Strona Główna

Ankieta randkowa

Fotorandka

Lifestyle magazyn

Zarejestruj się teraz

Wieczór filmowy

15.listopad 2017
Wieczór filmowy

Po męczącym dniu nadchodzi pora na zasłużony odpoczynek. A kto powiedział, że nie a się odpoczywać przy dobrym filmie? Dzisiaj przygotowaliśmy kilka propozycji na przyjemnie spędzony wieczór filmowy w Twoim domu.

Każdy z nas ma inny gust i lubi inne gatunki filmowe. Są jednak takie filmy, które warto obejrzeć niezależnie od swoich zwykłych preferencji. Oto kilka z nich:

Wyścig z czasem (In Time)

Film science fiction wyreżyserowany przez Andrew Niccola (“Gattaca – szok przyszłości”, “Pan życia i śmierci”). W filmie poznajemy świat w niedalekiej przyszłości, gdzie aby uniknąć przeludnienia, wprowadzono reglamentację czasu do przeżycia. Czas stał się więc najcenniejszym dobrem i jedyną powszechnie akceptowaną walutą wymienialną. Bogaci, mogą żyć wiecznie, biedni muszą wykazać się wielką kreatywnością i odwagą, by móc przeżyć. Will Salas (Justin Timberlake) jest jednym z tych nieszczęśników, którzy budzą się każdego dnia z zapasem 23 godzin. Doskonale zdaje sobie sprawę, że o ile nie zarobi wystarczająco dużo czasu, nie dożyje następnego dnia. Pewnego dnia bogaty nieznajomy przekazuje Willowi czas o wartości stu lat i zmęczony życiem popełnia samobójstwo. Will został oskarżony o jego zabicie. Nie może nikogo przekonać o swojej niewinności, ucieka więc przed policją z piękną zakładniczką (Amanda Seyfried). Żyjąc z minuty na minutę, zakochana para wypowiada wojnę istniejącemu systemowi, grożąc jego ostatecznym zniszczeniem…

Szkolna imprezka (Fack ju Göhte)

Znakomita komedia niemieckiej produkcji. Tak, z pewnością wielu z was uzna, że co niemieckie, to nie może być dobre. W tym przypadku nic bardziej mylnego! O czym jest film? Otóż szaleńczo przystojny Zeki Müller (Elyas M’Barek), to bezczelny, prostacki i agresywny złodziej, który z który dostaje prace w szkole w charakterze nauczyciela na zastępstwo. Dzięki swoim dość kontrowersyjnym metodom udaje mu się, jako pierwszemu zapanować nad dziesiątą B - najgorszą klasą w szkole. Nikt jednak nie wie, że właśnie wyszedł z więzienia, a jego celem nie jest praca nauczyciela, lecz dostanie się do łupu, który został ukryty pod halą sportową gimnazjum...

Incepcja (Inception)

Światowej sławy reżyser Christopher Nolan zrealizował ten film z prawdziwie gwiazdorską obsadą. Film zabierze nas w podróż dookoła ziemskiego globu oraz w głąb intymnego i nieskończonego świata snów. Dom Cobb (Leonardo DiCaprio) jest niezwykle sprawnym złodziejem i mistrzem w wydobywaniu wartościowych sekretów ukrytych głęboko w świadomości podczas fazy snu, kiedy umysł człowieka jest najbardziej wrażliwy. Wyjątkowe zdolności Cobba sprawiły, że stał się z niego nie tylko ważny gracz w świecie szpiegostwa przemysłowego, ale też najbardziej poszukiwany zbieg. Jak łatwo się jednak domyślić, za swoją pozycję zapłacił utratą wszystkiego, co kocha. Teraz Cobb otrzymał szansę na odkupienie. Jeżeli wykona jedno zadanie może odzyskać stracone życie. Polega ono na tym, że wraz ze swym zespołem musi dokonać rzeczy praktycznie niewykonalnej: zamiast skraść myśl, muszą zaszczepić ją w śpiącym umyśle. Jeżeli im się to uda, dokonają zbrodni doskonałej. Niestety, nawet najbardziej precyzyjne planowanie nie jest w stanie przygotować ich na spotkanie z niezwykłym przeciwnikiem, który potrafi przewidzieć każdy ich ruch. Wróg, którego tylko Cobb mógł się spodziewać.

wieczór filmowy

Sztuka Kochania Michaliny Wisłockiej

Na naszej liście nie mogło zabraknąć polskiego filmu, a film Sztuka kochania Michaliny Wisłockiej to nie lada propozycja! Lata 70. XX wieku, Polska Rzeczpospolita Ludowa z całych sił dba o moralność i obyczajowość narodu. Na horyzoncie jednak pojawia się doktor Michalina Wisłocka (Magdalena Boczarska), ginekolog, która swoją praktykę lekarską prowadzi w Poradni Świadomego Macierzyństwa, gdzie podczas licznych rozmów z pacjentkami pomaga im w lepszym zrozumieniu własnych potrzeb. Zyskane tam doświadczenia w połączeniu z własnym kontrowersyjnym życiem, pozwoliły jej napisać poradnik o seksualności, który jak łatwo się domyślić nie uzyskał sympatii ówczesnej władzy ludowej. Przecież o "takich sprawach" się nie wolno mówić głośno! W ten oto sposób rozpoczęła się walka z bezwzględną cenzurą, oporem Kościoła i męskim środowiskiem lekarzy ginekologów o wydanie "Sztuki Kochania".

Na skraju jutra(Edge of tomorrow)

Akcja filmu rozgrywa się w niedalekiej przyszłości, w której rasa obcych, Mimików (Mimics), bezlitośnie zaatakowała Ziemię i rozprzestrzeniła się na niej niczym szarańcza, rujnując miasta i zabijając miliony niewinnych ludzi. Żadna armia na świecie nie może im dorównać szybkością, okrucieństwem czy pozorną umiejętnością przewidywania przyszłości. Najsilniejsza ich zbronią są uzbrojeni po zęby wojownicy z kosmosu oraz ich dowódcy, którzy wydają rozkazy telepatycznie. Jednak nadszedł czas, kiedy armie całego świata połączyły swoje siły, by stanąć do decydującej walki na śmierć i życie przeciwko napastnikom z kosmosu. Podpułkownik Bill Cage (Tom Cruise), żołnierz, który jeszcze nigdy nie znalazł się w ogniu walki, zostaje zdegradowany i rzucony – bez odpowiedniego szkolenia i sprzętu – w sam środek misji samobójczej. Cage ginie już podczas swojej pierwszej misji, zabijając jednego z obcych samców Alfa. I to koniec? Główny bohater umiera? Otóż wszystko się dość komplikuje, ponieważ Cage dziwnym zbiegiem okoliczności, budzi się do życia rankiem w dniu swojej śmierci i jest zmuszony ponownie walczyć i umierać w ten sam sposób... i tak bez końca. Bezpośredni kontakt fizyczny z kosmitą spowodował, że Cage znalazł się w pętli czasowej i został skazany na przeżywanie tej samej brutalnej walki w kółko. Jednak z każdym kolejnym powrotem Cage staje się silniejszy, sprytniejsz, dzięki czemu jest w stanie coraz skuteczniej stawiać opór przybyszom z kosmosu. Towarzyszy mu bojowniczka Sił Specjalnych, Rita Vrataski (Emily Blunt), która dokonała największych spustoszeń w oddziałach obcych spośród wszystkich walczących na Ziemi. Kiedy Cage i Rita połączą sił i zdecydują się podjąć walkę z kosmitami, każda przeżywana od nowa bitwa staje się kolejną okazją do znalezienia sposobu na ostateczne unicestwienie najeźdźców z kosmosu i ocalenie Ziemi.

Masz ochotę na romantyczny wieczór filmowy, ale jeszcze nie masz swojej drugiej połóweczki? Na co czekasz? Zarejestruj się na portalu randkowym i znajdź kogoś z swojej okolicy – z Krakowa, Szczecina, Opola, czy Wrocławia.

Źródła:

http://www.filmweb.pl

[nk]

Udostępnij ten artykuł na: