Strona Główna

Ankieta randkowa

Fotorandka

Lifestyle magazyn

Zarejestruj się teraz

Trenuj swój szósty zmysł!

1.kwiecień 2019
Trenuj swój szósty zmysł!

Często to ona właśnie decyduje o naszych wyborach, zdajemy się na nią i wierzymy jej. O kim mowa? Oczwyście o intuicji, czyli naszym wrodzonym szóstym zmyśle, który z pomocą odpowiedniego treningu może stać się sposobem do lepszego zrozumienia świata.

Z intuicji korzystamy codziennie, choć często wcale nie zdajemy sobie z tego sprawy. Zastanów się jednak, co podkusiło cię do kupna właśnie tych butów? Co sprawiło, że zdecydowałeś się kupić mieszkanie, czy pojechać na wakacje do dawno niewidzianej kuzynki? Intuicja jest również odpowiedzialna za zaufanie (lub też jego brak) w stosunku do nowopoznanych ludzi. Powiedzmy sobie szczerze, czasem zdarzy się jej zwieść nas na manowce, ale najczęściej, wbrew zdrowemu rozsądkowi, to właśnie ona okazuje się być naszym najlepszym doradcą.

Skąd się bierze?

Przeczucie rodzi się w pamięci długotrwałej, tam zapisują się wszystkie nasze życiowe doświadczenia. Jest niczym wielki magazyn, z którego świadomie korzystamy tylko w niewielkim stopniu, za to nieświadomie nieustannie czerpiemy z jego zapasów. Wydaje nam się, że wiele rzeczy robimy automatycznie, w rzeczywistości jednak to nasz mózg za nas ciągle analizuje wszelkie za i przeciw dokonując tych najlepszych w swym przekonaniu decyzji. Czy można sprawić, aby nieświadome podejmowanie decyzji przez nasz mózg stało się jeszcze trafniejsze? Tak!

Jak trenować intuicję?

Nikt nie staje się mistrzem w jakieś dzidzinie tak po prostu. Wszystko zawsze wymaga odpowiedniego treningu i praktyki. Jak to osiągnąć w przypadku intuicji?

 Przede wszystkim nie unikaj trudnych stuacji za wszelką cenę. Człowiek uczy się na błędach. Kiedy raz zmierzysz się ze swoim lękiem, następnym razem będziesz już wiedzieć, jak sobie z nim poradzić. Im częściej będziesz stawiany w trudnych sytuacjach, tym więcej informacji zyska twoja pamięć długotrwała. Dzięki temu, intuicyjne następnym razem zachowasz się odpowiednio do sytuacji.

 Ucz się i czerp inspirację od innych. Kiedy ktoś bardziej doświadczony chce się z tobą podzielić informacjami, lub poradzić ci – zawsze go posłuchaj. Jeżeli będziesz słuchać uważnie, to ta nieświadomie zakodowana informacja może okazać się na wagę złota w tej najmniej oczekiwanej chwili. Warto więc uczyć się nie tylko na swoich, ale również na cudzych błędach.

 Trenuj swoją intuicję także podczas zwykłych zakupów. Pozwól swojej podświadomości doradzić sobie z zakupem np. nowej sukienki, później oceń, czy była to dobra decyzja, czy nie. Następnym razem zanim coś kupisz, zastanowisz się dwa razy, albo wręcz przecownie – będziesz wiedzieć, że zawsze kupisz to, co dla ciebie najlepsze.

 Nie daj się jej zwieść w kontaktach z ludźmi. Czujesz się niezręcznie w czyjejś obecności? Zastanów się, co może być tego przyczyną. Być może problem jest w tobie? Możliwe przecież, że dana osoba przypomina ci nielubianą ciocię, czy wrednego sąsiada, ale to wcale nie znaczy, że musi koniecznie być taki sam. Jest to tzw. myślenie steoretypowe, którego należy się jak najszybciej oduczyć. Najczęściej bywa bowiem mylne.

Czasami warto zdać się na intuicję, są jednak sytuacje, w których zdecydowanie lepiej jest posłuchać głosu zdrowego rozsądku. Mowa tutaj np. o kwestiach finansowych. Kiedy kupujesz mieszkanie, musisz brać pod uwagę, nie tylko to, czy dobrze się w nim czujesz, ale również to, czy jesteś w stanie spłacać tak wysoki kredyt.

Korzystaj ze swojego szóstego zmysłu mądrze i trenuj go tak, aby zawsze był ci pomocny. Skoro już trafiłeś na nasz portal randkowy, zdaj się na swoją intuicjęzarejestruj się ZA DARMO już teraz! Być może z pomocą naszej naukowej ankiety randkowej uda ci się poznać partnera/ partnerkę swych snów!

[ivi]

Udostępnij ten artykuł na: