Strona Główna

Ankieta randkowa

Fotorandka

Lifestyle magazyn

Zarejestruj się teraz

Trendy 21. wieku

16.styczeń 2017
Trendy 21. wieku

Sztuczne paznokcie, rzęsy, przedłużane włosy, silikon... Czy nie zamieniamy się powoli w sztucznych ludzi? Przygotowaliśmy listę najokropniejszych trendów, które kobiety dosłownie - pokochały. Jak na coś takiego mają reagować mężczyźni?

Zazwyczaj nowe trendy powstają wtedy, kiedy kobiety mają nieokiełznaną chęć ich wypróbowania. Skoro miała to już sąsiadka, dlaczego ja bym nie mogła? Oczywiście są też takie, które są po prostu ciekawe i z ciekawości chcą spróbować czegoś nowego. Czy naprawdę musimy ślepo podążać za nowymi trendami modowymi? A jakie zdanie na ten temat mają Panowie?

Sztuczne rzęsy

W większych i mniejszych miastach możemy spotkać wiele kobiet, które pochłonął ten trend bezpowrotnie. Większość z nich uważa to za udogodnienie, ponieważ nie muszą kupować tuszu do rzęs, a co więcej rzęsy uzyskują dzięki temu o wiele większą objętość, niż by im mógł zapewnić nawet ten najlepszy tusz. Istnieją różne metody przedłużania rzęs, najpopolarniejsza jest metoda 1:1, polegająca na doklejeniu jednej rzęsy jedwabnej (sztucznej) do rzęsy naturalnej. Później są tu takie sposoby jak przyklejanie dwóch sztucznych rzęs do jednej naturalnej (metoda 2:1), lub zapewniające najlepszy efekt – przyklejenie trzech sztucznych rzęs z futra norki (te są najlżejsze) do jednej naturalnej (metoda 3:1).

Jak je przykleić?

Najpierw umówimy się na termin do dobrej kosmetyczki, która przeszła odpowiednie szkolenie i ma doświadczenie potwierdzone gronem zadowolonych klientek. Niektóre kosmetyczki za swoje umiejętności w tej dziedzinie karzą sobie płacić niewyobrażalnie wysokie kwoty, a efekt wcale nie musi być zadowalający. Po wejściu do salonu, położymy się na fotelu, na którym będziemy leżeć od półtorej godziny do dwóch i pół godziny z zamkniętymi oczami. Zaleca się przyjść bez makijażu, najlepiej na 24 godziny po ostatnim użyciu tuszu do rzęs. Po przyklejeniu sztucznych rzęs, będziemy musiały od razu umówić się na kolejny termin, ponieważ należy je uzupełniać. Po dwóch lub trzech tygodniach jest to konieczne, ponieważ rzęsy zaczną nam same odpadać. Jeśli mimo przyklejenia sztucznych rzęs nadal chcesz używać tuszu, powinnaś wybrać specjalnie do tego przeznaczony. Nie wolno przemywać oczu wodą, używać zalotki a w żadnym wypadku – zdejmować ich samemu. Długość rzęs zależy tylko od Ciebie, możesz też wybierać do nich różne dodatki, na przykład: małe kamyczki. Uważaj jednak, ponieważ nie zawsze wszystko przebiega bezproblemowo. Czesto pojawiają się różne reakcje alergiczne na klej, który jest niezbędny do aplikacji rzęs.

Sztuczne paznokcie

Ten trend trwa już od dłuższego czasu. Niektóre panie jednak nie zgodzą się z tym, że czym dłuższe, bardziej błyszczące i kolorowe paznokcie, tym lepiej. Dodatkowo sztuczne paznokcie to prawdziwy raj dla grzybów. Pojawiają się też różne deformacje łożyska paznokcia. Sztuczne paznokcie mogą być akrylowe albo żelowe. Ich przyklejenie trwa w zależności od zdolności oraz stopnia zaawansownia manikurzystki, może to być półtorej godziny, ale równie dobrze nawet trzy.

Jak je przykleić?

Najpierw należy naturalne paznokcie delikatnie spiłować, następnie przylepia się sztuczne (tzw. tipsy), które również należy spiłować, aby zmniejszyć widoczne przejście z naturalnego na szucznego paznokcia. Kolejnym krokiem jest aplikacja akrylu lub żelu w kilku warstwach. Tipsy należy uzupełniach już po przynajmniej trzech dniach. Po jakimś czasie Twoje naturalne paznokcie odrosną i będą utrwalane jedynie żelem.

trendy 21. wieku

Sztuczne włosy

Również bardzo popularny trend. To zrozumiałe, że pokochały go kobiety, których natura nie obdarzyła bujną czupryną. Naprawdę wiele kobiet cierpi z tego powodu. Włosy są przecież symbolem kobiecości. Można je związywać, pleść, przedłużać i zagęszczać. Ten zabieg jest o wiele droższy od tych które przed chwilką opisywaliśmy, zwłaszcza jeśli oddamy się w ręce prawdziwego profesjonalisty. Zdecydowanie nie opłaca się oszczędzać przy wyborze włosów. Jeśli jesteś zdecydowana na ten zabieg, bądź rozważna, nie chcesz chyba aby Twój partner wystraszył się, kiedy będzie Cie gładzić po włosach. Niektóre kobiety wyglądają o wiele lepiej w krótkich włosach niż w długich i to jeszcze zupełnie innego etnicznego pochodzenia niż jej własne.

Podróbki markowych produktów

Nie tylko kobiety, ale i mężczyźni w dzisiejszych czasach pragną posiadać w swojej garderobie „prawdziwe” markowe rzeczy, w przeciwnym wypadku czują się gorsi i niemodni. Paradoksalnie, popularne stało się zamawianie rzeczy z Chin, gdzie podróbki markowych rzeczy kosztują zaledwie kilka złotych. Oczywiście nikt nie powiedział, że to, co przyjdzie do nas z Bliskiego Wschodu, nie narobi nam jeszcze większego wstydu. Materiał jest kiepskiej jakości i zazwyczaj ma specyficzny zapach. Dodatkowo znane loga są czesto przerobione. Zatem jeśli nie masz sprawdzonego źródła, lepiej jest oszczędzić sobie ewentualnego wstydu. Jeśli chcesz mieć coś firmowego, uzbieraj na to pieniądze i kup sobie oryginał, nie podróbkę. Przecież nie musi to być rzecz za tysiąc złotych, wystarczy jakiś drobiazg, który będzie Cię godnie reprezentować.

Makijaż permanentny (twały)

Wytatuowane brwi, lub kreska wokół ust. Kolejny nienaturalnie wyglądający trend. Makijaż permanentny możemy porównać z tatuażem i może się stać, że z biegiem czasu pozostawi na Twojej skórze niezbyt ładne plamy. Oczywiście, jeśli kobieta czuje się neatrakcyjna z powodu mało wyraźnych oczu lub brzydkich brwi, ta metoda może okazać się dla niej zbawieniem, aczkolwiek warto pamiętać, że ten zabieg, tak jak i te wcześniejsze, trzeba będzie ponowić.

Silikony

Jeszcze jeden dziwny trend. W Polsce sztuczne piersi ma już całkiem sporo kobiet z branży modelingowej. Jednakże w innych krajach takie modelki mają o wiele mniejsze szanse na sukces. Drogie Panie, pamiętajcie, że większość mężczyzn woli naturalne piersi. Wszystko jest dobre z umiarem.

Kolorowe włosy i pasemka

Znów wszystko zależy od tego, kto i gdzie Ci je zrobi. Zdecydowanie odradzamy czerwone lub niebieskie pasemka, zwłaszcza jeśli masz krótkie włosy. Po prostu w pewnym wieku wygląda to dziwnie. To samo dotyczy Pań, które mają już swoje lata i nie chcą przyznać, że się starzeją, dlatego farbują włosy na odblaskowe kolory, albo tworzą na swych głowach przedziwne fryzury, do których dobierają jeszcze dziwniejsze kreacje. Nawet odzyskiwanie swego naturalnego koloru może przynieść efekt odwrotny od zamierzonego. Z biegiem czasu, włosy wysychają od ciągłego farbowania i tracą blask, przez co końcówki mogą wydawać się zniszczone i niezdrowe.

Co na to mężczyźni?

Ich zdanie jest bardzo odmienne, większość jednak jest zgodna co do jednego – kobieta powinna być jak najbardziej naturalna, dotyczy to nie tylko jej zachowania, ale też wyglądu. Bardziej niż doklejaniem sztucznych paznokci, zaimponujesz mężczyźnie dobrze ugotowanym posiłkiem.

Decyzja należy tylko do Ciebie, jeśli chcesz spróbować czegoś nowego i zmienić swój image, z pewnością znajdziesz wielu specjalistów, chociażby w samej stolicy, lub innych większych miastach takich jak Katowice, czy Kraków.

[kač]

Udostępnij ten artykuł na: