Strona Główna

Ankieta randkowa

Fotorandka

Lifestyle magazyn

Zarejestruj się teraz

Uśmiech gwarancją sukcesu w miłości

30.sierpień 2019
Uśmiech gwarancją sukcesu w miłości

Zastanawiałeś się kiedyś nad tym, jak działasz na swoje otoczenie, oraz na to, kto zechce poznać cię bliżej? Pozytywnie nastawione osoby mają więcej możliwości.

Zwykły, choć w efekcie niezwykły uśmiech, wrodzone poczucie humoru i śmiech to rzeczy, które często lekceważymy a przecież ich obecność w kontaktach z innymi ma wielkie znaczenie. Każdy z nas w ciągu dnia natrafi na cos, co wywoła uśmiech na naszej twarzy. Istnieje ścisły związek pomiędzy uśmiechem i atrakcyjnością. Jest to niepozorna, choć niezawodna metoda jak kogoś sobą zainteresować. Wiesz dlaczego jeszcze uśmiech jest tak ważny? Świadczy o tym, że jesteś wesoły, w dobrym nastroju i bez zmartwień. Człowiek, który będzie sprawiał wrażenie zadowolonego z życia ma o wiele większe szanse na poznanie kogoś nowego, niż ten, który ciągle płacze z byle powodu. Uśmiech jest też bardzo zdrowy, obniża ciśnienie krwi i wzmacnia system odpornościowy.

Uśmiech

Aby się uśmiechnąć musisz uruchomić 12 mięśni odpowiedzialnych za mimikę twarzy, zaś kiedy jesteś zdenerwowany lub smutnych uruchomi się ich aż 113. Kiedy uśmiechasz się do kogoś, dajesz mu niewerbalny sygnał, że Ci się podoba, że go lubisz i dobrze czujesz się w jego towarzystwie. Nawet najmniejszy uśmiech może wpłynąć na poprawę samopoczucia osoby, która na codzień nie jest zbyt pewna siebie. W tej chwili bowiem będzie się czuć wyjątkowo. Uśmiechaj się do ludzi wokół siebie. Uśmiech został stworzony po to, aby sprawiać radość.

Uśmiech ważnym składnikiem komunikacji

Podstawowym składnikiem komunikacji nie jest to, o czym w danej chwili mówisz, ale to jaką masz przy tym minę. Nieodłączną częścią komunikacji niewerbalnej jest mimika twarzy. Świadome wykorzystywanie komunikacji niewerbalnej może mieć bardzo pozytywny wpływ na Twoje kontakty towarzystkie. Uśmiech jest tym, dzięki czemu możesz osiągnąć to, czego pragniesz. Pamiętaj, że nawet podczas rozmowy telefonicznej można łatwo rozpoznać, czy człowiek po drugiej stronie się uśmiecha, czy nie.

Uśmiech uśmiechowi nie równy

Jak poznam, że uśmiech jest szczery? Wokół oczu pojawią się delikatne zmarszczki mimiczne. To oczywiste, że czasem uśmiech może byś słabszy, ale ten prawdziwy, szczery uśmiech poznasz bez problemu. Szczery uśmiech rozjaśnia całą twarz. Stań przed lustrem i przypomnij sobie jakąś śmieszną sytuację a sam się o tym przekonasz. Widzisz już tę różnicę? Wymuszony uśmiech często jest fałszywy.

Uśmiech w związku

Uśmiech, którym możemy podzielić się z naszą drugą połówką wpływa pozytywnie na nasz związek. Nawet odrobina dobrego humoru może pomóc w rozwiązaniu konfliktu. Nie na darmo też mówi się, że „Oczy są zwierciadłem duszy.” ponieważ to własnie oczy przy szczerym uśmiechu potrafią się błyszczeć niczym gwiazdy na niebie. Związek, w którym brakuje uśmiechu, nie ma przyszlości.

Jak należy flirtować?

Miły, lub wręcz zalotny uśmiech na twarzy kobiety można odbierać jako oznakę zainteresowania. A jeżeli uśmiechowi towarzyszy długie spojrzenie prosto w oczy, sprawa jest przesądzona. Flirt to gra, w której temu drugiemu dajesz do zrozumienia, że Ci się podoba i że jesteś nim zainteresowany. Jeżeli chcesz wiedzieć, czy on/ona myśli o tym samym, poznasz to właśnie dzięki uśmiechowi. Flirtowanie jest przyjemne i potrafi podnieść poczucie własnej wartości. Nie musisz nic mówić, wystarczy, że będziesz się uśmiechać i komunikować niewerbalnie. Ważny jest między innymi kontakt wzrokowy. Zazwyczaj to kobiety rozpoczynają flirt.

Jak poznać, że ze mną flirtuje?

  • Bawi się włosami.
  • Zacznie poprawiać ubranie.
  • Poprawi swoją postawę.
  • Stara się nawiązać, lub utrzymuje kontakt wzrokowy.
  • Dotyka swojej twarzy.

Uśmiech nic nie kosztuje, a pocieszy nie tylko Ciebie, ale też wszystkich wokół. Dlatego chodź ulicami WrocławiaKrakowaKatowicPoznaniaGdańska, uśmiechaj się i zapoznawaj.

Pamiętaj też, że „Uśmiech jest najprawdziwszym, kiedy jednocześnie uśmiechają się oczy.” (J.Twardowski).

[ivi]

Udostępnij ten artykuł na: