Strona Główna

Ankieta randkowa

Fotorandka

Lifestyle magazyn

Zarejestruj się teraz

Upijajcie się razem, będziecie szczęśliwsi – twierdzą naukowcy

27.wrzesień 2016
Upijajcie się razem, będziecie szczęśliwsi – twierdzą naukowcy

Nadmiar alkoholu może wywoływać problemy w związku, lub całkowicie go zniszczyć. Jak to wygląda u par, które piją „z głową”? Jak poznać, co jeszcze jest „piciem z głową”, a co już nie? Po przeczytaniu artykułu być może dołączy do waszych wspólnych wieczorów butelka wina, a być może wręcz przeciwnie- zaczniecie alkoholu unikać.

Zgodnie z nowymi badaniami opublikowanymi w czasopiśmie Journals of Gerontology Series B: Psychological Series sekretem długotrwałego związku może być picie alkoholu oraz sposób jego konsumacji.

O badaniach

W badaniu wzięło udział 4864 żonatych mężczyzn, których średnia wieku wynosiła 33 lata. Celem było sprawdzenie wpływu alkoholu na związek.

Naukowcy pytali uczestników badania ile razy w tygodniu piją i ile z tego wypiją w ciągu jednego dnia/wieczora (oczywiście dnia lub wieczora, kiedy spożywany był alkohol).

Wynik

Naukowcy odkryli, że na pary, u których mężowie byli starsi niż 50 lat, wspólne picie alkoholu miało pozytywny wpływ. Zupełnie inaczej to wyglądało wśród par, u których tylko jeden z małżonków pił alkohol. Tacy ludzie nie byli w związku szczęśliwi.

Odkryli również, że ilość wypitego alkoholu nie ma wpływu na jakość związku, dopóki jeden z partnerów nie pije więcej niż ten drugi. Wszystko zależy od tego, czy pili oboje, czy tylko jeden. Zatem jeżeli chcesz mieć szczęśliwszy związek, pamiętaj, że ważne jest tylko to abyście pili razem, a nie to, co pijecie i jak bardzo będziecie później pijani. Jeśli się nad tym dłużej zastanowić, brzmi to sensownie. Trudno jest rozmawiać z partnerem, kiedy on jest pijany a Ty trzeźwy. Problematyczne mogą być również spotkania towarzystkie, jeżeli podejście do alkoholu każdego z was jest inne.

Jednakże jeszcze zanim pójdziecie razem pić, abyście mogli być szczęśliwsi, musimy wspomnieć o jednym drobnym szczególe. Taki sam efekt zostanie osiągnięty jeżeli oboje jesteście abstynentami.

Po czym poznać, że picie alkoholu wymknęło się partnerowi z rąk?

Jak się mówi „Wszystkiego z umiarem.”, dotyczy to przede wszystkim picia alkholu. Każdy powinien widzieć różnicę, kiedy wypijesz raz na jakiś czas z partnerem lampkę wina, a kiedy alkohol stanie się nieodłączną częścią waszego życia. W tym gorszym przypadku będzie to dotyczyć tylko jednego z partnerów, którego zachowanie może doprowadzić do rozstania lub rozwodu. Jak poznać, co jeszcze można u partnera tolerować, a co jest już ponad miarę?

Partner szuka miejsc, gdzie z góry zakłada się, że będzie pity alkohol, np. bary, puby, spotkania rodzinne zabawy u przyjaciół, imprezy firmowe...

Uważa, że: okazji do picia nigdy dość, dlatego pije alkohol podczas wspólnych wieczorów z rodziną, na wycieczkach i na wakacjach.

wspólne picie alkoholu

Upija się do nieprzytomności, potrafi się gdzieś „ściąć”, a Ty później musisz go prowadzić. Nie jest to typowe dla wszystkich, niektórzy ludzie, przede wszystkim kobiety, piją w mniejszych ilościach, aby nie były pijane, ale robią to regularnie każdego dnia.

Zawsze się znajdzie powód do picia. W pracy ma dużo stresu, denerwujesz go nie tylko Ty, ale tak właściwie to wszyscy. Po pijanemu lub na kacu podejmuje nierozważne decyzje, których późnej żałuje, przez co znowu ma powód do wypicia kolejnego kieliszka. Często zapomina o ważnych rzeczach.

Zrzędliwość i rozdrażnienie są jego najlepszymi przyjaciółmi (oczywiście poza alkholem). Jest nieprzyjemny dla otoczenia, nie mówiąc już o tym jak wygląda wasze życie intymne, ono po prostu przestało istnieć.

Jeżeli nie wypije przynajmniej jednego kieliszka, nie może zasnąć.

Hobby, które kiedyś miał i tak uwielbiał, już go nie interesuje, wymienił je za picie na umór.

Niektórzy ludzie, głównie kobiety, starają się ukrywać swój alkoholizm, zamykają się w domu, gdzie piją, pogłąbiając swoją depresję i nikomu nic o tym nie mówiąc.

Jeżeli masz jakiekolwiek podejrzenie, postaraj się ustalić z partnerem pewną umowę – pić mu wolno tylko w weekend, razem z Tobą. Możesz też wymyślić coś innego, co bardziej by Ci odpowiadało. Jeśli nie będzie w stanie dotrzymać tej umowy, lub będzie jej przeciwny, prawdopodobnie jest już z nim naprawdę źle. Najlepiej na nic nie czekaj i zacznij z leczeniem. Problem zauważony w odpowiednim czasie, daje Ci szansę na przemówienie mu do rozumu. Umówienie go na spotkanie ze specjalistą też nie zaszkodzi.

Wpływ nadużywania alkoholu na związek

Stwierdzono, że ludzie uzależnieni od alkoholu mają mniejsze zapotrzebowanie na seks i zbliżenie seksualne. Brzmi to strasznie, prawda? No właśnie. Mała ilość alkoholu raz na jakiś czas pobudzi ciało, dlatego mamy później większą ochotę na seks, zmniejsza blokady, zwiększa podniecenie, przez co po prostu „potrzebujemy się z kimś wyspać”. Regularne picie alkoholu przynosi odwrotny skutek.

Systematyczna konsumacja alkoholu obniża też ilość i jakość spermy, ma negatywny wpływ na płodność i zmniejsza potencję (problemy z erekcją i ejakulacją, u kobiet problemy z osiągnięciem orgazmu).

U uzależnionego mężczyzny może pojawić się zazdrość alkoholowa, czyli wielka i niczym nieuzasadniona zazdrość o partnerkę. Może być początkiem psychozy alkoholowej, która objawia się halucynacjami, przesadnymi podejrzeniami dotyczącymi niewierności partnerki, zakończonymi agresywnymi scenami wymierzonymi przeciwko niej. Taka kobieta często decyduje się na prawdziwą zdradę, lub zakończenie związku.

Alkohol ma oczywiście o wiele więcej negatywnych skutków na nasze zdrowie i nasz związek.

Pijcie razem, lecz z umiarem, będziecie szczęśliwsi!

[Lil]

Źródło:

http://metro.co.uk/2016/07/20/couples-who-get-drunk-together-are-happier-together-according-to-science-6017647/

http://www.alkoholpodkontrolou.cz/index.php/alkohol-a-b%C4%9B%C5%BEn%C3%BD-%C5%BEivot/vztahy

http://www.kafe.cz/krasa-a-zdravi/je-muj-partner-alkoholik-7-jasnych-priznaku-313.aspx#.V-gVzfB96Ch

Udostępnij ten artykuł na: