Strona Główna

Ankieta randkowa

Fotorandka

Lifestyle magazyn

Zarejestruj się teraz

Jak spędzić czas w święta?

3.grudzień 2014
Jak spędzić czas w święta?

Tegoroczna pierwsza niedziela Adwentu była bezśnieżna, prawdopodobnie nie będzie również padać w górach. Jesteśmy już przyzwyczajeni do tego, że zima nie zawsze musi do nas przyjść o czasie, ale to nie powód, aby nie wykorzystać wolnego świątecznego czasu, by cieszyć się i odpocząć.

Pierwsza niedziela adwentowa - powszechnie widać już sprzedawców choinek, dzieci śpiewają kolędy, a dorośli stoją w kolejce do kościoła.

Jak Polacy spędzają święta?

Już tradycją jest, że Polacy wybierają się na świąteczne zakupy i małe sklepiki już się przyozdabiają na święta. Jak powszechnie wiadomo trzeba przygotować się do Świąt Bożego Narodzenia - zakupić potrzebne produkty spożywcze - barszcz, ryba, a także co ważniejsze, rozglądamy się za zakupem choinki i ozdób świątecznych.

Cieszymy się ze świąt - jest to czas do spędzenia czasu z bliskimi, w rodzinnej atmosferze przy wigilijnym stole.

Aktywny wypoczynek w Święta i Przed świętami

W trakcie przygotowywania się do stania w przedświątecznych kolejkach sklepowych, jeśli mieszkamy w Warszawie, możemy wybrać się na Wesoły Spacer po Saskiej Kępie, który rozpocznie się 7 grudnia 2014 o godz. 12:00 przy Rondzie Waszyngtona przy bramie nr 2 ogrodzenia Stadionu Narodowego. 

Łyżwy_Lodowisko

Jeśli wolimy coś bardziej świątecznego, możemy skorzystać ze znanych już w Warszawie, Miejskich Lodowisk. W poprzednich latach przykładowo dostępne było Lodowisko pod Pałacem Kultury. W tym roku możemy je znaleźć zamiast tego na Rynku Starego Miasta. Cena za wstęp na lodowisko różni się od dzielnicy i wacha się od 0zł, aż do 20zł (w tym cena za wypożyczenie łyżew). Lodowiska będą czynne aż do 31 marca 2015. Listę Miejskich Lodowisk czynnych w sezonie 2014/2015 w Warszawie znajdziecie tutaj.

Jeśli natomiast mieszkamy w Poznaniu, z pewnością może nas zainteresować ogólnopolski cykl biegów przełajowych Grand Prix City Trail. Poznańska edycja zawodów odbędzie się, podobnie jak w ubiegłym roku, nad Jeziorem Rusałka. (Więcej info: http://citytrail.pl/)

Bożonarodzeniowe Szopki w Krakowie

Natomiast mieszkańcy Krakowa, mogą skorzystać z corocznego Konkursu Szopek Krakowskich organizowanego przez Muzeum Historyczne Miasta Krakowa, które odbędzie się na Rynku Głównym w pierwszy czwartek grudnia przed południem. Wokół pomnika Adama Mickiewicza zbierają się szopkarze, zgłoszenia przyjmują pracownicy Muzeum. Konkurs Szopek Krakowskich jest otwarty, udział w nim mogą wziąć wszyscy bez względu na wiek czy miejsce zamieszkania. Każdy uczestnik może zgłosić do Konkursu maksymalnie trzy szopki. (Źródło i więcej informacji: http://www.mhk.pl/)

Jarmark Bożonarodzeniowy

Ozdoby_świąteczne

Nie zabraknie również atrakcji w Gdańsku, gdzie mieszkańcy mogą podobnie jak w Warszawie skorzystać z miejskich lodowisk, skosztować wigilijnych smakołyków. Targ Węglowy na trzy tygodnie stanie się najbardziej świątecznym miejscem w Gdańsku. Gdański Jarmark Bożonarodzeniowy, który będzie otwarty od 5 do 23 grudnia jest z pewnością miejscem, które warto odwiedzieć jeszcze przed świętami. Jarmark będzie w te dni dostępny w dni powszednie w godz. 11.00-20.00 | w piątki, soboty, niedziele w godz. 11.00-21.00. (Źródło i więcej informacji: http://bozonarodzeniowy.gda.pl/)

[wlf]

Udostępnij ten artykuł na: