Strona Główna

Ankieta randkowa

Fotorandka

Lifestyle magazyn

Zarejestruj się teraz

RECENZJA: Za jakie grzechy, dobry Boże?

13.styczeń 2015
RECENZJA: Za jakie grzechy, dobry Boże?

Od czasu do czasu z niebios spada nam film, który utkwi w świadomości szerszej polskiej publiczności. W zeszłym roku udało się to właśnie komedi "Za jakie grzechy, dobry Boże?" To wyborna powieść, która została wybornie zaadaptowana do filmu, ale czy zasłużenie?

Małżeństwo Werneliowie, tradycyjna para zakochannych ze „starej dobrej Francji“, posiadają cztery dorosłe córki. Gdy pierwsza z nich wyda się za Araba, druga za Żyda, a trzecia za Cygana, rodzinne konflikty przy takiej mieszance są nieuniknione. Pocieszeniem dla nich będzie dla nich fakt, że czwarta wyda się za katolika. Ich radość jednak szybko zniknie, gdy tylko dowiedzą się, że pochodzi on z Afryki. Jak się później okaże, zadowolna nie jest również jego rodzina. Czy dojdzie mimo wszystko do czwartego ślubu?

Aktorzy nie są znani. Za wyjątkiem Ch. Claviera, którego możecie kojarzyć jako sługę Jeana Rena w filmie Goście. Z całej tej gromadki, najbardziej wyróźni się pierwsze trio szwagrów, które wzajemne docinki najbardziej rozbawiły mnie z całego filmu.

Za jakie grzechy, dobry boże? to wspaniały film, który rozbawi nie jednego polskiego widza, a temat multikulturalizmu nie jest przecież taki świerzy.
Film przedstawia trudny temat, nietradycyjnie świerzym sposobem, a potyczki w przyjemny zabarwiony humorem sposób. Twórcy nie pozwalają widzowi ani na moment oddetchnąc, serwisując jeden dowcip za drugim. Film jest dynamiczny i nie jest nudny.

Jest to oczywiście romantyczna komedia i film przeznaczony przedewszystkim dla kobiet, ale też bezbłędnie rozbawi również i panów. "Za jakie grzchy, dobry boże?" jest przyjemną odskocznią od rzeczywistości. Film nie należy do fabularnych (nie ma tego nawet w zamysle), wszystko odgrywa się w lekkim duchu, można go zakwalifikować do "rozrywkowych" filmów.

Kiedy już wyjdziecie z kina, sięgnijcie po filmową klasykę z lat siedemdziesiątych "Zgadnij, kto przyjdzie na obiad" z K. Hepburn, S. Tracym i S. Politeriem. Zobaczycie wtedy, jak w miedzyczasie zmieniła się tematyka filmu po pół stuleciu.

Ocena: 8/10>

[mih]

Źródło:
Video: https://www.youtube.com/watch?v=QerOPic11Tk
Fotografie z officiálních stránek filmu Za jakie grzechy, dobry Boże?: http://www.ugcdistribution.fr/film/quest-ce-quon-a-fait-au-bon-dieu_234

Udostępnij ten artykuł na: