Wiele krajów zostało obdarowanych przez przyrodę leczniczymi roślinami bogatymi w witaminy, które skutecznie pozwalają uniknąć północnych trudności życia w dalekich zakątkach Syberii. Rokitnik zwyczajny jest własnie taką rośliną, którą można użyć od korzeni, poprzez łodygę, liście aż do samego owoca.
Rokitnik pospolity jest popularnym krzewem ozdobnym, który jest jednocześnie cenną rośliną lecznicą. Ze względu na barwne owoce pięknie prezentuje się jesienią. Nie ważne jaka choroba wam dolega, rokitnik stuprocentowo pomoże pozbyć się toksyn.
Wypadają tobie włosy? Pij herbatę z liści rokitnika lub nałóż na siebie okład z wywaru kory rokitnika, to część która pomaga uśmierzyć ból i skutki depresji. Czy cierpisz na zapalenie górnych dróg oddechowych, masz katar, zbliża się zima i temperatura jest nie do zniesienia dla twojego organizmu? Jagody Rokitnika każdego dnia pomogą oddalić widmo grypy i przyniosą zdrowie.
Rokitnik jest bogaty we wszystkie witaminy z grupy A, większość witamin z grupy B, dużo więcej witaminy C niż nie jedna pomarańcz czy cytryna, D, E oraz K. Dodatkowo zawiera aminokwasy i tianinę. Dzięki Rokitnikowi można powstrzymać krwawienie, a także leczyć hemorojdy. Rokitnik jest również w bogaty w olejki eteryczne, dzięki czemu ma działanie dezynfekcyjne i antyseptyczne.
Jeśli cierpisz na chrypkę, wypadanie włosów, reumatyzm lub zapalenie oskrzeli płuc, zacznij już dziś zażywać pomarańczowe słodko - kwaśne jagody rokitnika. Warto jest spożywać rokitnik chociażby prewencyjnie, gdyż jego spożycie zmniejsza ryzyko zachorowania na raka, jak również ma działanie antydepresyjne. Swoje działanie antydepresyjne zasługuje nie tylko witaminie D, ale przedewszystkim dzięki alkaloid serotoniny, który ludźki organizm przetwarza na hormon serotoniny. Ten wnikając do głębszych partii mózgu ma wpływ na samopoczucie.
Bez względu na to którą część Rotkinika konsumujecie, przeciwutleniacze w nim zawarte mają pozytywny wpływ na krwioobieg, wspierają pracę enzymów trawiennych i pracę wątroby. Pomoga oczyścić płuca z wydzielin rozżedzając wydzielinę.
Żadna część rokitnika nie marnuje się, każda jego część ma lecznicze właściwości. Jedno co ich łączy - wszystkie doprowadzają do zdrowia i urody:
W następnym naszym artykule o rokitniku, który wyjdzie w przyszły poniedziałek, dowiecie się, co można zrobić z rokitnika i na co dany preparat jest dobry.
[paf]
Źródło: http://www.celostnimedicina.cz/rakytnik-resetlakovy-utajena-vitaminova-bomba.htm#ixzz3JdWUaeU6