Strona Główna

Ankieta randkowa

Fotorandka

Lifestyle magazyn

Zarejestruj się teraz

Metoda na kaca

11.maj 2016
Metoda na kaca

Każda zabawa ma swoje konsekwencje, tak samo jak każdy z nas ma swój własny sposób na kaca.

Na pusty żołądek

Jedna z zasad brzmi, że jeżeli szykujemy się na melanż, nie powinniśmy wyruszać z pustym żołądkiem. Jeśli zjesz coś tłustego to, zdaniem lekarzy, spowolnisz wchłanianie alkoholu do organizmu. Prawdopodobnie dzięki temu unikniemy też porannego bólu głowy.

Nie przeceniaj swoich możliwości

Nie przeginaj, im więcej będziesz pić na początku, tym gorzej będziesz się czuć w późniejszych godzinach. Dodatkowo jeżeli zmęczysz się tańcem, pojawi się dehydratacja, a jeśli do tego nie będziesz pić wystarczająco dużo zwykłej wody, o wiele szybciej stracisz siły. 

kac, impreza

Zrób sobie przerwę

To żaden wstyd zrobić sobie chwilę przerwy, zmienić drink lub rozrzedzić wodą, złagodzisz tym efekty kaca. Dzięki przerwie dasz swojemu ciału szansę poradzić sobie z alkoholem.

Papierosy

Jeżeli palisz, staraj się nie zwiększać ilości wypalonych papierosów w trakcie wieczora.

Bąbelki

Picie gazowanych napojów przyśpiesza wchłanianie alkoholu do naszego ciała, przez co nasze szanse na uniknięcie kaca spadają, Bąbelki, jak dobrze wszyscy wiedzą „uderzają do głowy”.

Unikaj mieszania

Z pewnością każdy wie, że mieszanie różnych alkoholi nigdy nie prowadzi do niczego dobrego. Każdy rodzaj alkoholu będzie mieć na nas inny wpływ. Jeżeli wybierzesz na początku imprezy jakiś trunek, postaraj się go w trakcie wieczoru nie zamieniać na inny. Wchłanianie alkoholu może u niektórych trwać aż 11 godzin, istnieją jednak triki, które pomagają odświeżyć ciało szybciej.

Nie zaczynaj pić od nowa

O tym zapomnij. Leczenie kaca piciem alkoholu, usunie ból tylko na kilka godzin. Później będzie tylko gorzej.

Ćwicz

Spróbuj się wypocić, jeżeli Twój stan Ci na to pozwala. Pocąc się usunesz z ciała wiele szkodliwych substancji. Odpowienie ćwiczenia z dużą ilością wody mogą dać pozytywnego, dobrego „kopa”.

Okulary słoneczne

To najlepszy przyjaciel na kaca. Świetnie pomogą zmniejszyć nadwrażliwość na światło.

[kač]

Udostępnij ten artykuł na: