Czy kiedy na Twojej drodze stanie miłość różnica wieku będzie miała jakiekolwiek znaczenie? Jaka jest optymalna różnica wieku pomiędzy partnerami? O tym w dzisiejszym artykule.
Coraz częściej możemy spotkać pary, w których mężczyznę i kobietę dzieli znaczna różnica wieku. Kiedyś widywaliśmy jedynie starszych mężczyzn z młodszą kobietą u boku, dziś jednak możemy spotkać również kobiety z o wiele młodszymi partnerami. W tym drugim przypadku nie jest to jeszcze aż tak społecznie akceptowalny „trend”. Wiek nie jest już tym najważniejszym, na co zwracamy uwagę chcąc kogoś poznać. W swoim otoczeniu napotkamy wielu starszych mężczyzn, którzy mają młodsze partnerki. Tego rodzaju par będzie o wiele więcej niz tych, w których to kobieta jest starsza. Mężczyźni w pewnym wieku mają wrażenie, że czas ucieka im przez palce i mają potrzebę korzystania z życia. Ich dzieci są już dorosłe, a żony się starzeją, przez co zaczynają oglądać się za młodszymi. Kobiety są zazwyczaj bardziej związane z rodziną i z powodu dzieci nie mają zbyt wielu okazji szukać kogoś innego.
Kobiety mają większą potrzebę związania się niż mężczyźni. Mężczyźni bywają myśliwymi, mają potrzebę wciąż wypróbowywać i testować swoje możliwości. Jednakże z biegiem czasu kobiety zaczęły zpychać macierzyństwo na dalszy plan, aby również móc korzystać z uroków młodości. Jeżeli mężczyzna jest wyraźnie starszy, musi stale kobiecie imponować, lub też to młodsza kobieta musi przystosować się do jego trybu życia. Mowa tutaj oczywiście o rożnicy większej niż dziesięć lat. Jeżeli to mężczyzna stara się dostosować do młodszej kochanki, najczęściej wygląda to po prostu śmiesznie i ma katrastrofalne skutki. Zazwyczaj wśród społeczeństwa akceptowalna różnica wieku wynosi 10 lat i mniej, przy czym dla mężczyzn jest to zdecydowanie łatwiejsze niż dla kobiet. Istnieje nawet wzór, jak obliczyć maksymalny wiek partnera.
Co decyduje przy wyborze partnera? Kiedy zwracamy uwagę na rok urodzenia? Do długotrwałej relacji konieczna jest ochota do bycia w związku i chęć zainwestowania w rodzinę, którą chcemy stworzyć. U kobiet oczywiście jest to jeszcze bardziej skomplikowane ze względu na zegar biologiczny. Musicie się zatem zastanowić jak wielką różnicę wieku jesteście w stanie tolerować. Związek, w którym młodsza kobieta zakocha się w starszym mężczyźnie, który ma określoną pozycję społeczną jest sensowniejszy niż szukanie partnerki, która nie może już mieć potomstwa, ale osiągnęła równie wysoką pozycję społeczną. Młodość niesie w sobie dynamikę, a w niektórych przypadkach również naiwność wobec życia, dopero wraz z biegiem lat człowiek staje się pewniejszy. Należy również liczyć się z utratą sił starszego kochanka oraz z pogarszającym się stanem jego zdrowia, które prowadzić może nawet do śmierci. Oczywiście na końcu wszystko zależy od was obojga, co jesteście w stanie zaoferować czy na opak- ofiarować.
Oczywiście wzory te służą jedynie do zabawy. Obliczyć idealnego wieku partnera się nie da, przede wszystkim dlatego, że każdy z nas ma inne wartości i coś innego jest dla nas ważne.
Najwyższy wiek partnera
Jaki jest najwyższy wiek partnera, który będzie do zaakceptowania przez nasze otoczenie?
- od swojego wieku odejmij siedem, wynik pomnóż przez dwa
Przykład: Masz 30 lat. Odejmij : 30-7=23. Wynik pomnóż: 23*2=46. Maksymalny wiek Twojego partnera wynosi: 46 lat.
Najniższy wiek partnera
Obliczyć możesz również i ten najniższy możliwy wiek, który będzie akceptować społeczeństwo
- swój wiek podziel przez dwa, do wyniku dodaj siedem
Przykład: Masz 30 lat. Podziel 30:2=15. Dodaj 15+7=22. Minimalny wiek Twojego partnera to 22 lata.
Już na początku postaraj się sobie wyobrazić wasze wspólne życie za kilka lat – weź pod uwagę czy nie będzie Ci przeszkadzać to, że będziesz mieć obok siebie starszego człowieka, a starszym z kolei nie powinno przeszkadzać to, że któregoś dnia ich młodszy kochanek może się dopuścić zdrady.
Oboje powinni również uporać się z ewentualnymi negatywnymi opiniami społeczeństwa.
Starszy nie może pouczać młodszego, radzić mu i wtrącać się w jego życie, po prostu –nie może starać się go wychowywać.
Młodszy nie może chwalić się swoim wiekiem i traktować go jako zaletę czy cechę świadczącą o przewadze.
Prawo do decydowania powinno być takie samo dla obu partnerów.
Żadne z was nie może ograniczać tego drugiego.
Jeżeli partnerzy będą ze sobą rozmawiać, respektować swoje decyzje oraz życzenia, wiek nie będzie mieć znaczenia. Tak czy inaczej na partnerów, których dzieli różnica wieku czeka wiele prób. Wyobraźcie sobie na przykład sytuację, w której mężczyzna jest o dziesięć lat młodszy niż jego partnerka. Mówi jej, że nie przeszkadza mu to, że jest starsza, przecież ją kocha. Kobieta nosi te różowe okulary i przyzwyczaja się do myśli, że dzieci nie musi mieć już teraz, że ma jeszcze czas. Tylko, że nagle okazuje się, że ona ma już 33 lata, a on dopiero 23. Dzieci narazie mieć nie chcą a związek się na koniec rozpadnie całkowicie. Młodszym mężczyznom kobiety nie potrafią wytłumaczyć, że ich zegar biologiczny tyka. Natura jednak jest nieubłagalna. Czy tego chce czy nie, kobieta w okolicach czterdziestki zacznie tracić swoją urodę a przez to, że jest starsza od swego partnera, zaczną się od siebie zdecydowanie szybciej oddalać. W większości winna jest wczesna dla młodego kochanka chęć kobiety do założenia rodziny i ewentualne przyjście na świat niemowlęcia może być dla związku ciężką próbą, którą niekoniecznie związek przetrwa. Oczywiście są wyjątki od reguły i nie zawsze musi się to tak skończyć. U większości kobiet prędzej czy później jednak obudzi się instynkt macierzyński. Tylko co na to ich partnerzy? Jeżeli już chociaż raz byli w jakimś związku, to od nowego oczekują raczej czegoś w rodzaju nowego początku, zatem mało kiedy myślą o założeniu rodziny, po prostu żyją tym co tu i teraz. Bardziej chcą korzystać z wolności i normalnego życia z kim na kim im zależy, niż wychowywać dziecko i zawracać sobie głowę innymi problemami.
Nie masz jeszcze partnera? Zarejestruj się na portalu randkowym i poznaj kogoś z Rzeszowa, Bygdoszczy, Szczecina lub Białegostoku!
[kač]