Strona Główna

Ankieta randkowa

Fotorandka

Lifestyle magazyn

Zarejestruj się teraz

Tego nie rób na portalach społecznościowych, narobisz sobie obciachu!

9.sierpień 2017
Tego nie rób na portalach społecznościowych, narobisz sobie obciachu!

Portale społecznościowe to miejsce, na które może się dostać dosłownie każdy. Miejsce, gdzie możesz się zaprezentować w dobrym, ale i w złym świetle. Jest to też miejsce, gdzie możesz narobić sobie wstydu. Czego w takim razie lepiej jest unikać?

Czy wiesz o tym, że na podstawie Twojego zachowania na portalach społecznościowych człowiek może wyrobić sobie opinię na Twój temat? Każdy z nas na pewno ma wśród swoich znajomych na Facebooku, czy innym portalu, taką osobę, którą najchętniej by usunął. Nie musiałby wtedy oglądać tych wszystkich zdjęć, ani czytać tych beznadziejnych cytatów, które dodaje a które chcesz tego, lub nie, pojawią się na Twoim ekranie jak tylko się zalogujesz. A może to Ty jesteś tym człowiekiem, który zaśmieca timeline swoim znajomym? Co jest już uważane za obciach i za co powinien się człowiek na takich miejscach wstydzić?

Ciągłe zmiany statusów

W związku, wolny, w skomplikowanym związku i inne. Myślisz, że to Twoich znajomych tak bardzo interesuje? I czy naprawdę ma to sens tak od razu chwalić się kilkudniowym związkiem przed wszystkimi? Być może nic z tego nie wyjdzie i co potem? Zrobisz z siebie głupca. Co innego jeżeli chcecie pochwalić się zawarciem związku małżeńskiego, wtedy możesz zmienić swój status na: w związku.

Miliony zdjęć każdego dnia

Portale społecznościowe istnieją po to, abyś mógł dzielić się swoimi przyeżyciami z innymi, ale wszystko jest dobre z umiarem. Byłeś na cudownych wakacjach i chcesz się pochwalić? Jasne, czemu nie, ale kto będzie na tyle cierpliwy i przejrzy wszystkich 800 zdjęć? Uwierz nam, że takich wytrwalców znajdzie się bardzo mało. Chcesz dodać zdjęcia z urlopu, dokonaj selekcji i wybierz tylko kilka, maksymalnie cztery lub pięć najlepszych. Idealnym rozwiązaniem może okazać się też stworzenie kolażu w programie do obróbki zdjęć. W ten sposób będziesz mógł zamieścić więcej zdjęć w mniejszych ilościach naraz.

Nie komentuj

Kiedy jakiś Twój znajomy doda zdjęcie np. ze złamaną nogą, albo ze szpitala, nie komentuj jej. Napisz mu normalną wiadomość. Nie bądź jednym z tych, którzy zaczną pisać rzeczy takie jak: „O rany boskie, co Ci się stało?” albo życzenia: „Szybkego powrotu do zdrowia.” Przecież nie robisz tego na pokaz, prawda?

Statusy typu: ale upał

Wszyscy wiemy jak jest na zewnątrz a i tak wszyscy muszą to komentować w statusach. W lecie jest upał, w zimie zima i sypie śnieg. To żadne wielkie odkrycie, każdy może popatrzeć przez okno i przekonać się sam jeśli będzie mieć ochotę.

jak nie narobić sobie obciachu

Zdjęcia dzieci

Codziennie dodajesz kilkanaście zdjęć Twoich dzieci: jak śpią, jak jedzą, jak siedzą na nocniku... Dzieci to Twoja duma i radość i chcesz żeby wszyscy wiedzieli jak są słodkie, mądre, zdolne i piękne, ale pamiętaj, że tak jak w każdym innym przypadku i tutaj obowiązuje zasada: wszystko z umiarem. Pamiętaj też, aby nie umieszczać nagich, ani półnagich zdjęć swych pociech. Nigdy przecieżnie wiadomo gdzie mogą wylądować zdjęcia umieszczone w sieci. Dodając zdjęcia dzieci możesz również sprawić przykrość swoim znajomym, którzy dopiero starają się o dziecko, albo którzy nie mogą go mieć. Jedno zdjęcie Twojego potomka na jakiś czas powinno wystarczyć. Nie rób sobie obciachu i zdjęcia na portalach społecznościowych umieszczaj z głową. Jeśli koniecznie chcesz zamieścić większą ilość zdjęć, wykorzystaj wspomnianą już przez nas opcję stworzenia kolażu.

Wyznania miłosne i zdjęcia podarunków

To cudownie, że znalazłeś miłość swojego życia, ale nie musisz swoimi uczuciami dzielić się na portalach społecznościowych. Nie lepiej powiedzieć to swojej ukochanej/ukochanemu prosto w oczy, podczas romantycznej kolacji? Komentarze pod zdjęciami typu: „Moja!/Mój!” „Kocham Cie mój skarbie jedyny na świecie!”, są naprawdę poniżające. To samo dotyczy ewentualnych prezentów. To naprawdę super, że Twój partner dał Ci kwiaty, ale musisz od razu robić im zdjęcie i zamieszczać na profilu? Ile kobiet tego samego dnia też dostało prezent, ale nie musiało chwalić się nim przed całym światem. Swoje życie prywatne, zostawcie lepiej dla siebie. Przecież nie dajecie sobie prezentów i nie całujecie się „pod publiczkę”, czyż nie?

Zwracaj uwagę na ortografię

Jeżeli chcesz dodać coś, co przeczytają wszyscy Twoi znajomi, lepiej sprawdź poprawność tekstu wklejając go np. do Wordu. Nie rób sobie obciachu, w końcu podstawy gramatyki powinien znać każdy.

Należy się porządnie zastanowić zanim umieści się coś na swoim profilu. Zadaj sobie pytanie: jakie to może mieć skutki? Czy naprawdę jest to aż tak interesujące? Czy jestem pewnien/pewna, że warto? Chcę się tym podzielić ze wszystkimi? A jeżeli brakuje Ci kogoś, z kim mógłbyś/mogłabyś tworzyć wspaniałe wspomnienia, rozejrzyj się tutaj, na naszym portalu randkowym na pewno znajdziesz kogoś z Warszawy, Gdańska, Katowic, czy Krakowa, kto chętnie spędzi z Tobą czas.

[kač]

Udostępnij ten artykuł na: