Strona Główna

Ankieta randkowa

Fotorandka

Lifestyle magazyn

Zarejestruj się teraz

Wspólne mieszkanie czyli przygotowanie do życia z partnerem

18.grudzień 2014
Wspólne mieszkanie czyli przygotowanie do życia z partnerem

Posiadanie współlokatora ma wiele zalet, a jedna z nich to wspólne życie z partnerem. Jeśli udało się tobie przetrwać przez kilka lat w akademiku na obszarze dwóch z trzech metrów we dwie lub trzy osoby, nabyłeś właściwości i doświadczenia w życiu, które ciągle będziesz wykorzystywać.

Współżycie więcej osób w jednym pomieszczeniu, mieszkaniu wymaga olbrzymiej cierpliwości. Znaleźć mieszkanie w Warszawie, Poznaniu czy w Krakowie nie jest trudne, wielu ludzi szuka kogoś, aby zaoszczędzić na czynszu i innych wydatkach. Nauczcie się żyć z różnymi typami ludzi.

Zaśniecie w dowolnych warunkach

Kolejną zaletą jest to, że nauczycie się zasypiać niezależnie od tego co się wokół was dzieje. W kuchnii się odbywa huczna impreza,  którą zapoczątkował w tym roku pierwszy latający arbuz? Wasze mieszkanie pomieściło więcej ludzi niż Warszawskie Metro, a wy musicie iść spać, ponieważ na drugi dzień macie rano egzamin? Na podobne spontaniczne akcje musi być człowiek przygotowany. Jeśli wytrzymacie i postawicie przyjacielem po jednym piwie, wzmocnicie własną wolę i determinacje. Co za tym idzie, łatwiej położycie się spać, o waszych protestach zapomnicie i uśniecie! To może się wam przydać w przyszłości. Przykładowo będziecie żyć z chrapiącym partnerem czy partnerką, która zgrzyta zębami głośniej niż stare wrota od stodoły, docenicie trening, na jaki was wystawili współlokatorzy, jeszcze im roześlecie e-maile z podziękowaniami za spokojne mieszkanie.

Zabawa_współlokatorów

„Moja dziewczyna może wygląda jak delikatny kwiatek, ale potrafi chrapać jak stary pijak. Nie przeszkadza mi to. Żyłem w akademiku, w którym co noc organizowane były huczne zabawy. Możecie sobie wyobrazić z czym miałem doczynienia“ - wspomina z uśmiechem Piotr (31 lat). Według niego, akademik był niezlą szkołą życia, podobnie do niego opowiada Mateusz (29 lat), który już długo żyje z paroma przyjaciółmi w jednym wielkim poznańskim mieszkaniu.

 „Nie zawsze jest idealnie, ale umiemy się pogodzić i podzielić swoje mieszkanie. Wspólne imprezowanie jest nieuniknione, nie umiem sobie wyobrazić życia samemu w kawalerce.“ - tłumaczy Mateusz. Dalej opowiada, że najczęściej wspólnie gotują i jedzą; cieszy się, że się nieustannie „coś dzieje“. Potrzebuje mieć wokół siebie przyjaciół, abym był szcześliwy, a moi współlokatorzy to perfekcyjny sposób połączenia przyjemnego z pożytecznym.“ - dodaje Mateusz kończąc.

Na wszystko przyjdzie pora

Znane to jest jak długo trwa ustalenie w rodzinie, kiedy należy umyć okna? Ile czasu potrwa od decyzji do czynu? Zależy to od danej osoby, jednemu zajmie to całe wieki, a inny natychmiast weźmie się za pucowanie i już po chwili okna błyszczą czystością. Cierpliwego, spokojnego czekania nauczą was tylko współlokatorzy. Para ludzi musi zdecydować się na spełnienie wspólnej czynności. Każda osoba w domu musi znaleźć na to czas, a nikt nie powinien się ociągać.

System usług - prace domowe to także perfekcyjny trening. Przyszła na was kolej, ale ten przed tobą nie kiwną nawet palcem? Przypomnij mu o tym i czekaj. Nie jest to probleme, dopóki stan domu nie jest alarmujący, a pozwala robić wszystko bez większych problemów.

sprzątanie

„Wspólne życie wśród 10 ludzi nauczyło mnie czekania, co bardzo sobie u mnie ceni mój mąż. O coś go poproszę, a on zwykle powie, że to zrobi później. Zwykle chce wiedzieć kiedy, a potem już mu w ogóle nie przypominam. Powiedział przecież, że to zrobi, czemu miała bym go stresować....“ - tłumaczy Sylwia (34 lata), ale przestrzega, że nie jest to takie różowe na jakie wygląda. Według niej istotne jest aby wytrzymać samemu, a nie samemu posprzątać lub prosić kogoś innego.

Następną istotną sprawą jest to, że nigdzie się nie zdąrzy na czas. Jeśli gdzieś się wybiera większa grupa ludzi, zawsze się część wróci po coś, czasami trwa to trochę zanim znajdzie lewy but, a kobiety są jeszcze w domowym ubraniu, kiedy skaczą do drzwi.

[paf]

Udostępnij ten artykuł na: