię”, z pewnością nie będą to tylko puste słowa... Aczkolwiek... Może to być trudne dla kogoś, kto wciąż waha się pomiędzy związkiem a przyjaźnią...

Często bywasz zazdrosny?

O tym, czy zazdrość jest dobra, czy zła moglibyśmy długo dyskutować. W każdym razie zdrowa zazdrość, nie zaszkodzi. Jest naturalna. Zbyt wielka zazdrość jednak oznacza, że staramy się sobie przywłaszczyć drugiego człowieka, traktujemy go jako swój majątek, a nie jako partnera, którego kochamy. Kochaną osobę musimy darzyć zaufaniem i pozwalać jej na oddychanie pełną piersią. Dotyczy to obu stron, Tobie również partner musi wierzyć, a Ty zaś nie możesz go zawieść. Jeśli spełnicie ten warunek, nic nie będzie już stać na drodze do wypowiedzenia słów „Kocham Cię.”

Oczekujesz doskonałości od swojego partnera?

Każdy wie, że nikt nie jest doskonały. Nie możesz oczekiwać, że znajdziesz idealnego człowieka. Podczas poszukiwań nieistniejącego, możesz stracić wielką szansę na miłość i szczęście. Musisz sobie uświadomić, że Ty również masz swoje przywary. Zaakceptuj to jaki jest Twój partner, tak samo jak on zaakceptował Ciebie a oboje będziecie zadowoleni.

Wyobrażasz sobie wspólną przyszłość?

Nie musisz sobie od razu wyobrażać, jak przeżywacie wspólne chwile aż do śmierci, wystarczy bliska przyszłość – pół roku, rok. Potrafisz sobie to wyobrazić? A może już wiesz, z jakiego powodu by wam to nie wyszło? Czy Twój obecny partner godzien jest słów „Kocham Cię”? Zastanów się...

Mów prawdę o swoich uczuciach, nie pozwól się do niczego zmuszać. Nawet jeżeli partner zaskoczy Cię swym wyznaniem, daj sobie czas na zastanowienie, jeśli naprawdę Cię kocha i nie są to dla niego tylko puste słowa, zrozumie.

Poznać się z kobietą lub mężczyzną nie jest trudnym zadaniem w czasach portali randkowych. Jednakże to jak daleko zajdziecie, zależy już tylko od was...

[Lil]

Udostępnij ten artykuł na: