Strona Główna

Ankieta randkowa

Fotorandka

Lifestyle magazyn

Zarejestruj się teraz

Jak utrzymać związek?

9.styczeń 2017
Jak utrzymać związek?

Przyjrzyjmy się razem podstawowym zasadom związku, dzięki którym wszystko pójdzie w odpowiednim kierunku. To proste!

Mężczyźni i kobiety są całkowicie odmienni. Wspólne porozumienie jest podstawą każdego związku. Inne ważne kwestie to kompromisy, szacunek oraz zaufanie. Przymykanie oka na niektóre banalne sprawy, wynikające z różnic między wami, może uczynić związek bardziej harmonijnym. Nawet silny związek może dopaść kryzys. Nie powinno się bagatelizować problemów. Zdrowy związek jest nieodłączną częścią życia człowieka. Romantyczne i spełnione relacje są ważne dla naszego szczęścia i pokoju ducha. Mimo to, więcej niż 40% małżeństw kończy się rozwodem, z tego jasno wynika, że związki wcale nie są tak prostą sprawą, zatem należy o nie dbać i szanować je. Co można zrobić aby utrzymać związek jak najdłużej?

Pamiętaj, aby być szczodrym

Okres przed i po Świętach Bożego Narodzenia jest tym najleszym, na bycie szczodrym. Bycie szczodrym oznacza nie tylko dawać, ale też przyjmować to, co nam oferują. Nie bój się okazywać radości i uznania z tego, co otrzymujesz. Branie i dawanie jest ważną częścią związku, musi być jednak zachowana pewna równowaga. Nawet ten najmniejszy prezent, który podarujesz swojejmu partnerowi, może ożywić wasz związek.

Bądź sobą

Partnerzy powinni się wzajemnie wspierać i dopełniać. W związku należy istnieć jeden dla drugiego, a zarazem każdy dla siebie. Nie trać swojej osobowości, poprzez chęć przybodobania się partnerowi, albo ze strachu przed rozstaniem. Jeśli zaczniesz przed partnere udawać kogoś, kim nie jesteś, możesz ten związek od razu spisać na straty. Prędzej, czy później Twoje prawdziwe „ja” odezwie się, a partner może po prostu na to nie być przygotowany. Możliwe, że to, co zobaczy nie będzie tym, czego oczekuje.

Miłość nie jest oczywistością

Nie traktuj swojego partnera ani partnerki jako oczywistość, zastanów się nad tym, dlaczego jeteście razem, co Ci się na partnerowi podobało. To jasne, że po jakimś czasie pojawi się rutyna albo nuda, wszystko to jednak da się przekonać, są to drobnostki.

Nie bój się okazywać uczucia

Naucz się okazywać swoje uczucia i wymawiać te dwa magiczne słowa: „Kocham Cie!”. Ważne jest abyś nie tylko Ty wiedział o swoich uczuciach wobec partnera, on również powinien je znać. Nie wystarczą tylko gesty. Co prawda są one piękne, ale nie muszą być wystarczającym sygnałem dla tej drugiej osoby. Znajdź w sobie odwagę wyznawać miłość. Możesz zacząć małymi kroczkami, utrzymując kontakt wzrokowy, uśmiechając się, dotykając i trzymając za rękę. Wszystko zależy tylko od Ciebie i Twojej spontaniczności.

Śmiejcie się razem

Poczuciem humoru możesz rozwiązać wiele problemów. Dzięki śmiechowi łatwiej przebrnąć przez różne braki i uniknąć rodzinnych dramatów, które na drugi dzień wcale nie wydają się być aż tak wielką katastrofą jak dzień wcześniej. Błahy dowcip lub śmieszna uwaga, potafią rozluźnić napiętą atmosferę, przez co możemy spojrzeć na całą sprawę pod innym kątem.

jak utrzymać związek

Wspólne zajęcia

Miejcie wspólne zajęcia, ważne, aby było to coś, co będzie sprawiało radość wam obu. Może to być chociażby wpólny spacer. Dobrze jest mieć razem z partnerem jakieś hobby, czy zajęcie, wówczas będziecie mieli o czym ze sobą rozmawiać całe noce i dnie.

Zmiany? Zacznij od siebie

Nie licz na to, że zmienisz swojego partnera, czy parterkę na swoje podobieństwo. Zmienić możesz się Ty, nie próbuj zmieniać swojej drugiej połówki. Zauroczył/a Cię przecież tym, jaki/jaka był/a, a nie tym, jaka chcesz aby był/a. O tych wszystkich dobrych słowach i gestach, którymi Cię oczarował/a warto pamiętać, kiedy Cię czymś zdenerwuje. Złość przejdzie jak ręką odjął.

Otwarta komunikacja

Bądź otwarty na komunikację i zwracaj uwagę na informacje zwrotne, którymi być może druga strona próbuje Ci coś naznaczyć. Musicie wzajemnie słuchać swoich uwag i potrzeb, pomoże wam to pokonać najróżniejsze przeciwności, które pojawiają się w związkach. Nie szukaj wymówek, nie staraj się atakować, zastanów się nad tym, co druga strona chce Ci powiedzieć. Powinniście być szczerzy i mówić o swoich przypuszczeniach i uczuciach. Ważne jest rozmawiać nie tylko na tematy rodzicielstwa, wychowania, pieniędzy i domu. Konwersacja powinna również dotyczyć głębszych tematów, o których można w przyjemny sposób wspólnie podyskutować.

Unikaj wspmnień z przeszłości

Nie ciągnij za sobą do związku swojej przeszłości. Może to mieć na niego negatywny wpływ i w efekcie całkowicie go zniszczyć. Uświadom sbie, że związek, w którym jesteś jest tu i teraz. I właśnie za niego warto walczyć, nie za ten, który już skończył. Z popełnionych błędów należy jedynie wyciągać konstruktywne związki i starać się ich już nie popełniać w obecnym związku.

Strach i zazdrość

Nie bój się o związek. Zbędne obawy mogą wywoływać zazdrość, a nadmierna zazdrość powoduje powstawanie kryzysów w związku. Jeśli zazdrość jest Twoją słabą stroną, postaraj się coś z tym zrobić. Możesz przeczytać jakąś książkę na ten temat, lub zwrócić się o pomoc do specjalisty. Związek powinien uprzyjemniać nam życie, a nie odwrotnie. Choć mówi się, że – „kto nie zazdrości, ten nie kocha”, warto jednak też pamiętać, że „wszystko jest dobre z umiarem”.

Jeśli zajdzie potrzeba, nie bój się odejść

Jeśli w obecnym związku czujesz się jak w zamkniętej klatce, nie możesz być sobą i masz wrażenie, że to nie jest do końca to, czego pragniesz, nie bój się zakończyć tej relacji. Istnieje wiele sposobów na poznanie tego wymarzonego partnera. Możecie poznać się w sklepie, na szkoleniu, w środkach komunikacji miejskiej, w internecie, lub poprzez znajomych. Możliwości jest naprawdę wiele i tylko od ciebie zależy, którą z nich wybierzesz. Ważne jest, aby podczas szukania, być samym sobą, nie opłaca się kłamać. Jeśli na portalu randkowym stworzysz profil, który nie będzie opisywał Ciebie, nie możesz oczekiwać, że znajdziesz to, czego pragniesz. Oczywiście istnieje również ryzyko, że pierwsza randka, nie zakończy się sukcesem. Musisz uzbroić się w cierpliwość i przestać się bać.

[kač]

Udostępnij ten artykuł na: