Strona Główna

Ankieta randkowa

Fotorandka

Lifestyle magazyn

Zarejestruj się teraz

Związek z żonatym/mężatką

13.luty 2019
Związek z żonatym/mężatką

Związek z żonatym mężczyzną lub z mężatką wiąże się z ogromnym ryzykiem. Utrzymanie takiego sekretu w tajemnicy nie jest prostą sprawą. Pamiętaj też, że kłamstwo ma krótkie nogi, a odkrycie prawdy zawsze wiąże się z ogromnym cierpieniem. Dlaczego mimo to decydujemy się na taką relację?

Dlaczego mężczyźni decydują się na romans?

Z badań przeprowadzonych przez seksuologów wynika, że kiedyś najczęściej zdradzali panowie w wieku od 40 do 49 lat, niewierzący, będący typem poszukiwacza przygód i mający już za sobą przynajmniej 1 rozwód. Każdy kolejny związek wydawał się im mało satysfakcjonujący. Kiedy zdradzał, odkrywał nowe, ciekawe charaktery i zachowania. Oczywiście znaczenie miał również wygląd partnerek. Okazuje się, że dziś ten schemat uległ zmianie. Teraz mężczyźni zdradzają z zupełnie innych powodów. Zdrada współczesnego mężczyzny zazwyczaj wynika z nierealnych oczekiwań, zahamowań oraz emocjonalnej niedojrzałości.

Na początku każdej relacji pozamałżeńskiej u mężczyzny wzrasta poczucie sprawczości i atrakcyjności. Uśpiony w nim duch zdobywcy budzi się i staje się z niego nie tylko namiętny kochanek, ale też troskliwy opiekun. Codzienne, nudne życie małżeńskie zostaje zastąpione czymś nowym, świeżym. Pojawiają się nieznane doświadczenia. Oto ta pociągająca, choć tak naprawdę złudna, wizja mężczyzny, który rozważa relacje pozamałżeńskie.

Dlaczego kobiety decydują się na romans?

Kobieta i mężczyzna to dwa różne światy, dlatego też nie możemy się dziwić, że powody, dla których kobiety decydują się na zdradę są zupełnie inne niż u mężczyzn. Każda kobieta jest z natury romantyczką i pragnie doświadczyć czegoś nagłego i pełnego namiętności. Jeżeli wszystko z partnerem układa się tak, jak powinno, to myśli o zdradzie pozostają głęboko w sferze marzeń i schodzą na drugi tor. Kiedy jednak związek jest nieudany i nieszczęśliwy kobieta podświadomie zaczyna rozglądać się za przygodą. Bowiem każdy romans, nawet ten chwilowy, utożsamia z chociażby namiastką szczęścia i poczuciem spełnienia.

Da się przeciwdziałać?

Nie pochwalamy zdrady, ani takich zachowań, należy jednak zwrócić uwagę na fakt, że zdrada sama w sobie często jest jedynie efektem, a nie bezpośrednią przyczyną rozpadu związku. Aby nie doszło do powstania przepaści pomiędzy wami – zapamiętajcie, że podstawą każdego szczęśliwego związku jest KOMUNIKACJA. Coś ci się nie podoba w zachowaniu partnera? Powiedz mu o tym! Kiedy będziecie pewni, że waszej relacji nie da się uratować, zdecyduj się na odejście od partnera. Zastanów się, po co zdradzać i krzywdzić ludzi w swoim najbliższym otoczeniu? Postaraj się przeciwdziałać przyczynom rozpadu relacji małżeńskiej, a szczęścia w cudzych ramionach szukaj dopiero wtedy, kiedy sprawa pomiędzy tobą a aktualnym partnerem zostanie rozwiązana jak należy.

Jak wygląda relacja pozamałżeńska?

Na początku takiej znajomości partnerzy określają granice ich wzajemnej relacji oraz zasady, które będą w niej panować. Zazwyczaj ograniczają się one do następujących punktów:

  • Zakaz dzwonienia do siebie w godzinach wieczornych oraz w weekendy
  • Zakaz wysyłania smsów (aby nie zostawiać śladów)
  • Spotykanie się wyłącznie w miejscach poza miastem lub w mieszkaniu (miejsca publiczne z jasnych względów nie wchodzą w grę)
  • Święta oraz inne ważne uroczystości żonaty mężczyzna/zamężna kobieta spędza ze swoją rodziną
  • Nie wolno pozostawiać żadnych znamion kontaktu cielesnego, czyli obowiązuje zakaz gryzienia, czy drapania. Wykluczone są również mocne perfumy, które często pozostawiają na ciele zapach i mogą skutować wydaniem się romansu.

Jakie uczucia mogą pojawić się w dalszej relacji?

Romans, czy nie, w każdej relacji międzyludzkiej obecne są pewnego rodzaju uczucia. Tak samo, jak każdy inny związek, romans rozwija się i przybiera coraz to nowsze formy. Może okazać się, że w pewnym momencie...

  • Pojawi się poczucie winy
  • Kochanek/ kochanka zacznie odczuwać zazdrość i wymagać częstszych spotkań
  • Pojawi się miłość
  • Pojawi się smutek i przygnębienie (zwłaszcza w okresie Świąt lub wyjątkowych okazji, takich jak Walentynki, Nowy Rok, czy nawet wakacje).

Zdradził raz – zrobi to ponownie

Zdrada oficjalnego partnera jest jasnym sygnałem, że ten człowiek w ten sposób rozwiązuje każdą sytuację, która mu się nie podoba. Zamiast rozwiązać problem, unika tego i oddaje się zapomnieniu w ramionach innych. Skoro raz zdradził i w ten sposób poradził sobie z problemem w związku, może to (lecz nie musi) oznaczać, że pewnego dnia znów zrobi to samo. Niestety, w stosunku do takiego człowieka bardzo trudno jest mieć całkowite zaufanie.

Zamiast tkwić w relacji, z której niekoniecznie musi zrodzić się coś więcej, znajdź dla siebie kogoś, kto będzie w stanie poświęcać ci cały swój wolny czas i nie będzie cię musiał ukrywać przed światem. Wspólne spacery po parku, romantyczne kolacje w ulubionych restauracjach, wiesz dobrze, że wszystko jest możliwe! Wystarczy tylko znaleźć kogoś, kto nie ma partnera i może podarować ci całą swoją miłość. Bez ograniczeń czasowych i bez stresu. Związek dwójki ludzi ma być przecież źródłem szczęścia, a nie zmartwień.

Zarejestruj się ZA DARMO na portalu randkowymwypełnij ankietę randkową i znajdź swoją idealną drugą połówkę!

[kač]

Udostępnij ten artykuł na: