Strona Główna

Ankieta randkowa

Fotorandka

Lifestyle magazyn

Zarejestruj się teraz

Rodzinne wakacje pełne romantyki? Tak!

25.czerwiec 2018
Rodzinne wakacje pełne romantyki? Tak!

Dzisiaj w Polsce oficjalnie zaczynamy wakacje, czas zatem zaplanować wyjątkowy urlop, który sprawi radość nie tylko tym najmłodszym, ale również wam!

Planujcie

Siedzicie wieczorem przed telewizorem i podjadacie chipsy? Na to jeszcze będzie czas w zimie! Teraz zamiast tego lepiej zróbcie sobie małą przedwakacyjną naradę. Porozmawiajcie z partnerem o swoich marzeniach, o tym co chcielibyście odwiedzić, zobaczyć i spróbujcie wymyślić plan, dotyczący waszego urlopu. Pamiętajcie, że podstawą w podjęciu decyzji jest odpowiednia komunikacja i umiejętność pójścia na kompromis. To, co podoba się jednemu, niekoniecznie musi odpowiadać temu drugiemu. Jeżeli zajdzie taka potrzeba możecie nad tym spędzić kilka dni. Nikt was przecież nie zmusza do podjęcia decyzji tak od razu. Zastanówcie się porządnie, a na pewno znajdziecie to najlepsze rozwiązanie. Im więcej czasu poświęcicie na planowanie i przygotowywanie wyjazdu, tym więcej znajdziecie inspiracji na spędzenie wakacji.

Zapytajcie swoje dzieci

Wakacje rodzinne powinno się planować ze wszystkimi członkami rodziny, których wyjazd dotyczy. Dzieci będące już w odpowiednim wieku również miałyby w tym uczestniczyć. Nauczcie je, że należy ze sobą rozmawiać. Zwróćcie uwagę na to, aby nie wywołać w nich poczucia, że wszystko zostało ustalone za ich plecami i muszą się jedynie podporządkować. Jeżeli dzieci chciałyby wyjechać pod namiot lub nad staw i tam przeżyć jakieś przygody, zastanówcie się nad tym, a nie zrzucajcie tych planów od razu gdzieś na bok. Na koniec może się to okazać idealnym wyborem i że były to wasze najlepsze wakacje.

Zaproś swego partnera/partnerkę na miejscową specjalność

„Przez żołądek do serca.” Gdziekolwiek jesteście, zaproście swego partnera/partnerkę do miejscowej restauracji na coś typowego dla regionu, w którym się znajdujecie. Próbowanie nowych, nieznanych potraw i degustacja miejscowych napojów będzie waszym wspólnym kulinarnym doświadczeniem, które spotęguje czar wspomnień z wakacji.

Odrobina relaksu nie zaszkodzi

Chyba nie ma człowieka, który nie kochałby masaży. Pozwólcie się rozpieścić i oddajcie się w ręce doświadczonych masażystów. Jeżeli jednak nie kuszą was zwykłe masaże, spróbujcie tych piwnych lub czekoladowych.

Ekstremalnie? Czemu nie!

Spróbujcie się trochę rozluźnić. Codziennie chodzicie tylko z domu do pracy, a na urlop czekacie z utęsknieniem cały rok. Dlaczego zatem nie spróbować wówczas czegoś bardziej ekstremalnego? Przykładem może być Float Boarding (jazda na nartach wodnych). Czym więcej przeżyjecie przygód, tym dłużej będziecie wspominać swoje wakacje.

Nocne spacery

Wykorzystajcie romantyczną atmosferę, którą posiada miasto nocą i wybierzcie się z partnerem/partnerką na spacer. Rozświecone latarnie, szum morza i światło księżyca mogą pomóc znów pojawić się romantyce w waszym długoletnim związku.

rodzinne wakacje

Obudź swoje romantyczne „ja”

Dla jednego koszmar, dla drugiego ten najlepszy gest. Zróbcie sobie piknik na trawie, zaserwujcie wspólną kąpiel lub przygotujcie romantyczną kolację z dobrym winem gdzieś na plaży. Zrób swojej drugiej połowie niespodziankę i obudź swoją fantazję, a zobaczysz jak ją to ucieszy.

Wynajmijcie domek

Jeżeli chcecie mieć w pobliżu dom, spróbujcie wynająć domek letniskowy. Pojedźcie w nieznane wam dotąd miejsce. Będziecie wówczas mieli możliwość podróżowania po okolicy, na przykład na rowerach. Z pewnością przeżyjecie wiele pięknych chwil, które będziecie długo wspominać.

Festiwale i koncerty

Lato się jeszcze nie skończyło, macie wiele możliwości aby zdobyć bilety na któryś z ostatnich festynów, które się odbywają. Postarajcie się zakończyć lato w inny sposób. Wybierzcie się razem na jakieś ciekawe wydarzenie.

Weźcie dzieci do aquaparku

Macie już dość kąpieli w basenie czy jeziorze? Wybierzcie się do aquaparku, gdzie w odróżnieniu od zwykłego kąpieliska mamy takie atrakcje jak kąpiele bąbelkowe, aqua-areobic,  morskie fale oraz wiele, wiele innych, które zaprą waszym dzieciom dech w piersiach.

Wycieczki

Cały rok nie macie na to czasu, właśnie dlatego lato jest jedyną w swoim rodzaju okazją na różnego rodzaju piesze wycieczki. Polecamy spacery w przyjemnym cieniu lasu, w celu wejścia na jakiś punkt widokowy lub inną wysoką budowlę. Po drodze możecie spróbować szczęścia i szukać grzybów lub owoców leśnych, z których następnie przygotujecie wspólną kolację, podczas której podzielicie się wrażeniami z wycieczki.  

Nie zostawiajcie dobrego nastroju na wakacjach

Czasami po powrocie do domu ludzie popadają w nostalgię, w ich głowach pojawiają się myśli dotyczące brutalnego zderzenia z rzeczywistością. Widzą przed sobą jedynie nudę oraz pracę. Wcale nie musi to tak wyglądać. Żyjcie tak jakby każdy dzień miał być waszym ostatnim. Starajcie się chodzić na wspólne kolacje, dopieszczajcie się i relaksujcie, chodźcie na pływalnię, ale przede wszystkim nie przestawajcie żyć marzeniami. Wszystko się może zdarzyć. Pamiętajcie, że w swoim domu również możecie sie czuć dobrze. 

Nie masz z kim wybrać się na wakacje? Zarejestruj się na naszym portalu randkowym i poznaj kogoś z Twojej okolicy już dzisiaj!

[kač]

 

Udostępnij ten artykuł na: