Strona Główna

Ankieta randkowa

Fotorandka

Lifestyle magazyn

Zarejestruj się teraz

Znasz 5 etapów związku?

3.listopad 2020
Znasz 5 etapów związku?

Powiadają, że każdy związek przechodzi przez 5 podstawowych etapów. Na jakim etapie jesteście ze swoim partnerem właśnie teraz?

Pewien psycholog o imieniu Jed Diamod stworzył koncepcję 5 etapów związku. W dzisiejszym artykule przyjrzymy się każdemu etapowi z osobna. Być może wiele rzeczy uda wam się dzięki temu zrozumieć i będziecie mogli zacząć budować trwały związek. Przejdźmy więc do dzieła...

Zakochiwanie się

Czyli tak zwany miesiąc miodowy w związku. Moment, w którym poznajemy naszą drugą połóweczkę i wszystko wydaje nam się być w idealnym porządku. Mamy na sobie przysłowiowe różowe okulary.

Wówczas przerzucamy na swoich partnerów wszystkie najbardziej skrywane nadzieje i pragnienia. Różowe okulary sprawiają, że (przynajmniej chwilowo) nasz wybranek/wybranka nie ma żadnych wad. Zdaniem Jeda Diamonda za różowe okulary odpowiedzialne są endorfiny – hormony szcześcia wydzielane przez nasz orgaznim w pierwszej fazie związku.

Początek związku

Wbrew pozorom nie mamy tutaj na myśli początku związku jako takiego, lecz początek tworzenia czegoś ważniejszego. Na tym etapie partnerzy wchodzą w związki małżeńskie lub decydują się na założenie rodziny. Są przekonani o tym, że zostali dla siebie stworzeni. Tylko, czy aby na pewno?

Rozczarowanie

Niestety, rozczarowanie jest nieodłącznym elementem każdego związku. W końcu przecież kiedyś te różowe okulary musiały się rozbić. Zaczynamy zauważać wady i błędy popełniane przez partnera. Pojawiają się wątpliwości i człowiek zaczyna się zastanawiać, czy ten związek ma sens? Czy naprawdę chcę spędzić z tym człowiekiem resztę życia? A może powinienem uciekać, póki jeszcze nie jest za późno? Wszystko co zrobi partner na tym etapie związku wydaje nam się być denerwujące. Większość par zatrzymuje się własnie w tym momencie i decyduje się na rozstanie.

Trwały i długoletni związek

Istnieją tacy, którym uda się dotrzeć do tego etapu? Owszem. Jednak żaden specjalista ani psycholog nie jest w stanie udzielić nam odpowiedzi na pytanie: Jak to osiągnąć? Jedyną radą, którą możemy uzyskać, jest to, abyśmy podchodzili do naszych partnerów z większym zrozumieniem. Nie ma przecież ludzi idealnych, każdy popełnia błędy – również Ty. Uświadomienie sobie tego i zaakceptowanie wad partnera jest pierwszym krokiem do osiągnięcia szczęścia w miłości.

Wspólne szczęśliwe życie

Oto ostatni etap, kiedy już wszystko jest tak, jak być powinno. Stworzyliście wspólnie tak silne fundamenty związku, że nic nie jest w stanie ich zniszczyć. Macie wspólne pragnienia i cele – nie ważne, czy małe, czy duże. Staliście się jednością i tak już zostanie na zawsze.

W każdym naszym artykule podkreslamy wagę komunikacji w związku oraz akceptowania partnera takiego, jakim jest. Oczywiście, nie możesz za wszelką cenę akceptować wszystkich jego wybryków, istnieją przecież pewne granice, ale to, że ktoś nie pozmywał naczyń, czy nie ugotował obiadu, jeszcze nie jest powodem do rozstania. Być może Twój partner ma jakiś problem, o którym chciałby z Tobą porozmawiać? Zamiast się denerwować i awanturować lepiej usiądzcie i na spokojnie o wszystkim porozmawiajcie. Wspólnymi siłami osiągniecie ten najlepszy kompromis.

Chcesz znaleźć kogoś z kim uda Ci się stworzyć długotrwały związek? Przejdź przez wysztkich 5 etapów związku z kimś poznanym na naszym portalu randkowymZarejestruj się już teraz!

[nk]

Udostępnij ten artykuł na: