Strona Główna

Ankieta randkowa

Fotorandka

Lifestyle magazyn

Zarejestruj się teraz

Słońce, mecz i plaża

6.lipiec 2022
Słońce, mecz i plaża

Słoneczna pogoda lub letni deszcz, w każdą pogodę w lecie można spróbować zagrać w plażową siatkówkę. Gra w siatkówkę w dni wolne ma same zalety. Kto nie lubi tańczyć i nie lubi serfować na wodzie powinien spróbować poćwiczyć siatkówkę.

Sporty plażowe również mają historie

Siatkówka plażowa to stosunkowo młody sport, który powstał w dwudziestych latach zeszłego stulecia. Mówi się o tym, że na początku praktykowali go amerykańscy żołnierze w Kalifornii. W chwili wolnej, gdy wychodziło słońce rzucali do siebie nadmuchanym balonem. Według dostępnych informacji pierwszy turniej siatkówki plażowej odbył się w roku 1920 w Santa Monica. Ten sport stał się ulubionym zajęciem wielu ludzi i bardzo szybko rozprzestrzenił się po zachodniej stronie półkóli, największe uznanie zdobył w Brazylii. Sport ten do Europy przyszedł wraz z drugą wojną światową. W Polsce siatkówka została rozpowszechniona za pośrednictwem YCMA (Związek Chrześcijańskiej Młodzieży Męskiej), również w 1920 roku odbył się turniej drużyn szkolnych w Łodzi. Początkowo siatkówka nosiła wiele popularnych nazw: przebijanka, dłoniówka. Pomimo iż siatkówka plażowa przedostała się do nas podczas bardzo smutnych okoliczności, w Europie bawili się nim również za ciężkich czasów. Pierwszy profesjonalny turniej odbył się w roku 1976 w USA. Siatkówka plażowa jest jedną z dyscyplin letnich igrzysk sportowych, oficjalnie od roku 1993.

Kto może, ten gra

Siatkówka plażowa to naprawdę przyjemna i zabawna gra. Bieganie boso po ciepłym piasku, radość z gry i mnóstwo zabawy dla przyjacieli wywołują w naszym ciele explozje endorfiny. Kto z przyczyn zdrowotnych nie ma ograniczeń fizycznych, może w nią grać. Aczkolwiek gra oryginalnie jest przeznaczona dla dwóch graczy po każdej stronie a siatka powinna być krótsza niż w przypadku normalnej siatkówki, nie musicie przecież z tego powodu łamać głowy. Jeśli chcecie zagrać z przyjaciółmi i skorzystać z pięknej słonecznej pogody, czterech czy więcej graczy po jednej stronie nie będzie problemem.

„Z kolegami idę grać regularnie, jest to wspaniały sport. Czasami się zdarza, że dołączają do nas mniej biegli gracze, ale i tak się dobrze bawimy“ - mówi Patryk (22 lata) i dodaje. „Kdo przyjdzie, ten gra.“.

A sprzęt?

plażowa_siatkówka

Całkiem śmieszne pytanie, nic innego niż chęć nie potrzeba. Nie musicie podróżować daleko, piłka plażowa w Puławach, w centrum miasta lub w Starych Jabłonkach, ale wszędzie można znaleźć miejsca do gry w piłkę plażową. Niemal w każdej wiosce znajdzie się miejsce, gdzie można „wynająć“ za pare złotych miejsce do rozegrania meczu.

Jeśli nie macie z kim grać, na piłkę plażową łatwo każdego przekonacie lub możecie kogoś spotkać, własnie podczas gry w piłkę plażową.

Informacja dla Pań: Podczas gry w piłkę plażową dużo szybciej się opalicie, niż leżąc na słońcu, a jeszcze spalicie wiele kalorii. Polecamy dla zachowania piękna i urody ciała, warto najpierw troche popływać, a potem jeszcze po wyjściu z wody będąc mokrym odrazu iść na boisko pograć. Podczas gry nie czujesz zmęczenia.

[paf]

Udostępnij ten artykuł na: