Strona Główna

Ankieta randkowa

Fotorandka

Lifestyle magazyn

Zarejestruj się teraz

Słowa kontra czyny… czyli kocham Cie

6.grudzień 2016
Słowa kontra czyny… czyli kocham Cie

"Nigdy mi nie mówisz, że mnie kochasz… Kochasz mnie w ogóle?“ – tych kilka słów najczęściej prowadzi do kłótni. Niektórzy potrafią powiedzieć te dwa magiczne słowa nawet sprzedawczyni w sklepie, ale są tacy, którzy potrzebują bardzo dużo czasu na wydostanie ich z siebie, albo po prostu wolą milczeć. Co więc ma większe znaczenie? Słowa, czy czyny?

Myślisz, że nie istnieje niż ważniejszego niż usłyszeć te dwa cudowne słowa: Kocham Cie? A co jeśli partner/partnerka wypowiada je tylko dlatego, że je chcesz słyszeć? Nie jest to za szybko? Czyż nie są ważniejsze gesty? W tym artykule postaramy się opisać kilka przykładów rzeczy, które są w związku o wiele ważniejsze niż frazy. Jak bez słów poznać, że naprawdę kocha?

Dziękuj

Pomógł/pomogła Ci z czymś? Wspiera Cię? Wymyślił/a plan na weeked? Bądź szczęśliwy/a i doceń to. Partnerstwo polega na tym, aby sobie pomagać. Dziękujcie za to, że macie siebie nawzajem i doceniajcie chwile spędzone razem. Szukajcie pozytywów, ale bójcie się też powiedzieć, kiedy coś się wam nie spodoba.

Zrozum

Rozumiecie się? Wiesz, co ten drugi chce powiedzieć? Tak? Zatem potraficie słuchać siebie nawzajem. Zdanie tego drugiego powinno być dla Ciebie najważniejsze. Jeśli doskonale się rozumiecie i potraficie sobie udzielać rad, możesz być pewny/a, że żadnych słów ani wyznań więcej nie potrzebujecie.

Pocałunek

Leżycie na kanapie, oglądacie film, a Twój partner/ Twoja partnerka nagle da Ci buziaka, na przykład w policzek? Ten rozkoszny gest nie ma małego znaczenia. To spontaniczne zachowanie jest bardzo ważne. Tym partner/ka daje Ci do zrozumienia, że jest mu/jej z Tobą dobrze.

Przepraszaj

Przyznawaj się do własnych błędów, sam/a dobrze wiesz, że nie zawsze masz rację. Nie bój się tego, błądzić jest rzeczą ludzką, a wypierając się tego tylko komplikujesz sprawę. W związku ważne są słowa, a słowo „przepraszam” jest jednym z tych najważniejszych. Nie warto pozwalać swojemu ego kontrolować waszą relację.

Pochwal go/ją

Od dziecka lubimy być chwaleni. Nie ma nic przyjemniejszego od tego, kiedy ktoś przyjdzie i powie nam jak bardzo jesteśmy uzdolnieni. Wraz z wiekiem pochwał ubywa a przybywa coraz więcej krytyki. W pierwszej klasie chwalą każdy nasz rysunek, choćby był tym najgorszym, w ostatniej powiedzą: „Co to za bazgroły?”. Z biegiem czasu rosną wymagania, tak samo to działa w związku. Na początku cieszymy się z każdej drobnostki. Później zaczynamy je traktować jako oczywistość, i właśnie tutaj trzeba się zatrzymać i postarać się je odkryć na nowo. Pamiętaj, że każdy lubi pochwały.

słowa i czyny

Słowo „Nie“

I to słowo jest ważne, mimo, że negatywne. Ciężko jest powiedzieć „nie”, komuś, kogo kochamy, ale można to uczynić w przyjemny sposób. Każdy z nas ma swój charakterek, dlatego, aby zachować swoje zdanie, a zarazem nie urazić tego drugiego musimy mieć przygotowaną jakąś taktykę. Wykorzystaj umiejętności dyplomatyczne, jeśli będziesz musiał/a użyć słówka „nie”.

Spojrzenie w oczy

Zwróć uwagę, jak na Ciebie patrzy. Spojrzenie oczu jest jedynym z najlepszych sposobów na to, aby przekonać się o uczuciach. Zdarzy się mu/jej na Ciebie zapatrzeć? Oczy są zwierciadłem duszy i serca. W oczach możesz zobaczyć miłość i magnetyzm.

Nie ignoruj partnera/partnerki w towarzystwie

To bardzo ważne aby partner/ka nie czuł/a się niepotrzebny/a przy Twym boku. Człowiek, który traktuje swoją drugą połówkę poważnie, nie będzie w towarzystwie partnera/ki ignorować, wręcz przeciwnie, będzie chcieć, aby wszyscy widzieli jego szczęście.

Pamiętaj o urodzinach i rocznicach

Pamięta o rocznicy? Wie, kiedy mieliście pierwszą randkę? Nie zapomniał/a o Twoich urodzinach? Uważasz, że zapomnieć o urodzinach się nie da? Mylisz się, w dzisiejszych czasach, w których rządzi pośpiech i pieniądze, wszystko jest możliwe. Dlatego, jeśli masz w domu taki skarb, który dobrze pamięta wszystkie najważniejsze dla was daty, trzymaj się go i doceniaj.

Prezenciki

Nawet mała drobnostka jest dowodem na to, że nie jesteś mu/jej obojetny/a. Kobieta może mężczyznę zaskoczyć i przygotować dla niego cudowną kolację bez dzieci. Mężczyzna zaś może kupić bukiet pięknych kwiatów, lub pudełeczko ulubionych czekoladek. Nawet mała rzecz, może okazać się cudowną niespodzianką.

Słowa i czyny są niezastąpione i bardzo ważne, zwłaszcza w wyznawaniu miłości. Szkoda jednak zwracać uwagę tylko na słowa, czasem za czynami ukrywa się o wiele więcej niż mogą usłyszeć nasze uszy. Gesty i słowa powinny być wyważone. To, że ktoś będzie Ci bez przerwy powtarzał jak cudowny/a jesteś, wcale nie oznacza, że naprawdę darzy Cię uczuciem. Wystarczy rozejrzeć się wokół, spojrzeć na to wszystko co on/ona dla Ciebie robi, by zrozumieć, że świata poza Tobą nie widzi.

[kač]

Udostępnij ten artykuł na: