Strona Główna

Ankieta randkowa

Fotorandka

Lifestyle magazyn

Zarejestruj się teraz

Sprawdzone sposoby na kaca

24.sierpień 2020
Sprawdzone sposoby na kaca

Zbliża się ostatni weekend wakacji. To doskonały pretekst do zorganizowania grilla, a przy okazji zakrapianej imprezki. Jak poradzić sobie ze skutkami takiej balangi? Mamy na to kilka sposobów!

Istnieje kilka sprawdzonych sposobów, na pozbycie się kaca. Jeden mądry człowiek powiedział kiedyś, że picie alkoholu „pożycza” dobrą zabawę aż do nasępnego dnia. Ponieważ jeżeli przegniemy z piciem, zabawę na drugi dzień mamy również zapewnioną. Jednakże jest kilka sposobów i trików aby sobie tego zaoszczędzić. Nikt nie posiada cudownego leku, ale krąży kilka rad na zmniejszenie tego okropnego bólu.

Pusty żołądek

Jedna z zasad brzmi, że jeżeli szykujemy się na melanż, nie powinniśmy wyruszać z pustym żołądkiem. Jeśli zjesz coś tłustego to, zdaniem lekarzy, spowolnisz wchłanianie alkoholu do organizmu. Prawdopodobnie dzięki temu unikniemy też porannego bólu głowy.

Pij dużo wody

Zaleca się wypicie przynajmniej 8 szklanek wody dziennie. Ustawiając szklanki z wodą w różnych miejscach w domu wyrobisz w sobie odruch picia. Alkohol pochłania wodę z naszego ciała. Jeżeli alkohol będziesz zapijać wodą, Twoje nerki zaczną szybciej pracować, przez co z pewnością będziesz częściej chodzić do toalety, ale za to obniży to ryzyko bólu głowy, który może przyjść na drugi dzień. Najczęstszą przyczyną kaca jest suchość w ustach i dehydratacja.  

Utrzymuj kondycję

Tak, i picie alkoholu wymaga siły fizycznej i nie mamy tutaj na myśli odporności na alkohol. Ćwicz! Jeśli będziesz dbać o swoje ciało, nie tylko będziesz wyglądać i czuć się lepiej, ale też Twój organizm będzie szybciej usuwać alkohol z organizmu, dzięki czemu będziesz na wygranej pozycji w walce z kacem. Istnieje wiele sposobów i możliwości, które pomogą Ci czuć się fit, nie musisz chodzić do drogiej siłowni.

Wybierz trunek

Prawdopodobnie bardziej będzie Cie boleć głowa ze słodkiego wina niż z najróżniejszych miksów. Wiele rodzajów alkoholu, w większości tych ciemniejszych, zawiera składniki, które nie zrobią nam dobrze. Mówi się, że niektóre alkohole fermentują dopiero na świetle. Oznacza to, że możesz pić i pić ale na słońcu dostaniesz od alkoholu przysłowiową „pięść”.

Nie przeginaj!

Nie przeginaj, im więcej będziesz pić na początku, tym gorzej będziesz się czuć w późniejszych godzinach. Dodatkowo jeżeli zmęczysz się tańcem, pojawi się dehydratacja, a jeśli do tego nie będziesz pić wystarczająco dużo zwykłej wody, o wiele szybciej stracisz siły. 

Idź do domu 

Nie chcesz mieć kaca? Nigdzie nie chodź, to jedna z rad i możliwości, zdecydowanie ta najlepsza. Jeśli już nie czujesz się dobrze, zbierz się i idź do domu. Najlepiejw jakimś towarzystwie, aby w stanie upojenia nic złego Ci się nie stało. Nie ma sensu zmuszać swoje zmęczone ciało do działania, na drugi dzień poniesiesz tego konsekwencje.

Utrzymuj swoje tempo

Każdy ma swoją granicę, kiedy jeszcze może wypić a kiedy już nie. Optymalnie zaleca się 1,5 dcl wina lub 2-3 piwa. Na weekendowej imprezie jednak BARDZO ciężko jest wytrzymać. Dlatego przede wszystkim patrz na siebie a nie na innych, niezależnie od tego czy piją czy nie.

Zrób sobie przerwę

To żaden wstyd zrobić sobie chwilę przerwy, zmienić drink lub rozrzedzić wodą, złagodzisz tym efekty kaca. Dzięki przerwie dasz swojemu ciału szansę poradzić sobie z alkoholem.

Papierosy

Jeżeli palisz, staraj się nie zwiększać ilości wypalonych papierosów w trakcie wieczora.

Bąbelki

Picie gazowanych napojów przyśpiesza wchłanianie alkoholu do naszego ciała, przez co nasze szanse na uniknięcie kaca spadają, Bąbelki, jak dobrze wszyscy wiedzą „uderzają do głowy”.

Unikaj mieszania

Z pewnością każdy wie, że mieszanie różnych alkoholi nigdy nie prowadzi do niczego dobrego. Każdy rodzaj alkoholu będzie mieć na nas inny wpływ. Jeżeli wybierzesz na początku imprezy jakiś trunek, postaraj się go w trakcie wieczoru nie zamieniać na inny. Wchłanianie alkoholu może u niektórych trwać aż 11 godzin, istnieją jednak triki, które pomagają odświeżyć ciało szybciej.

Leki przeciwbólowe

Twoją pierwszą myślą rano prawdopodobnie będzie sięgnięcie po jakiś lek przeciwbólowy, nie jest to zły pomysł, ale musisz być pewny, że wybrałeś odpowiedni lek. Jeżeli masz wrażliwy żołądek, zacznie Ci się zbierać na wymioty, czym tylko pogorszysz swój stan sprzed przebudzenia. W większości przypadków najlepiej sprawdza się znana „różowa pigułka”. Oczywiście należy dotrzymać zalecanego dawkowania i nie przesadzić.

Jeżeli dostaniesz się do domu nad ranem, około 6-7 godziny, wypij dużo wody, zażyj środek z ibuprofenem i idź spać. „Rano” powinieneś się obudzić bez bólu głowy i fit.

Znów ta woda

Woda jest w walce z kacem i bólem głowy podstawą. Obojętne czy będziesz nią zapijać drinki czy napijesz się aż po przyjściu do domu, najlepiej jednak mieć ją stale przy sobie.

Jedz i pij rozumnie i z umiarem

Nawet jeżeli wydaje Ci się to być najgorszym pomysłem na świecie, jest to naprawdę ważne, przede wszystkim do wyleczenia. Oczywiście nie jest odpowiednie jeść cokolwiek, co nam akurat wpadnie w ręce, ale istnieje kilka produktów i dań, które są na taką okazję idealne. W zależności od tego, jak się czujesz, zaleca się na przykład rosół, komuś innemu mogą pomóc smażone jajka, które zawierają kwasy tłuszczowe przyśpieszające rozkład alkoholu w nerkach, dzięki czemu jest przez nie szybciej usuwany z organizmu. Poleca się także produkty zawierające węglowodany, na przykład krakersy lub suche tosty. Duża ilość witaminy C również pomaga, najlepsza jest ta ze świeżych pomarańczy i cytryny. Picie ponad nasze siły ma wpływa na poziom potasu, na jego odnowienie najlepsze są banany i ziemniaki. Kolejną możliwością jest woda z miodem i cytryną. Pomoże to zwiększyć poziom cukru oraz witamin we krwi . Z ziół najlepiej działa herbata z ostropestu, który ponoć jest jak dar z niebios na walkę z kacem.

Znajdź odskocznię

Rób to, co jest dla Ciebie przyjemne, abyś nie myślał o tym, jak źle się czujesz.

Nie pij kawy

Kawa usuwa wodę z Twojego organizmu. Popijaniem kawy będziesz się tylko coraz bardziej dehydratować, przez co będziesz czuć się o wiele gorzej. Dodatkowo, kofeina nie sprawi, że alkohol zniknie z Twojego organizmu, wręcz przeciwnie, będzie go tam ciągle utrzymywać.

Nie zaczynaj pić od nowa

O tym zapomnij. Leczenie kaca piciem alkoholu, usunie ból tylko na kilka godzin. Później będzie tylko gorzej.

Weź przysznic

Odświeżenie ciała sprawia cuda. Jeżeli masz czas na prysznic, zrób to.

Śpij

Odpowienia ilość snu jest potrzebna, piciem zawsze narusza się swój cykl snu. Odnowisz go jedynie tym, że po prostu dośpisz niedostatek.

Ćwicz

Spróbuj się wypocić, jeżeli Twój stan Ci na to pozwala. Pocąc się usunesz z ciała wiele szkodliwych substancji. Odpowienie ćwiczenia z dużą ilością wody mogą dać pozytywnego, dobrego „kopa”.

Okulary przeciwsłoneczne

To najlepszy pomocnik na kaca. Świetnie pomogą zmniejszyć nadwrażliwość na światło.

Nie chcesz spędzić weekendu samotnie? Wcale nie potrzebujesz alkoholu, aby zabawa była przednia. Zarejestruj się ZA DARMO z kimś poznanym na naszym portalu randkowym i umów się na pierwszą randkę przy aromatycznej kawie lub herbacie. 

Źródło:http://www.menshealth.com/health/ease-a-hangover

[Lil]

Udostępnij ten artykuł na: