Strona Główna

Ankieta randkowa

Fotorandka

Lifestyle magazyn

Zarejestruj się teraz

Zioła, które pomagają schudnąć

14.maj 2015
Zioła, które pomagają schudnąć

Zapewne myślicie, że wystarczy pić ziołowe herbatki, nic nie robić i schudniecie? Nie uważacie, że każdy byłby chudy gdyby istniało takie zioło? Bez ćwiczeń i zmiany nawyków żywieniowych nie jest to możliwe, ale istnieje kilka ziół, które mogą być pomocne.

Dzięki niektórym zioła możemy pozbyć się niektórych problemów co pomoże w obniżeniu waszej wagi. Nie podejmujcie decyzji pod wpływem reklam, które przedstawiają wam jak bardzo schudniecie. Zioła regulują łaknienie, ograniczają głód, poprawiają szybkość przemiany materii. Niektóre z nich mogą pomóc z problemami z odwodnieniem,. Jeśli chcecie schudnąć, a ograniczycie spożycie soli, jedzenie z przyprawami będzie smakować zupełnie inaczej. Spróbujcie przykładowo bazylii.
W przypadku słodkich potrwa, wiecie, że nawet w tym przypadku można ograniczyć spożycie cukru? Czy wiecie jakie zioła wam w tym mogą pomóc?

Stewia

Ta roślina to doskonały słodzik, wystarczy odrobina zamiast klasycznego cukru a i tak będzie wam smakować, jeśli lubicie słodkie pokarmy.

Pokrzywa

Ta roślina to nasz najlepszy pomocnik. Rośnie wszędzie, nie musicie jej zatem długo szukać. Pokrzywa, pomimo iż wyda się to wam dziwne, ma w sobie mnóstwo witamin, takich jak na przykład witamina C, B2, a także wiele aminokwasów, minerałów i innych pomocnych mikroelementów. Pokrzywa pobudza, działa wspomagająco na krwioobieg i ciśnienie krwi, reguluje cukier we krwi..

Przywrotnik

Przywrotnik działa korzystnie na wasz układ trawienny. Działa również uspokajająco. Jeśli będziecie te ziółko pić regularnie, pomoże wam na odwodnienie.

Euterpa warzywna

Zawiera korzystne antyoksydanty, które ograniczują łaknienie. Spożywa się owoce rośliny, które są już dobrze znane z ich właściwości zdrowotnych i dietetycznych.

Euterpa warzywna

Ostropest mariański

Ostropest jest znakominy przedewszystkim przy oczyszczaniu organizmu. Pomaga także w walce ze zmęczeniem, działa korzystnie na pracę wątroby. Pomaga w oczyszczaniu toksyn i przyśpiesza metabolizm.

Guarana

O Guarannie nie trzeba się specjalnie rozpisywać, jej właściwości pobudzające, dzięki powolnemu uwalnianiu koferii, a pochodzi z Ameryki. Po użyciu tego zioła przed treningiem czy wysiłkiem fizycznym, będziecie mieć lepsze wyniki. Oczywiście, dzieki uwalnianej kofeinie działa korzystnie przeciw zmęczeniu, obniża łaknienie. Pozytywnie wpływa na poziom cholesterolu we krwi, posiada też wiele innych właściwości.

Fenkuł

Wspomaga działanie wątroby i nerek, pomaga w ich oczyszczaniu.

Szczaw

Działa podobnie do Fenkułu.

Żeńszeń

Wspomaga metabolizm, zawiera w sobie korzystne silne antyoxydanty. Zawiera różne, korzystne mikroelementy. Dzięki uwalnianej kofeinie, będziecie osiągać lepsze fizyczne wyniki.

Krwawnik

Wspomaga w procesach trawiennych oraz oczyszcza krew.

Tymianek

To roślina uspokajająca, która uspokoi wasze nerwy. Wspiera organizm i poprawia nastrój.

ziola_na_schudniecie

Mięta

Mięta wspiera metabolizm i pomaga w leczeniu zapaleń. Mięta pomaga również na wzdęcia, wspomaga działanie układu trawiennego.

Chlorella

Chodzi o rzęsę, która działa wyjątkowo korzystnie, dostępna jest również w tabletkach. Działa oczyszczająco na organizm, zawiera sporo witamin i mikroelementów niezbędnych dla naszego ciała. Pomaga w odchudzaniu.

Zielona herbata

O zielonej herbacie często wspomina się w artykułach, posiada korzystne antyoksydanty, które zapobiegają rakowi. Działa oczyszczająco na organizm, bardzo podobnie jak pokrzywa. W każdym przypadku postawcie na zieloną herbatę w formie sypanej.

Mniszek lekarski

Z mniszka lekarskiego można użyć zarówno kwiat jak i korzeń. Korzeń pomaga w oczyszczaniu organizmu, wspomaga nerki, pomaga w odchudzaniu, obniża poziom cukru we krwi.

Lapacho

Chodzi o korę z drzewa, która nazywa się lapacho. Herbata z tą korą pomoże w pozbyciu się zbędnej wody z organizmu.

Psyllium, oczywiście jego nasiona

Psyllum można zakupić w każdej aptece. Pomaga pozbyć się uczucia głodu, wspomaga układ trawienny i metabolizm. Psyllum może wspomóc chudnięcie. Istotne jest aby dotrzymywać harmonogramu picia, na każde 5gramów pestek, należy spożyć 0,3l wody, czyli jedną szklankę, w przeciwnym wypadku możecie mieć zaparcia.

[kač]

Źródło:http://www.femina.cz/magazin/hubnuti/bylinky-podporujici-hubnuti.html
http://www.bezhladoveni.cz/bylinky-na-hubnuti/

Udostępnij ten artykuł na: