Strona Główna

Ankieta randkowa

Fotorandka

Lifestyle magazyn

Zarejestruj się teraz

Reinkarnacja czyli życie po życiu

20.marzec 2020
Reinkarnacja czyli życie po życiu

Reinkarnacja, przewcielenie i przeświadczenie, że dusza po śmierci wróci na ziemię w innej formie. Ponowne narodziny w nowym ciele. Naprawdę mamy więcej niż jedno życie?

Powstało wiele badań, dokumentów, eksperymentów i filmów, które zajmują się kwestią życia po życiu. Większość tych materiałów umożliwia każdemu człowiekowi samemu się zdecydować, czy wierzy, czy też nie, ale minimalnie każdy drugi człowiek ma więcej niż jedno doświadczenie z tym związane. Wielu z nich to zagorzali pragmatycy, dla których fizyczna rzeczywistość jest tą najważniejszą.

Umiejętności bez nauki

Niektórzy ludzie pamiętają rzeczy z poprzednich żyć, są nawet tacy, którzy pamiętają obce języki. Takie umiejętności często łączone są z teorią reinkarnacji.

Dzieci i ich wiedza

Niezwykłe umiejętności pojawiają się również u małych dzieci. Niektóre potrafią udzielać informacji dotyczących innych okresów czasowych i miast, niż te w których żyją. Możliwe, że w naturalny sposób pamiętają to z poprzednich żyć.

Ból bez przyczyny

Odczuwanie bólu, nie mającego nic wspólnego z chorobą, też nie jest wyjątkiem. Istnieją ludzie, którzy odczuwają ból w miejscach, w które się nigdy nie zranili. Następnie, odkrywają, że ma to związek z ich przeszłością, ich ból może nie mieć żadnego podłoża fizycznego, ale związany jest na przykład z tym jak umarli w poprzednim życiu.

Niewytłumaczalny strach i fobia

Również Twoje obawy i fobie mogą być skutkiem doświadczeń z poprzedniego życia. Jeżeli ktoś, zrobił Ci krzywdę, ta krzywda nigdy całkowicie nie zniknie.

Skąd się wzięła wiara w przewcielenie?

Wiara w reinkarnację ma swoje źródło już w czasach starożytnych. Elementem większości nabożeństw jest filozofia przewcielenia, wiara w to, że dusza opuści ciało fizyczne i po jakimś czasie wybierze sobie nowe ciało, do którego się przeniesie. Reinkarnacją interesowali się filozofowie już starożytnej Grecji.

Dowody życia pośmiertnego

Egipt

Egipska księga martwych jest dobrym dowodem. Wspomina się w niej o drodze do kolejnego życia na Ziemi. Starzy Egipcjanie owijali swych zmarłych w przekonaniu i wierze, że ochronią martwe ciało, aby mogło przyprowadzić duszę z powrotem do tego świata. Z największym prawdopodobieństwem chodziło jednak bardziej o ponowne wskrzeszenie, niż o samą duchową reinkarnację. Symbolem Egiptu był kot.

Ile żyć ma kot?

Od bardzo dawna mówi się o tym, że kot ma dziewięć żyć, są też źródła, które twierdzą, że tylko siedem. Tak samo, jak mówi się, że czarny kot przynosi pecha. Koty są giętkie i zawsze spadają na cztery łapy. Być może dlatego sprawiają wrażenie nieśmiertelnych. Mit o czarnym kocie będzie zaś miał swoje źródło w legendach o czarownicach, które zawsze miały jednego przy swym boku.

Ile żyć ma człowiek?

Niektórzy twierdzą, że człowiek ma raczej więcej inteligencji, niż zyć. Pewnie są tacy, którzy powiedzą, że nie w każdym przypadku ta inteligencja jest faktem.

Długowieczność

Za najstarszego człowieka ogłosił się Indonezyjczyk Mbah Gotho, który twierdził, że urodził się 145 lat temu, ale dokładnych informacji i wiarygodnych dowodów na to nie miał. Zatem oficjalnie, najdłużej żyjącym człowiekiem jest Jeanne Calmet z Francji. Dożyła 122 lat i 164 dni. W tym roku, dokładnie 4sierpnia, minęło 20 lat od jej śmierci. Średnia długość życia w ciągu ostatniego dziesięciolecia diametralnie się wydłużyła. Liczba ludzi, którzy dożywają setnych urodzin, wciąż wzrasta.

Najsilniejszym argumentem negującym reinkarnację jest to, że nie istnieją żadne dowody o procesie fizycznym, który by w jakikolwiek rzeczywisty sposób mógł wytłumaczyć czy i jak to działa. Wszystko zależy od człowieka, czy chce w to wierzyć, czy też nie. Astrologia jest dziedziną znaną już od wielu lat, podobno już słynny astronom Jan Kepler wytworzył horoskop przepowiadający czyjąś śmierć. Jeżeli chcesz dowiedzieć się, czym dokładnie byłeś w poprzednim życiu, będziesz do tego potrzebował pomocy specjalisty, sam tego w żaden sposób nie sprawdzisz. W naszym kraju z pewnością znajdziesz nie jednego eksperta w tej dziedzinie. Ustawienie planet i gwiazd w dniu Twoich narodzin kryje w sobie nie tylko Twoją przyszłość i przeszłość, ale też poprzednie wcielenia.

[Lil]

Udostępnij ten artykuł na: