Strona Główna

Ankieta randkowa

Fotorandka

Lifestyle magazyn

Zarejestruj się teraz

Seriale, które warto obejrzeć

8.grudzień 2016
Seriale, które warto obejrzeć

Właśnie teraz, z nadejściem chłodniejszych dni, kiedy każdy z nas marzy o tym by znaleźć się w ciepłym domu pod pierzynką, pojawia się ten najlepszy moment na oglądanie seriali. Pojawia się jednak podstawowe pytanie: Jaki serial wybrać? Przygotowaliśmy dla was listę kilku znanych już seriali i kilku premier. Każdy znajdzie coś dla siebie.

Prędkość z jaką pojawiają się nowe seriale wciąż wzrasta. Niektóre z nich są lepsze, inne gorsze, ale możemy również odnaleźć i takie, które są prawdziwymi perełkami. Seriale są kwestią indywidualną, wszystko zależy od preferowanego gatunku. Wolisz seriale historyczne? Komediowe? Sci-fi? A może romatyczne? Dla każdego coś znajdziemy.

Kochane kłopoty

 • Gatunek: komediodramat
 • Odcinki/serie: 153 odcinki po 90 minut/7 serii
 • Reżyseria/aktorzy: Daniel Palladino i Amy Sherman-Palladino/Lauren Graham, Alexis Bledel, Kelly Bishop i inni.

seriale

Lorelai pochodzi z bogatej rodziny, w wieku szesnastu lat zachodzi w ciążę, po urodzeniu córki Rory wyprowadza się – można nawet powiedzieć, że ucieka – z domu rodziców. Od tamtego czasu musi radzić sobie sama, łącząc obowiązki matki z pracą zarobkową. Przez wiele lat życia tylko we dwójkę między matką a córką rodzi się niezwykła przyjaźń.. Rory uczy się w pobliskiej szkole w Chilton, jej matka natomiast prowadzi hotel Independence Inn. Razem przeżywają problemy szkolne i sercowe Rory, a także konflikty Lorelai z rodzicami. Serial był emitowany w latach 2000-2007, teraz w 2016 powstała jeszcze jedna seria – „Rok z życia“. Historia rozpoczyna się 4 miesiące po pogrzebie Richarda. Emily nie radzi sobie z żałobą. Lorelai jest szczęśliwa w związku z Lukiem. Rory jest bezrobotna i szuka pomysłu na siebie. Na powrót serialu czekali z niecierpliwością wszyscy jego fani, być może z racji zbyt wielkich oczekiwań, możemy dzisiaj doszukać się w ich głosach nie zachwytu, lecz rozczarowania. Zdecydowanie jednak polecamy zapoznać się z tym serialowym hitem i samemu go ocenić!

Premiera – Shut eye

Nowy serial Hulu to czarna komedia, której głównym bohaterem będzie Charlie Haverford (Jeffrey Donovan), zawodowy przekręciarz, oficjalnie zajmujący się przepowiadaniem przyszłości. W "Shut Eye" grają także KaDee Strickland ("Private Practice"), Isabella Rossellini ("Alias"), Emmanuelle Chriqui ("Entourage"), Susan Misner ("The Americans"), Angus Sampson ("Fargo") i David Zayas ("Dexter").

serial shut eye

Serial tworzą Les Bohem oraz duet scenarzystów "Breaking Bad", Mark Johnson i Melissa Bernstein. Na razie Hulu zamówiło 10-odcinkowy sezon i - w przeciwieństwie do swoich poprzednich premier - wypuści 7 grudnia całość naraz.

Mentalista

 • Gatunek: dramat, kryminał
 • Odcinki/serie: 151 odcinków po około 45 minut/7 serii
 • Reżyseria/aktorzy: Bruno Heller, Chris Long, David Nutter, Simon Baker, Robin Tunney, Tim Kang, Owain Yeoman, Amanda Righetti

mentalista

Tytułowym bohaterem serialu jest Patrick Jane (Simon Baker), który pracuje jako niezależny prywatny detektyw  i konsultant w Kalifornijskim Biurze Śledczym. Wcześniej, dzięki niezwykłemu talentowi obserwacji i dedukcji, udawał on medium wykorzystując naiwność innych ludzi. Jednak gdy seryjny morderca Red John zabił jego żonę i córkę postanowił porzucić dotychczasowy zawód i pomagać policji. Stosując swoje zdolności oraz wykorzystując takie metody jak sugestia, hipnoza czy manipulacja potrafi rozwiązać najróżniejsze sprawy kryminalne.

Rzym

 • Gatunek: dramat historyczny
 • Odcinki/serie: 22 odcinki po około 52 minuty/2 serie
 • Reżyseria: Allen Coulter, Michael Apted, Mikael Salomon, Alan Taylor, Jeremy Podeswa, Timothy Van Patten, Alan Poul, Julian Farino

Rzym

Akcja serialu rozpoczyna się w 52 r. p.n.e. Gajusz Juliusz Cezar po ośmioletniej wojnie, podczas której dokonał mistrzowskiego podboju Galii, przygotowuje się do powrotu. Kieruje się w stronę Rzymu wraz z tysiącami lojalnych i zaprawionych w boju żołnierzy, dużym łupem w postaci złota i niewolników, oraz radykalnymi planami zmian. Arystokracja, przerażona siłą i potencjałem Cezara, grozi oskarżeniem go o zbrodnie wojenne. Przyjaciel i mentor Cezara, Pompejusz Wielki, stara się wzniecić bunt, aby zachować władzę. Dwaj żołnierze Cezara, Lucjusz Vorenus i Tytus Pullo, krzyżują plany Pompejusza, zdobywając tym samym przychylność Cezara i jego rodziny. W ten oto sposób losy Lucjusza i Tytusa, dwóch prostych żołnierzy, łączą się z losami Cezara, Marka Antoniusza, Kleopatry i młodego Oktawiusza Gajusza, w przyszłości Oktawiana Wielkiego, pierwszego imperatora Rzymu.

W garniturach

 • Gatunek: komediodramat, dramat sądowy
 • Odcinki/serie: 76 odcinków po 42 minuty/6 serii
 • Reżyseria: Aaron Korsch

Suits

Mike Ross (Patrick J. Adams) jest leniwym, lecz błyskotliwym, wyrzuconym z uniwersytetu chłopakiem, cechującym się pamięcią fotograficzną, która pomogła mu zdać egzaminy adwokackie, nie uczęszczając do szkoły prawniczej. Harvey Specter (Gabriel Macht), jeden z najlepszych adwokatów na Manhattanie, zatrudnia Rossa na stanowisku swojego nowego współpracownika. Jednakże musi on udawać, że Ross ukończył studia prawnicze na Uniwersytecie Harvarda, ponieważ tego oczekuje od pracowników polityka firmy.

W firmie Mike jest ciągle nękany przez młodszego partnera, Louisa Litta (Rick Hoffman), zazdrosnego rywala Harveya. Mike zaprzyjaźnia się z Rachel Zane (Meghan Markle), praktykantką, której strach przed egzaminem uniemożliwia ukończenie studiów prawniczych.

Żywe trupy

 • Gatunek: horror, dramat
 • Odcinki/serie: 99 odcinków po 45 minut/7 serii
 • Reżyseria: Frank Darabont, Robert Kirkman

walking dead

„The Walking Dead” to serial Franka Darabonta, reżysera filmów „Skazani na Shawshank” i „Zielona mila”, oraz Gale Anne Hurd, producentki „Terminatora”, „Obcego”, „Armagedonu” i „Niesamowitego Hulka”, oparty na bestsellerowym komiksie Roberta Kirkmana. Serial opowiada o czasie następującym po pandemicznej apokalipsie, po której świat opanowały zombie. Większość akcji filmu rozgrywa się w obszarze metropolitarnym oraz w okolicy Atlanty w Stanach Zjednoczonych. Głównym celem bohaterów serialu jest szukanie schronienia i ucieczka przed hordami zombie (w polskim tłumaczeniu: szwendaczy (ang. walkers)), które atakują każdą żywą istotę, i których samo ugryzienie z czasem staje się śmiertelne i powoduje przemianę w zombie. Zastępca szeryfa Rick Grimes (Andrew Lincoln) podróżuje wraz z rodziną i z garstką ocalałych, w bezustannym poszukiwaniu bezpiecznego schronienia. Ciągła presja oraz codzienne zmagania się z zagrożeniem i śmiercią zbierają krwawe żniwo, popychając wielu ku otchłani najgłębszego ludzkiego okrucieństwa. W trakcie walki o przeżycie swojej rodziny, Rick odkrywa, że wszechogarniający strach ocalałych może być dużo bardziej niebezpieczny, niż przemierzające świat zombie. 

Obraz przedstawia zachowania ludzkie w skrajnych przypadkach, gdy struktury społeczeństwa już nie istnieją.

Źródła:

http://www.filmweb.pl/

Zdjęcia : https://www.google.cz/?gfe_rd=cr&ei=CT1JWPiRK6aE8Qe277CoBQ

Udostępnij ten artykuł na: