Strona Główna

Ankieta randkowa

Fotorandka

Lifestyle magazyn

Zarejestruj się teraz

Co jesteśmy skłonni zrobić/poświęcić dla miłości?

17.październik 2016
Co jesteśmy skłonni zrobić/poświęcić dla miłości?

Miłość to emocje. Zakochani zazwyczaj są skłonni do kompromisów. Gdzie jest granica zakochania, kiedy jedno jest już ofiarą wykorzystywaną przez tego drugiego?

Miłość pełna jest kompromisów i poświęceń. Poświęcenie się dla szczęścia człowieka, którego kochamy, to prawdziwy dowód miłości. Miłość romantyczna opisywana jest jako taka, która wymaga ofiar i wielu kompromisów. Prawdziwe uczucie nie wymaga jednak aż tylu ofiar. Poświęcenie się w celu zyskania lub zatrzymania kogoś przy sobie, jest czasem potrzebne, ale gdzie jest granica? Niektóre kobiety muszą na przykład poświęcić swoją karierę dla dzieci i rodziny. Można w tym przypadku stwierdzić, że kobieta jest ofiarą? Silna miłość nie powinna mieć żadnych wyrzutów sumienia. Z biegiem czasu jedno dostosowuje się do drugiego, jesteśmy zmuszeni zmienić coś w swoim życiu. To, co powinno pozostać niezmienne to nasza osobowość, to „kim jesteśmy”, tylko po to aby się przypodobać temu drugiemu. Zostań sobą. Nie może się z Ciebie stać anorektyk tylko dlatego, że partner/ka chce abyś był szczupły/a, lub alkoholik, bo on/ona lubi wspólne popijanie alkoholu. Każdy związek kiedyś w końcu rozkwitnie, ale jeżeli problemy pojawiają się już na początku, ponieważ partnerowi nie podoba się Twoja osobowość, zastanów się czy chcesz to dalej rozwijać. Związki przepełnione miłością wymagają ofiar i kompromisów. Podczas gdy ofiary i kompromisy są obecne w związkach romantycznych, w prawdziwej miłości nie powinny w ogóle być jako takowe odbierane.

W celu osiągnięcia tego, czego pragniemy od życia, również musimy ponieść jakieś ofiary. Uważaj na tych kilka rzeczy, które poświęcają nie tylko ludzie sukcesu, ale i zakochani dla swojej ukochanej/ukochanego.

Sen

Jeżeli dzień był intensywny, ważne jest należycie się wyspać. Ludzie sukcesu często pracują po nocach i zasypiają ze zmęczenia nad stertą papierów. Tak samo jak oni, zakochani też są w stanie poświęcić swój sen. Bez problemu przybiegną w nocy za swoim ukochanym/ukochaną. Nawet gdyby odległość między nimi wynosiła wiele kilometrów, zakochanego człowieka nic nie powstrzyma. Zależy mu tylko na tym, aby byli razem. Dobrze by było jednak zastanowić się, czy to już nie za wiele, czy naprawdę warto zarywać nocki i być niewyspanym i wyczerpanym?

Zdrowie

Często podążając za swoimi celami, zaniedbujemy nasze zdrowie. Przestaniesz się zdrowo odżywiać, będziesz mieć mniej ruchu, co spowoduje pogorszenie się stanu Twojego zdrowia psychicznego i fizycznego. Zakochany człowiek również, zacznie skupiać się na jednej części swojego życia zaniedbując przy tym inną.

Życie prywatne

Jeżeli jesteś zdecydowany odnieść sukces, musisz wprowadzić kilka zmian w swoim życiu prywatnym, a co z tym związane, w relacjach z innymi ludzmi. Każdy z nas jest czasem zmuszony do kompromisów. Naucz się mówić „nie”. Musisz mieć czas też dla siebie, nie zrzucaj swoich pasji na drugi plan. Jeśli nie będziecie ze sobą spędzać każdej wolnej chwili, będziecie o wiele bardziej cieszyć się na spotkanie. Będziecie bowiem mieli czas na to, aby zatęsknić. To oczywiste, że chcesz być z ukochaną osobą jak najwięcej, ale musicie nauczyć się tolerować i respektować zainteresowania tego drugiego. Nie rezygnuj ze swego hobby, wręcz przeciwnie, możesz postarać się nim zainteresować swoją drugą połówkę. Być może w ten sposób odkryjecie wspólną pasję.

poświęcenie dla miłości

Praca

Praca jest tak samo ważna jak życie prywatne. Niekiedy cięzko się zdecydować, co ważniejsze. Możesz mieć świetną pracę (lub propozycję świetnej pracy), a jednocześnie doskonałego partnera/partnerkę, z którym/którą chcesz spędzić resztę życia. Jeżeli masz dobrze płatną pracę, a w niej zgrany team, będzie to jeszcze trudniejsza decyzja, jednakże najtrudniejsze stanie się dopiero wtedy, kiedy pojawi się chęć założenia rodziny i prowadzenia rodzinnego stylu życia. Wówczas decydujący będzie Twój wiek. Mężczyźni mogą mieć dzieci również w późniejszym wieku, kobiety niestety nie. One często „poświęcają się” dla miłości. W dzisiejszych czasach zdarza się jednak, że kobieta po porodzie wraca do pracy, podczas gdy mężczyzna zajmuje się dzieckiem.

Pieniądze

Zakochani noszą różowe okulary, spełniają wszystkie pragnienia swojego ukochanego/ swej ukochanej. Powiedzmy, że Twój partner/partnerka marzy o domie, ale nie wie ile pracy wymaga prowadzenie takiego domu, że lepiej by się mu/jej mieszkało w bloku. W efekcie postawisz dom, w którym następnie skończysz sam/a. Zanim coś zrobisz, zadaj sobie pytanie, czy Ty również tego pragniesz, czy to uczyni Cię szczęśliwym, czy nie robisz tego tylko z miłości.

Rodzina i znajomi

Możliwe, że Twój partner/partnerka nie będzie się dogadywać z Twoją rodziną lub przyjaciółmi. Dowodem na to mogą być liczne dowcipy o teściowych, które krążą po świecie. Wyobrażasz sobie życie bez swej rodziny i przyjaciół? Zakochani tak. Pozostaje jedna kwestia, mianowicie, czy nie będziesz za tymi ludzmi tęsknić, gdybyście się rozstali z partnerem/partnerką.

Inny kraj

Niektórzy potrafią przeprowadzić się do innego kraju za swoją drugą połówką. Nie znają języka, nie mają tam nikogo znajomego. Potrafił/ potrafiła byś tak? Żyć w kraju, w którym nie dosć, że nikogo nie znasz, to jeszcze nikomu nie rozumiesz? Do wielkich poświęceń są zmuszeni nawet celebryci. Partnerki/partnerzy gwiazd nie zawsze chcą przeprowadzać się co pół roku gdzieś indziej. Przeprowadzkę należy dokładnie przemyśleć, traktować ją jako rozwiązanie ostateczne.

Zauważyłeś/łaś, że cieszymy się z rzeczy niepełnych, niestałych, niewytłumaczalnych i niepewnych? Na pewno też zgodzisz się z twierdzeniem, że dla miłości jesteśmy w stanie przenosić góry. Jeżeli chcesz żeby ktoś naprawdę Cie pokochał, bądź sobą. Nie musisz się zmieniać. Na początku będziesz zachwycony/a, tolerancyjny/a, ale przyjdzie moment, kiedy nie będziesz już chciał/a ogladać piłki nożnej/ serialu, ale przecież nikt nie chce abyś był/a taki/a ciągle. Jeżeli jednak stanie się z Ciebie zmierzła maruda, nie dziw się, że Twój ukochany/a znajdzie sobie kogoś innego, tolerancyjnego, uważnego i miłego. Miłość i związek polegają przede wszystkim na wzajemnej komunikacji, kompromisach, zaufaniu i tolerancji.

[kač]

Udostępnij ten artykuł na: