Strona Główna

Ankieta randkowa

Fotorandka

Lifestyle magazyn

Zarejestruj się teraz

Jak zdążyć i nie zwariować…

8.czerwiec 2016
Jak zdążyć i nie zwariować…

Da się cały ślub zaplanować w miesiąc? Da się!

Kluczem do tego, aby się to powiodło, jest przestać panikować i skupić się na zadaniach, które masz do wykonania. Wszystko jest o wiele prostsze niż myślisz. Tutaj znajdziesz „ściągę" jak w krótkim czasie zorganizować tak wyjątkowe wydarzenie jakim jest ślub.

Jak zaplanować ślub w 30 dni?

Zostało 30 dni

Skup się na najważniejszych rzeczach: budżet, lista gości, wyobrażenie

Zadaj sobie pytanie: „Jaki jest nasz budżet?“ Zastanów się nad tym, czy chcesz małe czy wielkie wesele. Daj do kupy swoje wyobrażenia i budżet. Oczywiście czym więcej gości, tym więcej będziesz potrzebować pieniędzy. Ponieważ chcesz swój ślub zorganizować w krótkim czasie, musisz ze wszystkimi zaproszonymi ustalić, czy nie mają już zaplanowanego na ten dzień czegoś ważnego. Zrób listę gości, których chcesz zaprosić. Najwięcej ślubów odbywa się w lecie, które jest zarazem czasem wakacji. Musisz więc liczyć się z tym, że nie wszyscy zaproszeni przybędą.

Ustalcie datę, znajdzcie miejsce i zróbcie rezerwację

Wiele miejsc już może być zarezerwowanych. Powinniście zatem rozważyć i inne miejsca w waszej okolicy. Mogą to być nawet miejsca nietypowe, jeżeli szansa na to, że będzie tam wolne jest większa. Jednakże pozostałe rzeczy mogą tam okazać bardziej skomplikowane do zorganizowania. Ustalcie termin wesela i miejsce. Nikt nie powiedział, że musi to być droga restauracja. Można wykorzystać ogród lub inną dostępną przestrzeń w okolicy waszego miejsca zamieszkania.

Kup kalendarz weselny, przeglądaj strony internetowe

Strony internetowe są pomocne w ogranizowaniu ślubu, a do tego są za darmo. Jest to jeden z najlepszych sposobów na czerpanie inspiracji i oryginalnych pomysłów. Co więcej, możesz tam uzyskać informacje, których będziesz potrzebować do szybkiego zorganizowania wspaniałego i niezapomnianego ślubu.

Rozdaj zaproszenia

Możesz je wysłać lub rozdać osobiście – zależy tylko od Ciebie, który wariant wybierz. Udaj się do najbliższego sklepu pepierniczego lub przejrzyj internet, jakie zaproszenia są w ofercie. Znajdziesz pełno wzorów na wytworzenie zaproszeń. Jeśli ładnie piszesz, możesz je napisać odręcznie. Ważne jest zaznaczyć czy zaproszenie dotyczy jedynie ślubu, czy ślubu i wesela. W tym drugim przypadku konieczne będzie zamieszczenie na nim jakimś konkretnych informacji, mapki lub stron internetowych z prezentami, jakie chcecie dostać.

Wybierz suknię ślubną/garnitur ślubny

W tak krótkim czasie nie da się niestety uszyć nowego stroju na zamówienie. Jednak nie ma czego się obawiać, w centrach miast jest wiele salonów ślubnych. W szybki sposób uzyskasz też garnitur czy suknię przez internet lub na bazarach, na których sprzedaje się stroje ślubne. Przejdź kilka sklepów i porozglądaj się za tą wyśnioną suknią/garniturem.

slub

Zostało jeszcze 25 dni

Zamów fotografa

Będzie  to ciężki orzech do zgryzienia, ponieważ załatwiamy to na "ostanią chwilę", no ale przecież jeszcze trochę czasu mamy.

Zamów kamerzystę

Film ze ślubu będzie dla was pięknym wspomnieniem po latach. Spróbuj poszukać, czy nie masz w swoim otoczeniu kogoś, kto mógłby być waszym kamerzystą. Być może nie będzie konieczne wynajmowanie drogiego profesjonalisty.

Wybierzcie tort, ciasta i pozostałe smakołyki

Jeżeli już wiesz, jak wasz ślub będzie wyglądać, czas zamówić tort weselny. Wybierzcie rodzaj cisata, krem, figurki ślubne. Oczywiście należy brać pod uwagę liczbę zaproszonych gości i ewentualną dokładkę, zamówcie też ciasta i inne małe ciasteczka czy przekąski.

Odzwiedzcie kwiaciarnię

Inspirację możecie uzyskać ze stron internetowych lub bezpośrednio w kwiaciarni. Każda dobra kwiaciarnia prowadzi albumy zrealizowanych zamówień. W celu przyśpieszenia współpracy byłoby dobrze dać jakąś zaliczkę.

Umów się do fryzjera i wizażystki

Najlepiej było by móc umówić też termin makijażu próbnego i fryzury próbnej. Może się przecież stać, że bez próby Twoja fryzura czy make-up nie będą idealne.

Zamów muzykę

Masz polecolego kogoś z okolicy? Nie wahaj i dzwoń, abyście ustalili dogodny termin. Sprawdz czy repertuar danej kapeli jest odpowiedni na wesele i czy pasuje do wybranego przez was stylu ślubu.

Zostało tylko 20 dni

Zachowaj spokój.

Zaplanuj ceremonię i ustal program na cały dzień

Miejsce, datę i godzinę ceremonii już znasz, spróbuj więc dopisać całą resztę do programu dnia. Przygotuj muzykę, której pragniesz, ewentualnie zapisz też wasze ślubne obietnice i sprawdź jakie dokumenty będą potrzebne w dzień X, aby małżeństwo mogło zostać zawarte, niezależnie od tego czy będzie to ślub cywilny, czy kościelny.

"Miesiąc miodowy"

Macie go w planie? Określcie się co do podróży poślubnej już teraz. Jeżeli wystarczy wam last minute, musicie już tylko poinformować w pracy o swoim urlopie. Możecie też udać się do biura podróży i wybrać interesującą was wycieczkę.

Obrączki ślubne

Najwyższy czas wybrać obrączki ślubne. Wybierać możecie z ofert internetowych, lub bezpośrednio u jubilera, na pchlim targu, w sklepie ze starociami, lub wykorzystać pierścionki, które odziedziczyliście po swoich pradziadkach.

Już coraz bliżej, zostało 15 dni

Zamówienia

Skontroluj swoje zamówienia, które zrobiłaś w kwiaciarni, w piekarni, cukierni, salonie ślubnym, u fotografa i inne. Ustal już wszystkie szczegóły dotyczące fryzury, make-upu itd.

Kup welon, buty, dodatki

Zorganizuj coś niebieskiego, nowego, starego, pożyczonego, kup podwiązkę, piękne a zarazem wygodne buty, biżuterię i nie zapomnij o welonie. Coś starego dla zachowania rodu, coś nowego, aby was przeprowadziło przez nowy początek.

Program

Sfinalizuj listę gości na podstawie potwierdzonych zaproszeń. Zapisz końcowy, definitywny program całego dnia ślubu.

Ostatnich 10 dni

Dokonaj wszystkich niedokończonych płatności, potwierdź też swoje zamówienia u wszystkich, u których masz coś zamówione i ustal dokładny czas.

Kup prezenty, które chcesz dać gościom na pamiątkę. Każdy drobiazg sprawi im radość.

Już  za niecały tydzień Twój wielki dzień, zostało 5 dni

Zapnij wszystko na ostatni guzik, wsążki, balony i inne dekoracje, które chcesz wykorzystać do ozdobienia aut i sali weselnej.

Przygotuj „strój” na noc poślubną.

Dużo szczęścia!

 [kač]

Udostępnij ten artykuł na: