Strona Główna

Ankieta randkowa

Fotorandka

Lifestyle magazyn

Zarejestruj się teraz

W miłości nie wybijaj klina klinem

18.listopad 2020
W miłości nie wybijaj klina klinem

Kiedy człowiek jest gotowy na nowy związek? Każdy ma swoje wyobrażenie o tym, jak powinien wyglądać i zachowywać się idealny partner. Jak jednak powrzechnie wiadomo, nikt nie jest idealny, są wady, które jesteśmy w stanie zakceptować, ale są i takie, których nie możemy znieść. Wtedy następuje rozstanie. Droga do prawdziwej miłości nie jest usłana różami, a nawet jeżeli byliśmy zdecydowani odejśc od partnera, może się okazać, że nie tak łatwo uporamy się z rozstaniem.

Dlaczego tak trudno jest odejść?

Wszystko jest w Twojej głowie. Tam właśnie snujemy swoje wyobrażenia dotyczące potencjalnego partnera. Niestety, często głowa pragnie czegoś zupełnie innego niż serce. Emocje kształtują się w mózgu. Wystarczy zaledwie siedemdziesięcio-procentowa zgodność, aby do mózgu dotarł impuls, że spotkałeś tego idealnego partnera.

Trudno się rozstać

Tak, jest bardzo skomplikowane. Przede wszystkim dlatego, że nie potrafisz rozpoznać szargającymi Tobą emocjami i uczuciami. Umysł prowadzi wojnę z sercem. Kiedy próbujesz napisać wszystkie „za i przeciw”, nie możesz być obiektywny, ponieważ wszystko jest uzależnione od Twojego aktualnego nastroju. Każdy związek jest pewnego rodzaju uzależnieniem. Wciąż jesteś uzależniony od czegoś, co stało się dla Ciebie stereotypem, choć jednocześnie możesz to nienawidzieć. Pamiętaj jednak, że uzależnienie, nie może stać Ci na drodze w poznaniu prawdziwej miłości. Kiedyś musisz się w końcu wyleczyć.

Dlaczego nie zaczynać związku z osobą, która jest tuż po rozstaniu?

Nierozwiązane sprawy i tlące się gdzieś jeszcze w środku namiastki uczucia mogą mieć wielki wpływ na poznawanie potencjalnych nowych partnerów. Na co uważać?

Niezrównoważone emocje

Jeżeli jeszcze nie uporał się z rozstaniem i nie dał sobie wystarczająco dużo czasu, jego emocje pozostaną w stanie totalnego chaosu. Raz będzie Cie kochać, a kiedy indziej zaś nie będzie tego tak całkowicie pewnien. Możliwe też, że będzie się bać i nie przyzna się do szargających nim emocji. Prawdopodobnie chce wstąpić do nowego związku tylko po to, aby nie był sam. Jeżeli tak jest, możesz być pewnien, że zakochasz się w człowieku, który tak naprawdę duchem jest zupełnie kimś innym. Pokochasz tylko jakąś jego część, pozę, którą w danej chwili przybrał.

Nie bądź na każde zawołanie

To również może być powód, dla którego szuka nowego partnera. Nie chce być sam, potrzebuje zaspokoić gdzieś swoje potrzeby. W pierwszej chwili być może tego nie poznasz, możliwe, że nawet on nie będzie sobie z tego zdawać sprawy, kiedy jednak poczujesz, że coś jest nie tak, nie bój się z nim o tym szczerze porozmawiać. Zastanów się, jak powinien wyglądać związek, w którym będziesz szczęśliwy i czy ten aktualny jest bliski, czy daleki od ideału.

Daj partnerowi czas

Dopóki nie rozwiąże wszystkich swoich spraw z przeszłości i nie zamknie za sobą na dobre niektórych rozdziałów, nie będzie w stanie stwierdzić, czego tak naprawdę oczekuje od potencjalnego nowego związku i partnera. Będzie was wciąż porównywać, kto był w czymś lepszy, kto gorszy, a co się z tym wiąże, będzie ciągle nieobecny myślami. Jeżeli zatem chcesz kogoś, dla kogo będziesz od początku tym jednym, jedynym najlepszym partnerem i wyborem, daj mu czas na otrząśnięcie się po tym wszystkim, albo od razu zacznij szukać kogoś innego. Nie koniecznie opłaca się utrzymywać za wszelką cenę taki związek, tym bardziej, że istnieje ryzyko powrotu do poprzedniego partnera.

Związek za związek

Nie szukaj nowego partnera tylko po to, abyś nie był sam i pozbył się bólu i smutku po poprzednim związku. Tak to nie działa. Nigdy też nie prowadzi to do niczego dobrego. Będziesz trapić siebie a przy okazji również nowego, niczemu niewinnego partnera. Uporaj się z wszystkim sam, lub z pomocą rodziny i znajomych. Jak wspominaliśmy na początku „czym się strułeś, tym się lecz” w tym przypadku jest złym rozwiązaniem. Znajdź sobie nowe hobby, ustabilizuj swoje życie i jeśli jest taka potrzeba, również sytuację finansową, jeszcze zanim rozpoczniesz nowy związek.

Z rozstaniem musisz się po prostu uporać sam, nie warto zaczynać nowego związku dopóki nie wyleczysz się z poprzedniego. Ranisz tym nie tylko siebie, ale też nowego partnera. Jeżeli masz z byłym partnerem dzieci, oczywiste jest, że nie możecie całkowicie stracić ze sobą kontaktu. Związki, które powstają tuż po rozstaniu są bardzo kruche i nietrwałe.

Jeżeli wiesz już, że uporałeś/łaś się z wszystkimi demonami przeszłości i jesteś gotowy/a na nowy związek, spróbuj szczęścia na naszym online portalu randkowymRejestracja jest całkowicie DARMOWA!

[Lil]

Udostępnij ten artykuł na: