Strona Główna

Ankieta randkowa

Fotorandka

Lifestyle magazyn

Zarejestruj się teraz

Czy rozwiedzeni mają mniejsze szanse na związek?

23.wrzesień 2016
Czy rozwiedzeni mają mniejsze szanse na związek?

Jak znaleźć nową miłość? Po rozwodzie szybko kogoś poznaj.

Nie bój się zaryzykować

To może okazać się największym problemem. Zburz ten mur, który w sobie wybudowałeś. Nowy związek pomoże Ci uwolnić się od przeszłości. Nie chciej, aby był podobny do poprzedniego, to się nigdy nie stanie. Znajdź w swoim nowym związku nowe zainteresowania, nowe hobby, sposoby, jak możecie wspólnie spędzać czas.

Ucz się na własnych i cudzych błędach

Z poprzednich związków masz już pewne doświadczenie, wiesz co Ci się podobało, a co nie. Każdy ma swoje wady, idealny partner/partnerka nie istnieje. Ucz się więc na błędach, które popełniał Twój poprzedni wybranek/wybranka, i które popełniałeś Ty. Zazwyczaj winę za rozstanie ponoszą obie strony, choć każde z was może myśleć inaczej. Każda akcja wywołuje reakcję.

Znajdź miłość na odpowiednim miejscu

Jeżeli wahasz odnośnie poszukiwań w swoim otoczeniu, spróbuj przez internet. To zrozumiałe, że rany po poprzednim związku będą się goić jeszcze długo i mogą być wielką przeszkodą. Poznawanie ludzi online może być najlepszym sposobem na rozwiązanie tego problemu. Na początku jesteś w pewnym sensie anonimowy. Pisząc z domu dodatkowo będziesz miał większe poczucie bezpieczeństwa, pomoże Ci to trochę złagodzić nerwowość i napięcie, które często trapią rozwiedzionych mężczyzn i kobiety. Na portalu randkowym możesz poznawać tego drugiego we własnym tempie.

Nie mów o swoich byłych

To oczywiste, że jeżeli zaczniecie rozmawiać o swoich ex będziecie mieli gęsią skórkę, ale niestety to należy do waszej przeszłości i nie pozbędziecie się jej. Niektóre historyjki pomogą Ci lepiej poznać swojego potencjalnego partnera, czy partnerkę. Każdy ma jakąś przeszłość i należy ją akceptować taką, jaka jest. Na początku nowego związku staraj się jednak nie rozmawiać o swoich ex, dla Ciebie również ten temat nie będzie przyjemny. Po co ciągle mówić o czymś, co już było?

związek po rozwodzie

Jak poznam, że jestem gotowy/a na nowy związek?

Wiesz, czego chcesz

Masz jasną wizję, jakiego związku chcesz i szukasz. Wyobrażasz go sobie. Musisz skupić się na tym, czego chcesz, a co tak naprawdę możesz zyskać.

Wiesz, kogo chcesz

Zastanów się, jaki powinien być Twój potencjalny partner/partnerka, jakie powinien/powinna mieć cechy charakteru. Jasne, że nie znajdziesz kogoś, kto będzie idealnie pasował do Twoich wyobrażeń, zawsze jakaś cecha będzie brakować. To jednak nie oznacza, że ten związek nie będzie udany.

Wiesz, że możesz sobie na to pozwolić

Masz stałą pracę, dzięki której jesteś w stanie zapłacić za wszystkie wydatki. Do nowego i lepszego związku muszisz być stabilny finansowo. Jakiekolwiek problemy w tej dziedzinie mogą w okamgnieniu zniszczyć tę znajomość.

Wiesz, że związek może funkcjonować

Ważne jest abyś utrzymywał dobry kontakt z rodzicami, dziećmi i innymi członkami rodziny. Nieprzyjemna teściowa potrafi zatruć życie.

Wiesz, jak powinna wyglądać komunikacja w związku

Musisz nauczyć się iść na kopromis i okazywać temu drugiemu szacunek. Oboje natomiast musicie nauczyć się poprawnej komunikacji. Odrobina asertywności od czasu do czasu jednak nie zaszkodzi.

Obojętne czy zdecydujesz się na zapoznanie kogoś w kawiarni, cukierni, na siłowni, na koncercie, czy portalu randkowym, nie możesz tracić nadzieji. Mozliwe, że pierwsze próby zapoznania nie będą najlepsze, ale w końcu „wyjdzie słońce”, a Ciebie spotka prawdziwe szczęście.

[kač]

Udostępnij ten artykuł na: