Strona Główna

Ankieta randkowa

Fotorandka

Lifestyle magazyn

Zarejestruj się teraz

Udane życie miłosne i... zawodowe? Tak!

3.październik 2018
Udane życie miłosne i... zawodowe? Tak!

Wstajesz rano i przeraża cię myśl o pójściu do pracy? Nie czujesz się tam ani spełniony, ani szczęśliwy? Jesteś zdziwiony, że w pracy również można czuć się szczęśliwym? Bez obaw, dzisiaj podpowiemy ci, jak znaleźć pracę życia.

W pracy spędzamy średnio 8 godzin dziennie, czyli 40 godzin tygodniowo, a to nam daje 1920 godzin rocznie. Jeżeli zatem codziennie rano musisz zmuszać się do wstania i pójścia do pracy, możesz zapomnieć o czymś takim jak „radość z życia”. Po prostu zawsze będzie ci czegoś brakowało. Najlepszym rozwiązaniem jest znalezienie zajęcia, które będzie miało dla nas sens, będzie nas jednoczeście ciekawiło i sprawiało nam radość. Innymi słowy – znalezienie pracy życia.

Jak to zrobić?

Przygotowaliśmy dla ciebie kilka pytań i trików, które pomogą ci w odkryciu wymarzonego zawodu. Od czego zaczynamy?

Krok 1: Poznaj siebie

Kiedy mówimy o szukaniu pracy, większość z nas od razu wyobraża sobie siebie przeglądającego oferty pracy i wysyłającego CV. To tak, jakby uruchomić piekarnik jeszcze zanim kupiliśmy produkty do zrobienia ciasta. Zaczynamy od końca. Powiniśmy zacząć od poznania samego siebie i swoich potrzeb. Zastanów się nad swoimi pasjami i talentami i postaraj się je jakoś wykorzystać. Zastanów się:

  • jaki styl życia chcesz prowadzić?
  • ile godzin dziennie/tygodniowo chcesz pracować?
  • ile czasu chcesz spędzać z rodziną i przyjaciółmi?
  • jaki powinien być tryb twojej pracy?
  • wolisz siedzieć w domu/biurze czy podróżować?
  • znasz kogoś w swoim otoczeniu, kto żyje tak, jak byś sobie to wyobrażał?

Odpowiadając na te pytania zrobisz pierwszy krok w kierunku swojej wymarzonej pracy i wyśnionego stylu życia.

Krok 2: Z jakiej pracy czerpałbyś radość?

Kiedy praca, którą wykonujemy nie ma dla nas żadnej wartości i nie widzimy w niej sensu, szybko dopadnie nas syndrom wypalenia. To samo dotyczy czerpania radości z własnego zawodu. Bez radości z pracy, nie ma radości z życia. Człowiek musi zadbać o swoje potrzeby i odczucia. To, co robimy w pracy powinno dla nas być źródłem przyjemnych i motywujących nas do dalszego działania emocji, a nie ciągłym trudem. Teraz znów zastanów się i odpowiedz na następujące pytania:

  • czy aktualna praca sprawia ci radość?
  • czy zadania, które wykonujesz w pracy motywują cię czy dołują?
  • które zadania sprawiają ci największą radość?

Krok 3: Wybierz zajęcie, które cię ciekawi

Warto jest znaleźć zajęcie, które wciąż będzie nas zaskakiwać, na temat którego wciąż sami będziemy szukali nowych informacji. Pamiętaj, że zawsze coś, co robimy z pasą, robimy najlepiej na świecie.

Krok 4: Jaki masz talent?

Zastanawisz się, co takiego mógłbyś robić? Pomyśl o swoich doświadczeniach i dostosuj je do potrzeb zawodowych. Dlaczego teraz tak bardzo stały się blogi parentingowe? Ponieważ matki które mają odpowiednie doświadczenie, postanowiły podzielić się nim z matkami zaczynającymi swoją przygodę z macierzyństwem. Zastanów, czym się interesujesz i czy poszerzasz swoją wiedzę na ten temat a następniej spróbuj na tej podstawie znaleźć dla siebie odpowiednie zajęcie.

Wiesz już jak ulepszyć swoje życie zawodowe? Zadbaj również o to miłosne rejestrując się ZA DARMO na naszym portalu randkowym.

[Lil]

Udostępnij ten artykuł na: