Strona Główna

Ankieta randkowa

Fotorandka

Lifestyle magazyn

Zarejestruj się teraz

Jestem tak zakochany – a ja nieszczęśliwa… czyli jednostronna miłość

12.październik 2016
Jestem tak zakochany – a ja nieszczęśliwa… czyli jednostronna miłość

Te słowa można oczywiście również obrócić w taki sposób, że zakochana będzie kobieta, a nieszczęśliwy mężczyzna. Co robić kiedy zakocha się tylko jedno z was?

Każdy z was znalazł się kiedyś w związku, w sytuacji, kiedy przeszkadzała wam różnica wieku, żyliście zbyt daleko od siebie, jedno z was nie było na to gotowe, lub po prostu nie pasował wam tryb życia partnera. Jeżeli jesteś przygotowany na prawdziwą miłość, zrobisz wszystko, co w Twoich siłach, aby uczynić tego drugiego szczęśliwym, to samo on jest gotów zrobić dla Ciebie. Twoje serce łatwo zranić, mimo to otwórz je dla kogoś nowego, kto otworzy dla Ciebie to swoje. Nie mów „Kocham Cie” pierwszy. Nie wszystkie związki są jednostronne, ale większość tak kończy. Zazwyczaj jedna osoba z związku jest zakochana bardzej, zawsze uczucia jednego są intensywniejsze niż tego drugiego. Kiedy już dojdziesz do wniosku, że Twój związek jest jednostronny, będziesz mieć przed sobą trudne i bolesne zadanie wydostania się z tej sytuacji i nie brnięcia coraz dalej w relację bez przyszłości. Świadomość tego, że znajdujesz się w takim związku, pozostawi w Tobie uczucie niespełnionych potrzeb i bezsensowności ciągłych starań.

Jeśli mimo to chcesz walczyć, mamy dla Ciebie kilka rad

Rozpocznij rozmowę

Wysyłasz smsy, dzwonisz, starasz się umówić na spotkanie po długim tygodniu. Jeżeli nie ten drugi odpowiada już od kilku dni, masz dowód- naprawdę znajdujesz się w jednostronnym związku. Swój wolny czas spędzasz z kimś zupełnie innym? Zastanów się, z kim najczęściej dzielisz się swoimi przeżyciami i uczuciami.

Przyznaj, że macie problem

Wielu stara się przekonać samych siebie, że ta druga osoba się nim/nią interesuje, że to tylko okres przejściowy, który minie, niestety często są w błędzie. Jednakże nie musi to być powód do zerwania. Zawsze, kiedy zadasz sobie pytanie, czy chcesz nadal być w tym związku, przypomnij sobie moment, kiedy byłeś/łaś naprawdę szczęśliwy/a.

Staraj się walczyć

Pracuj nad wspólnymi zainteresowaniami, postaraj się szukać wciąż nowych. Jeszcze nie wszystko stracone, nawet jeżeli wydaje Ci się, że partner/partnerka Cie zaniedbuje, staraj się znaleźć więcej czasu dla was obojgu. Jeżeli druga strona nie będzie tym zainteresowana, jest to kolejny sygnał dla Ciebie, że coś jest nie tak. Kontynuowanie takiego związku, który ma minimalne szanse przetrwania jest zbyteczne, wiedz, że z kimś innym czułbyś/czułabyś się o wiele szczęśliwszy/a.

Jeżeli chcesz być sam, nie bój się o tym powiedzieć

Zależy od sytuacji, ale ten drugi, musi wiedzieć jak się czujesz. Nawet jeżeli czujesz się źle, nie bój się mu/jej o tym powiedzieć. Wiemy, łatwo powiedzieć, trudniej zrobić. Mówi się, że czas leczy rany, ale nikt nie lubi tego powiedzenia. Życie pełne jest niezwykłych sytuacji – które czasem są piękne, a czasem, wręcz przeciwnie, straszne. Możesz przeżyć wiele bólu, ale przede wszystkim musisz podążać za swym szczęściem.

jednostronna miłość

Jak poradzić sobie z nieszczęśliwą, jednostronną miłością?

Uświadom sobie, że to nie Twoja wina

Kiedy poczujesz, że coś jest nie tak i odkryjesz, że to nie ma przyszłości, pierwszym pytaniem, które sobie zadasz będzie: Co jest nie tak? Zazwyczaj winą za to, że ten drugi Cie nie kocha obarczysz samego siebie. Ale uświadom sobie, że z Tobą jest wszystko w porządku. Po prostu każdy z nas lubi coś innego, dotyczy to każdej dziedziny życia, od jedzenia (jeden woli naleśniki, inny zaś placki ziemniaczane) aż po miłość i zakochanie. Przestań więc zmieniać samego siebie, to nie Ty, ale sytuacja, w której się znalazłeś/łaś jest zła, to ją postaraj się zmienić.

Postaraj się rozróżniać uczucia w swoim życiu

Jednostronna miłość może Cie bardzo skrzywdzić. Miłość ma wiele twarzy. Możesz kochać różne rzeczy i różnych ludzi, którzy powinni te uczucia odwzajemniać. Wokół siebie masz wiele osób, które kochają Cię, tak samo, jak Ty ich rodzice, dziadkowie, rodzeństwo, przyjaciele. Nie musisz czuć się sam, kiedy ta romantyczna miłość, nie zostanie odwzajemniona, są tu Twoi najbliżsi, których uczucia pozostają niezmienne.

Nie bądź zdenerwowany

To całkiem normalne, że czujesz się zdenerwowany/a, skoro chcesz zakończyć związek,z kimś, z kim chciałeś budować wspólną przyszłość. Złość może być naprawdę silna, chociażby dlatego, że nie byłeś/łaś w tej relacji respektowany/a. Będziesz czuć się samotny/a i opuszczony/a, tego niestety nie unikniesz. Tak czują się wszyscy po nieudanym związku.

Znajdź coś, co Cie wyleczy

Po każdym nieudanym związku zaczniesz wątpić w siebie. Musisz w tym czasie coś ze sobą robić. Z każdej tego rodzaju relacji będziesz się „leczyć” przynajmniej trzy miesiące. Skup się wtedy na ważnych dla Ciebie rzeczach, przy których będziesz czuć się spełniony/a. Znajdź też więcej czasu na aktywność fizyczną, bycie poza domem, w gronie bliskich i przyjaciół.

Ból jest tymczasowy

Kiedy związek się rozpadnie, myślisz, że będziesz już smutny/a na zawsze. Wszyscy jednak wiemy, że to nie jest prawda. Cierpienie po rozstaniu, jest tylko tymczasowe. Negatywne uczucia mają swoje żródło w poczuciu smutku, niepewności i strachu.

Nie trać nadzieji

Po ukończeniu nieudanego i jednostronnego związku, stracisz nadzieję, że kiedyś wszystko się ułoży. Nie licz na to, że osoba, która do tej pory Cie nie respektowała, zmieni swoje zachowanie, zrozumie swój błąd i Cie pokocha. Ludzie się nie zmieniają, a jeżeli nic więcej do Ciebie nie poczuł/a, wiedz, że już nie poczuje. Uświadom sobie, że musisz iść dalej, musisz wierzyć w szczęśliwsze i więcej warte życie. Co prawda, nie stanie się to od razu, ale nie trać nadzieji!

Czego tak naprawdę chcesz

Zrób listę swych pragnień. Napisz jakie cechy powinien mieć partner, z którym chcesz spędzić resztę życia. Pomoże Ci to uniknąć tego samego błędu i ponownego wpakowania się do jednostronnego związku bez przyszłości. Człowiek ma tendencję wybierać partnerów o podobnym charakterze, dlatego często powtarzają się te same związkowe scenariusze. Zapisując swoje oczekiwania postaraj się to przełamać i mieć swoje szczęśliwe zakończenie.

Lepiej zakończyć związek, który jest tylko jednostronny, niż się w nim męczyć. Przecież możliwości na poznanie kogoś nowego i bycie szczęśliwym nigdy nie zabraknie.

[kač]

Udostępnij ten artykuł na: