Strona Główna

Ankieta randkowa

Fotorandka

Lifestyle magazyn

Zarejestruj się teraz

Walcz i nie poddawaj się…

28.marzec 2018
Walcz i nie poddawaj się…

Wszystko idzie jak po maśle, ale może mogło by być jeszcze lepiej? Mamy dla was przygotowanych kilka rad, jak w prosty sposób ulepszyć każdy związek. To naprawdę nie jest żadna filozofia. Chcesz się o tym przekonać? Czytaj dalej!

Śpij!

To nie są żarty, sen to doskonały sposób na poprawę sytuacji w związku. Dlatego nie powinniście traktować łóżka tylko jako miejsca na przyjemności, musicie się przecież też wysypiać. Niewystarczająca ilość snu może wywoływać złość, wybuchy gniewu, zły nastrój i powodować obniżenie poziomu cukru we krwi. Niski poziom cukru we krwi ma negatywny wpływ na umiejętność samokontroli. Samokontrola jest niezwykle ważnym elementem każdego związku. Osoby, które swoje zachowanie mają pod kontrolą, rozwiązują problemy z partnerem konstruktywniej. Czym lepiej potrafią partnerzy nad sobą panować, tym lepsza będzie ich relacja. Zatem jak widać, najlepsze, co możesz dla swojego związku zrobić to porządnie się wyspać. Proste, prawda?

Jedz!

Tak, naprawdę zalecamy Ci się najeść, aby Twój związek był szczęśliwszy. Najnowsze badania wykazują, że ścisłe diety mają negatywny wpływ na jakość związku. I ma to sens. Głód, tak samo jak niedobór snu, wywołuje negatywny nastrój. Przez to, wybuch kłótni staje się bardziej prawdopodobny. Zapisz więc sobie gdzieś wielkimi literami : Przez żołądek do lepszego związku!

Mów "ja"...

Psycholodzy wciąż powtarzają jak ważne jest „posiadać” swoje uczucia. W praktyce oznacza to, że zawsze, kiedy tylko jest to możliwe, powinieneś używać słowa „ja” a nie „ty”. Mówić o swoich uczuciach, nie o zachowaniu tego drugiego. Zamiast powstarzać: „ty ciągle przychodzisz późno do domu”, powiedz: „brakuje mi cię, kiedy przychodzisz późno do domu.” Krytyka wyrażona w ten sposób jest bardziej akceptowalna i istnieje większe prawdopodobieństwo, że zostanie wysłuchana. Co prawda jego zachowanie jest przyczyną Twoich negatywnych uczuć, ale tym sposobem nie czynisz mu wyrzutów wprost, po prostu informujesz go o skutkach jego poczynań.

Mówienie o sobie w pierwszej osobie to wyjątkowo efektywny sposób komunikacji. Bierzesz na siebie odpowiedzialność za swoje uczucia i poglądy, umożliwi Ci to lepsze porozumenie z partnerem.

popraw swój związek

Staraj się!

Podczas gdy niektóre zachowania pomagają budować szczęśliwy związek, inne wpływają raczej na jego niekorzyść. Kiedy oboje milczycie, kłócicie się albo pracujecie ponad miarę, nie wyniknie z tego nic dobrego, ale całowanie, śmiech i komunikacja to już zupełnie coś innego. To logiczne, prawda? Istnieje sześć rodzajów zachowań, które najbardziej nadają się do „zapewniania zadowolenia, sympatii, miłości i oddaności”. Popracuj nad nimi a zobaczysz efekty. O jakich zachowaniach mowa?

Pozytywne podejście

Bądźcie szczęśliwi, kiedy jesteście razem.

Wyrozumiałość

Naucz się słuchać, odpuszczać i przepraszać. Bez tego ani rusz.

Poczucie pewności

Rozmawiajcie o przyszłości, wyznawajcie sobie miłość.

Dzielenie się

Dziel się swoimi uczuciami.

Otwartość

Powiedz partnerowi o swoich potrzebach i pragnieniach.

Podział pracy

Podzielcie równo pomiędzy sobą obowiązki domowe.

Dziękuj...

Jeżeli zastanowisz się nad tym, ile tego dla siebie nawzajem robicie, zauważysz, że być może czasami zapomnisz podziękować. Nie zostawiaj podziękowań tylko na szczególne okazje. Doceniaj również te drobne gesty Twojego partnera.

Jeżeli jednak waszego związku nie udało się uratować i zostałeś sam – nie załamuj się! Zacznij od nowa i poznaj kogoś z Warszawy, Katowic, Olsztyna lub Rzeszowa.

[ivi]

Udostępnij ten artykuł na: