Strona Główna

Ankieta randkowa

Fotorandka

Lifestyle magazyn

Zarejestruj się teraz

Zbliża się Dzień Matki, spraw swojej mamie radość

16.maj 2017
Zbliża się Dzień Matki, spraw swojej mamie radość

Dzień Matki już tuż, tuż. W tym roku 26 maja przypada na piątek. Masz już prezent dla swojej mamy? Jeśli nie, być może znajdziesz inspirację w dzisiejszym artykule.

Macierzyństwo jest promowane przez kraje na całym świecie. Dzień Matki jednak obchodzi się w każdym kraju innego dnia. Ponad sześćdziesiąt krajów, w tym między innymi nasi czescy sąsiedzi, obchodzą Dzień Matki w drugą niedzielę maja. W tym roku zatem wypadało to na 14 maja. W Angli i Irlandii matki mają swoje święto w czwartą niedzielę w okresie postu. W tych krajach Dzień Matek ma religijne znaczenie. W krajach byłego Związku Radzieckiego obchodzony jest 8marca, podczas gdy w krajach arabskich 21marca, czyli wtedy kiedy przypada przesilenie wiosenne.

Bycie matkou nie jest łatwe. Często wymaga większego zaangażowania niż jakakolwiek inna praca, przynosi jednak wiele radości. Nie zawsze jednak matki otrzymają w zamian wdzięczność i docenienie. Dlatego powstał dzień w całości przeznaczony dla nich. Dzień, podczas którego powinniśmy swojej mamie powiedzieć, jak bardzo ją kochamy i doceniamy. Słowem lub gestem.

Nie zapominajmy też o babciach, opiekunkach, czy innych bliskich nam osobach, które uważamy za swój wzór i darzymy respektem.

Zrób swojej mamie niespodziankę

Wciąż nie wiesz jak wyrazić mamie swoje uczucia? Istnieje wiele sposobów, jak to zrobić. Mamy dla was przygotowanych kilka pomysłów, jak przyjemnie zaskoczyć swoją mamę.

Zaproś ją na kolację

Każdy z nas zna przysłowie „Droga do serca prowadzi przez żołądek”. Zarezerwuj więc stół w jej ulubionej restauracji, albo w takiej, do której chcesz ją zabrać. Jeżeli nie masz na to funduszy, możesz ugotować coś samemu. Rozpieść swoją mamę kolacją składającą się z kilku dań i desertu. Z pewnością sprawisz jej tym radość.

Podaruj jej kwiaty

Kwiaty to zarazem najbardziej tradycyjny jak i najłatwiejszy sposób na wyrażenie swojej miłości do mamy. Najpopularniejszymi kwiatami na Dzień Matek są goździki. Różowe goździki symbolizują wdzięczność i miłość, natomiast czerwone – podziw. Białe goździki przeznaczone są dla zmarłych. Nie musisz koniecznie kupować goździków, jeżeli Twoja mama woli lilie, albo róże, kup jej te kwiaty, które wywołają szczery uśmiech na jej twarzy.Do kwiatów możesz „dorzucić” czekoladki lub bombonierkę.

dzien matki

Zaproś ją do kina albo samemu przygotuj wieczór filmowy w domu

Jeżeli masz ochotę na wspólny wypad, możesz zabrać swoją mamę do kina. Wybieraj takie filmy, które spodobają się przede wszystkim jej. Pamiętaj też, aby bilety zarezerwować odpowiednio wcześniej, unikniecie w ten sposób stania w długich kolejkach. Jeśli jednak nie masz ochoty iść do kina, możesz na ten jeden wieczór swój salon przerobić na salę kinową. Zapytaj mamę na jaki film ma ochotę, przygotuj smaczne przekąski i... gotowe.

Wspólne zakupy

Wszyscy wiemy, że kobiety kochają zakupy. Mamy nie są wyjątkiem. Zabierz swoją mamę na wspólne zakupy, kiedy wybierze sobie coś ładnego, kup jej to w prezencie. Możesz też podarować jej kupon na zakupy w jej ulubionym sklepie lub w księgarni.

Zróbcie sobie wycieczkę

Jeżeli masz domek poza miastem, sprawa jest prosta. Wybierzcie się na wspólny wyjazd i odpocznijcie. Jeśli nie masz dokąd się wybrać, nic straconego, w internecie znajdziesz wiele ofert dotyczących weekendowych pobytów. Postaraj się zarezerwować taki wyjazd wcześniej, nie na ostatnią chwilę, na Dzień Matek wszystko może już być wyprzedane.

Relaks i uroda

Mama mówiła ostatnio, że chciałaby wybrać się do fryzjera? A może do kosmetyczki? Podaruj jej kupon na wizytę w profesjonalnym salonie fryzjerskim. Dobrym pomysłem będzie też masaż lub manicure.

Prezent typu „zrób to sam”

Od zawsze wiadomo, że najlepsze prezenty to te wyrobione własnoręcznie. Przy okazji przypomnisz sobie dziecińswo, kiedy to namalowany przez Ciebie obrazek wywoływał szeroki uśmiech na twarzy mamy. Układałeś dla niej wierszyki, które co prawda nie były zbyt kreatywne, ale ona i tak je uwielbiała, ponieważ były dla niej sygnałem, że ją kochasz. Zastanów się, co dziś mógłbyś dla niej zrobić. Fantazja nie zna granic.

Spraw radość również swemu partnerowi. Czerp inspirację z zaprezentowanych dzisiaj pomysłów i zabierz go/ją na romantyczny wyjazd do Kielc.

[rox]

Źródło: 

http://www.holidays.net/mother/didyouknow.htm 

http://www.holidays.net/mother/story.htm

Udostępnij ten artykuł na: