Strona Główna

Ankieta randkowa

Fotorandka

Lifestyle magazyn

Zarejestruj się teraz

Stres – morderca

22.wrzesień 2016
Stres – morderca

Jak pozbyć się stresu?

Nowy rok szkolny już się zaczął, a lato dobiega końca. Mógłbyś jeszcze korzystać z ostatnich pogodnych dni, ale masz zbyt wiele na główie. Ktoś się przeprowadza, rozwiązuje problemy finansowe, a ktoś inny zaczyna nową pracę lub ma problemy w starej. Po prostu masz wszystkiego po dziurki w nosie.

Jedzenie i picie, które pomogą złagodzić stres

Mango

Słodkie mango skrywa w sobie linalool , który pomaga obniżyć poziom stresu w Twoim ciele.

Guma do żucia

Zaskakująco szybki sposób na pozbycie się stresu. Już kilka minut żucia może Ci przynieść ulgę.

Medytuj

Niektórym wystarczy zwykły spacer, innym pomoże medytacja. Znajdź dla siebie ciche i wygodne miejsce, skup się na swoim oddechu, a Twoje obawy powoli zaczną znikać. Usiądź prosto i połóż obie nogi na podłodze. Zamknij oczy. Swoją uwagę przekieruj na powtarzanie – na głos, lub po cichu – „Jestem spokojny”. Połóż jedną rękę na brzuchu i zsynchronizuj swój oddech. Wszystkie nieprzyjemne myśli odrzuć w dal, jakby to były chmury.

Unikaj kofeiny, alkoholu i nikotyny

Jeżeli nie jesteś w stanie całkowicie zrezygnować z kofeiny, alkoholu czy nikotyny, postaraj się je przynajmniej ograniczyć. Kofeina i nikotyna to stymulanty, dlatego zamiast obniżyć powyższają poziom stresu. Alkohol może przyczynić się do pogłębienia depresji, jeśli jest używany w większych ilościach. Dlatego alkohol może Ci bardziej zaszkodzić niż pomóc.

Oddychaj głęboko

Zrób sobie krótką przerwę i skup się na swoim oddechu. Usiądź prosto, zamknij oczy a jedną rękę połóż na brzuchu. Powoli, ale intensywnie wdychaj powietrze nosem, wydechuj ustami..

[kač]

Udostępnij ten artykuł na: