Strona Główna

Ankieta randkowa

Fotorandka

Lifestyle magazyn

Zarejestruj się teraz

Zaczynam od jutra

10.kwiecień 2015
Zaczynam od jutra

Nie teraz, później. Jeszcze będzie na to czas. Jak nie w tym, to w przyszłym roku. Znacie to? Myśle, że każdy miał z tym problem. Od jutra zaczynam się odchudzać. Jak zacząć jeść zdrowo? Jak zacząć dietę? W jaki sposób się zmotywować?

Najlepiej, jeśli mamy osobę, która nam w tym może pomóc. Zwykle, jeśli zaczynamy sami, to bardzo szybko się to skończy. Ponieważ bardzo cieżko jest się powstrzymać przed pokusą wypicia koli, zjedzenia czekolady czy chipsów, które kochacie, kiedy w sklepie popychacie swój wózek.

Nie chodźcie do sklepu głodni

Do sklepu nie należy przychodzić głodnym, jest to najgorsze co można zrobić. Wszystkie te łakomstwa będą was wołać z regału, trudno się powstrzymać. A to, że to bierzecie dla Pawła, dla Jana albo na wieczór czy na jutro, pomoże wam to tylko w uzasadnieniu tej decyzji dzisiaj, aby to włożyć do tego koszyka, ale możliwe, że do domu tego nawet nie dowieziecie jak będziecie mieć na to ochotę. Potem będziecie się obwiniać za swoją słabą wolę. Dlatego warto się najeść przed wyjściem do sklepu.

Zróbcie liste

Bardzo ważną zasadą jest, aby iść do sklepu z listą zakupą, której się bedziecie trzymać. Należy kupować wyłącznie to, co sobie zaplanujecie przed wyjściem do sklepu.

Ruszajcie się

Ruch to zdrowie. A pozatym, ruszając się z domu, będziecie mieć więcej motywacji, lepsze samopoczucie, będziecie bardziej wierzyć w swoje możliwosci niż Ci co siedzą w domu przed telewizorem. Istnieje wiele aplikacji, wiele urządzeń, które pomogą wam w podtrzymaniu motywacji, a pokazują do tego wasz postęp. Niedawno znalazłam taką aplikacje na telefon do mierzenia kroków i bawi mnie oglądanie ile już kroków zrobiłał podczas biegania. Zamiast jeździć samochodem, warto do pracy przejść się pieszo.

Jadłospis

warzywa_i_owoce

Uważajcie na to co jecie. Nie ma potrzeby odrazu głodować, wystarczy tylko przygotowac odpowiedni jadłospis. Trudno jest schudnąc, jeżeli będziecie przygotowywać objad składający się wyłącznie z odrobiny warzyw z mięsem wieprzowym jedynie co drugi dzień. Istotne jest, aby jeść dużo warzyw, włókniny, i różne rodzaje mięsa zawierające wiele korzystnych białek. Spróbujcie ograniczyć dodatki. Wystarczy zapewne 1/3 waszej normalnej porcji. Zawierają one również sporo sacharydów. Powinniście unikać słodkości. To ludźkie od czasu do czasu zgrzeszyć, ale nie każdy dzień. Ułóżcie jadłospis w taki sposób, aby co 2-3 godziny zjeść minimum 6 porcji jedzenia dziennie

Spożywanie płynów

Zalecamy picie czystą, niegazowaną wodę bez dodatków smakowych. Dobra jest również zielona herbata. Pijąc wodę, regulujecie metabolizm organizmu.

Wytrzymajcie

Istnieje sporo diet, przykładowo owocowa, mleczna, dieta Atkinsona itp., ale uwierzcie, że tymi dietami jedynie spowolnicie metabolizm waszego organizmu, a schudnięcie będzie jeszcze cięższe. Ponadto te diety często wywołują tak zwany efekt "jojo". Lepiej jest chudnąć pomału, i trwale. Zwykle wystarczy 1kg tygodniowo. Nie warto też korzystać z jakichkolwiek cud tabletek, które powodują spadek 10 kg co tydzień. Sprzedawane są po to, abyście stracili zbędnie pieniądze.

Porada eksperta

W dzisiejszej dobie internetu, wiele jest dostępnych informacji, rad, zaleceń, a także wiele stron, które po wpisaniu aktualnej wagi, wieku i wzrostu, zalecają jadłospis. To bardzo ciekawe, ale skoro was nigdy nie wiedzieli, skąd mają wiedzieć tak dużo o waszym ciele, tak jest to troche takie oszustwo. Jeśli chcecie rady eksperta, to odwiedźcie go osobiście. Ekspert da wam wiele rad, które są przystosowane do was!

[kač]

Udostępnij ten artykuł na: