Strona Główna

Ankieta randkowa

Fotorandka

Lifestyle magazyn

Zarejestruj się teraz

Z miłości do zdrowia: 7 sposobów na zdrowe włosy

22.sierpień 2019
Z miłości do zdrowia: 7 sposobów na zdrowe włosy

Podstawą zdrowych włosów jest nie tylko dobrej jakości szampon. Niestety, ale aby twoje włosy były w jak najlepszej kondycji musisz się postarać trochę bardziej. Co robić, a czego unikać? Dowiesz się z dzisiejszego artykułu!

Regularne obcinanie końcówek ma znaczenie

Wszyscy eksperci zajmujący się pielęgnacją włosów są zgodni co do jednego – unikanie salonów fryzjerskich i nożyczek przynosi więcej szkody niż pożytku. Dlaczego? Ponieważ, paradoksalnie, włosy których końcówki nie są regularnie podcinane nie będą w stanie urosnąć. Powrzechnie przecież wiadomo, że końcówki mają skłonność do rozdwajania się i wysuszania. Regularne ich obcinanie sprawi, że włosy przestaną być suche i łamliwe. Jak często powinno się chodzić do fryzjera? Odpowiedź brzmi: Przynajmniej raz na 6 – 8 tygodni.

Daj swoim włosom odpocząć

Tak samo, jak całe nasze ciało, również włosy potrzebują odpoczynku. Zapytacie zapewnie – od czego? Zastanówcie się więc, co codziennie fundujemy naszym włosom: suszenie, prostowanie, czy spinanie ich w kucyk lub kok. W weekend zrób coś dobrego dla swoich zmęczonych włosów i daj im odpocząć od wszystkich tych rzeczy. Pozwól im wychnąć bez pomocy suszarki i zostaw je rozpuszczone. Noszenie gumek, jest co prawda wygodne, ale powoduje, że zbytecznie ciągniemy za włosy.

Kontroluj skórę głowy

Jeśli człowiek nieustannie drapie się po głowie, a skóra wydaje się być podrażniona i sucha, może to być sygnał, że dzieje się coś złego. Nie wolno go ignorować, najlepiej od razu wybrać się z tym do lekarza-specjalisty. Chroniczne swędzenie może być poważnym problemem zdrowotnym, zwłaszcza jeśli podrażnione miejsca zaczną boleć.

Odpowiednia dieta

Być może brzmi to dziwnie w odniesieniu do zdrowia włosów, ale uwierzcie nam, że odpowiednia dieta może mieć zbawienny wpływ na ich kondycję. Jednym z najważniejszych składników takiej diety muszą być proteiny – ponieważ to z nich tak naprawdę są stworzone nasze włosy. Innym bardzo ważnym składnikiem wpływającym na ich zdrowie jest żelazo. Kiedy w organiźmie brakuje żelaza włosy zaczynają wypadać.

Prostownice, lokówki i suszarki odrzuć w kąt!

Jeżeli jednak nie możemy obejść się bez tych urządzeń, postarajmy się je chociaż ograniczyć. Nie ustawiajmy temperatury prostownicy/lokówki na maksimum. Zamiast tego zmniejszmy ją, a suszarkę trzymajmy w odpowiedniej odległości od głowy, aby nie wysuszała włosów aż nadto. Co prawda zabiegi stylizacyjne będą przez to trwały odrobinę dłużej, ale dla pięknych i lśniących włosów warto jest poświęcić kilka dodatkowych minut. Pamiętajmy również o używaniu specjalnych kosmetyków chroniących włosy przed negatywnym wpływem wysokiej temperatury tuż przed stylizacją.

Chroń swoje włosy przed słońcem

Wciąż jeszcze trwa lato, a dla naszych włosów to prawdziwa udręka. Dlatego musimy je chronić przed słońcem najlepiej jak się da. Jedną z podstawowych zasad jest noszenie nakrycia głowy, które dodatkowo uchroni cię przed udarem. O negatywnym wpływie słońca na nasze włosy pisaliśmy już osobny artykuł, koniecznie się z nim zapoznaj zanim wyruszysz na plażę.

Nie myj włosów gorącą wodą

Która z nas nie lubi gorących pryszniców, zwłaszcza w zimne dni? Niestety, nasze włosy za nimi aż tak nie przepadają. Gorąca woda je wysusza, a u włosów farbowanych sprawia, że kolor szybciej się zbywa. Oczywiście, zimna woda nie jest tak przyjemna, ale zawsze można umyć je osobno, w chłodniejszej wodzie niż ta, w której się myjemy.

Unikaj chemikaliów

Po pierwsze – wybieraj naturalne kosmetyki – szampony, maseczki, odżywki, itp. W dzisiejszych czasach używanie naturalnych kosmetyków stało się hitem, który (w odróżnieniu od innych) ma dobroczynne działanie. Wiele „zwykłych” kosmetyków z supermarketów wysusza włosy, co w połączeniu z trwającym aktualnie latem może się okazać zabójczą kombinacją. 

Ogranicz do minimum używanie środków zawierających alkohol etanol, czyli na przykład lakierów do włosów, utwardzaczy itp. Bardzo wysuszają włosy. Jeśli już musisz ich użyć, nie zapomnij o odżywce.

Podsumowywując

  • unikaj sztucznych źródeł ciepła (suszarka, lokówka, prostownica itd.)
  • podcinaj je regularnie (i tak ze zniszczonymi końcówkami nie wyglądają dobrze)
  • chroń je przed słońcem (noś nakrycie głowy)
  • pij dużo wody, nawodnienie podczas letnich dni jest ważne nie tylko dla twojego organizmu, ale również dla twoich włosów
  • jedz dużo orzechów – najlepiej włoskich i migdałów
  • stosuj dietę bogatą w proteiny, żelazo, białka, wapń i minerały (jedz warzywa, jajka, nasiona strączkowe, pij mleko)

W zależności od pory roku kupuj też odpowienie kosmetyki. W zimie nasze włosy potrzebują zupełnie czegoś innego, niż latem i odwrotnie. W kwestii doboru kosmetyków najlepiej skonsultować się z zaufanym fryzjerem.

Piękne włosy mogą być twoją wizytówką na portalu randkowym. Zadbaj o kondycję swoich włosów i zrób sobie piękne zdjęcie, które następnie zamieścisz w naszej fotorandce. Być może dzięki temu uda ci się znaleźć wymarzonego partnera!

[rox]

Udostępnij ten artykuł na: