Strona Główna

Ankieta randkowa

Fotorandka

Lifestyle magazyn

Zarejestruj się teraz

Rozsądne randkowanie

18.czerwiec 2020
Rozsądne randkowanie

Wydaje Ci się, że wreszcie poznałaś tego odpowiedniego partnera. Potrafi słuchać, jest troskliwy, właściwie można powiedzieć, że nie ma żadnej wady. Niestety jednak, kiedy opadną różowe okulary, rzeczywistość może okazać się zupełnie inna. Na co warto zwracać uwagę jeszcze na etapie poznawania się?

Szukanie tego/tej idealnego/ej partnera/ki, który będzie Cię kochać i z którym będziesz chciał/a spędzić całe życie, to trudne i wymagające zadanie. Gdzieś, na każdego z nas czeka miłość niczym z bajki. Pojawia się jednak pytanie: jak rozpoznać, że ta druga osoba myśli o Tobie na poważnie? Na co trzeba uważać? Czasami kłamstwo, to pikuś w porównaniu z tym, co może Ci się przytrafić podczas szukania partnera.

Których profili na portalu randkowym unikać?

Piękna buźka

Na wszystkich zdjęciach wygląda tak, że nie można mu sie oprzeć. Potrafi uśmiechnąć się w taki sposób, że każdy od razu go pokocha. Zalezy mu na tym, aby jego zdjęcia, były idealne w każdym calu. Tylko dlaczego to robi? Chce być podziwiany, czy może zależy mu na silnym i długotrwałym związku?

Wszystko chce na hop siup

Nie boi się wyznać Ci miłości już w pierwszych wiadomościach, a od ciągłych komplementów masz już zawroty głowy? Może wygląda to na idealny początek nowego związku, ale całkiem możliwe, że albo jest to kłamstwo, albo masz do czynienia z desperatem, który wcale nie myśli o przyszłości, tylko zastanawia się nad tym, jak podeprwać kogokolwiek. Być może powodem takiego zachowania jest to, że nigdy w swoim życiu nie doświadczył prawdziwej, wartościowej relacji. Od takich osób, możemy oczekiwać niekończącej się lawiny komplementów - wszystko to tylko po to, aby już dłużej nie musiał być sam.

Milioner

Na zdjęciach stoi obok luksusowych samochodów, na sobie ma markowe ubrania, a na jego profilu nie mogło zabraknąć kolażu z dalekich podróży do najróżniejszych zakątków świata. Może to prawda, a może zwykła iluzja. Takie profile mogą należeć do oszustów, którzy w rzeczywistości, często nawet nie są na tych zdjęciach. Bogaci mężczyźni nie szukają partnerek, to one zazwyczaj wiedzą, jak nalepiej do nich dotrzeć. Co jednak jest najważniejsze – człowiek sukcesu nie ma potrzeby chwalenia się na prawo i lewo swoimi osiągnięciami, tym bardziej w celu poderwania kogoś.

Ja, ja i tylko ja

Już na samym wstępie zdradzi o sobie wszystko w najdrobniejszych szczegółach. Powie Ci o swoich sukcesach i porażkach, ale oczywiście bardziej skupia się na tym, co pozytywne. Być może jest wygadany, a być może jest po prostu egoistą, którego interesuje tylko on czubek własnego nosa. Co prawda szuka partnera, ale najprawdopodobniej najbardziej zależy mu na tym, aby w związku dbano tylko o jego potrzeby.

Zmiennik

Nie szuka poważnego związku, tylko rozrywki. Ma kilka otwartych konwersacji i tylko czeka, która rybka da się złowić na przynętę. Stało się kiedyś, że napisał do Ciebie i pomylił imiona? Mogło to być przez nieuwagę, ale równie dobrze, może to oznaczać, że w tym samym czasie, spotyka się również z kimś innym.

Zwracaj uwagę na szczegóły i dostrzegaj pojawiające się sygnały ostrzegawcze. Jeżeli czekasz na partnera jak z bajki, nie bój się mu wyjść na przeciw. Rozmawiaj, poznawaj i nigdzie się nie śpiesz, jeśli jest to ten idealny partner, spędzicie ze sobą jeszcze wiele szcześliwych lat.

Kiedy mamy już do czynienia ze stalkingiem, czyli prześladowaniem?

W 2011 roku, w prawie karnym pojawiła się nowelizacja dotycząca stalkingu, czyli prześladowania. W USA stalking jest czynem karalnym już od 1990 roku. Stalking w niektórych przypadkach może doprowadzić nawet do śmierci prześladowanego. Często niestety ciężko jest rozpoznać, czy mamy do czynienia z niebezpiecznym i niezgodnym z prawem prześladowaniem. Pierwszą i podstawową oznaką stalkingu jest niezmienna i długotrwała obserwacja ofiary przez prześladowcę. Stalker zazwyczaj śledzi obiekt swoich zainteresowań, lub pojawia się wszędzie tam, gdzie może go znaleźć. Może to być miejsce pracy, dom, klub fitness, czy każde inne miejsce, w którym możliwe jest nawiązanie kontaktu. Innym objawem stalkingu mogą być prezenty wysyłane na Twój adres. W dzisiejszym świecie spotkać się możemy również z cyberstalkingiem. Jest to długotrwałe prześladowanie i ograniczanie swobody w cyberprzestrzeni za pomocą – emaila, telefonu komórkowego, albo innych urządzeń umożliwiających komunikację drogą elektroniczną.

Uważaj na choroby weneryczne

Narażeni na choroby weneryczne są zarówno mężczyźni, jak i kobiety. Tak samo, jak przypadku każdej innej choroby – im wcześniej zostanie wykryta, tym szybciej da się ją wyleczyć.

Jakie są najczęstsze choroby przenoszone drogą płciową?

  • rzeżączka
  • kiła
  • chlamydioza
  • HPV – wirus brodawczaka ludzkiego
  • HIV i AIDS

Kiedy chcesz kogoś poznać, musisz być roztropny, nie ważne, czy szukasz partnerki, czy partneraSzukając partnera na całe życie, musisz uzbroić się w cierpliwość, jeżeli będziesz się śpieszyć, konsekwencje tego możesz nieść przez całe życie. 

[ivi]

Udostępnij ten artykuł na: